eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Dom Development buduje mieszkania na Pradze Południe

Dom Development buduje mieszkania na Pradze Południe

2017-02-12 00:51

Dom Development buduje mieszkania na Pradze Południe

Osiedle Forma - wizualizacja 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Dom Development S.A. ruszył ze sprzedażą pierwszego etapu budowanego na Pradze Południe Osiedla Forma. Docelowo w ramach osiedla ma powstać 281 nowych lokali. Tym razem do oferty trafiły dwa kameralne budynki wielorodzinne (cztero- i ośmiopiętrowy), a w nich 89 mieszkań wyposażonych w balkon, loggię, taras albo też przydomowy ogródek. Plany dewelopera zakładają, że ten etap inwestycji zakończy się w III kwartale nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Nowe mieszkania na Ursynowie: Dom Development buduje Wille Taneczna

Inwestycja Dom Development powstaje w okolicach ulic Motorowej i Ostrobramskiej, a jej pierwszy etap przy ulicy Motorowej 4. Docelowo Osiedle Forma ma składać się z siedmiu budynków o zróżnicowanej wysokości (od czteropiętrowych po 17-piętrową dominantę), w których powstanie 281 lokali. Cechą charakterystyczną inwestycji ma być synergia architektury, sztuki i funkcjonalności.

I etap realizacji zakłada powstanie 89 mieszkań o powierzchniach od 38 mkw. do 97 mkw., do których przynależeć będą loggie, tarasy, balkony, a w przypadku parterów - ogródki, w cenie mieszkania. Mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mogli podziwiać panoramę na tereny zielone i centrum miasta, niższe piętra będą się cieszyć zacisznością i zielenią Przyczółka Grochowskiego. Ceny mkw. rozpoczynają się od 7 290, a ich górny pułap to 9 290 zł. Deweloper nie zapomniał również o zmotoryzowanych, dla których w I etapie przewidziano 88 miejsc w garażu podziemnym. Cena miejsca standardowego sięga 33 000 zł, za miejsca ze schowkiem trzeba będzie zapłacić 42 000 zł. W ofercie znajdują się również komórki lokatorskie w cenie od 12 000 zł. Parter budynków z I etapu został przeznaczony na lokale i użytkowe.

Osiedle Forma rozwija ideę łączenia architektury ze sztuką. Na osiedlu powstanie charakterystyczna rzeźba przypominająca koniczynę, która stanowić będzie element artystyczny i główny wyróżnik pieczołowicie zaprojektowanych części wspólnych osiedla. Place, fontanna, osie i otwarcia widokowe osiedla będą mieć niepowtarzalny i funkcjonalny charakter, a mała architektura pozostanie w zgodzie z aktualnymi trendami w designie. Przy ulicy Ostrobramskiej powstanie plac powitalny, zapraszający do wnętrza osiedla. Do dyspozycji mieszkańców będzie również zaprojektowana na osiedlu wspólna zielona przestrzeń zaaranżowana wokół charakterystycznej rzeźby, z placem zabaw, drzewami i formami artystycznymi oraz kompozycją wodną.

Nowa inwestycja Dom Development zlokalizowana będzie w odległości jedynie 15 minut od ścisłego centrum Warszawy. Praga Południe to dynamicznie rozwijająca się część stolicy z atrakcyjnymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, licznymi ścieżkami rowerowymi oraz prestiżową Saską Kępą.

Na życzenie klientów Dział Aranżacji Wnętrz w Dom Development zajmie sięwykończeniem mieszkania „pod klucz”, a wcześniej doradzi w wyborze odpowiedniej aranżacji mieszkania na bazie kilkuset wariantów materiałowych i kolorystycznych oraz bogatej oferty wyposażenia kuchennego i łazienkowego.

fot. mat. prasowe

Osiedle Forma - wizualizacja

Osiedle powstaje na Pradze Południe przy ulicy Motorowej 4.


OTOCZENIE OSIEDLA FORMA


W bliskim i dalszym sąsiedztwie realizowanej inwestycji Forma znajdują się liczne parki, m.in.: stary Park Skaryszewski, Park nad Balatonem, Park Znicza czy Bulwar Stanisława Augusta. To także miejsce naturalnych akwenów wodnych (Kanał Wystawowy-Skaryszewski, Kanał Gocławski) i jezior, m.in.: położone w najbliższym sąsiedztwie malownicze Jezioro Gocławskie czy rekreacyjne Jezioro Balaton. Osiedle połączone będzie z całą Warszawą wygodną siecią komunikacji miejskiej – buspas pozwala na dojazd w ciągu 10 minut do Metra Politechnika. Powstająca pobliska linia tramwajowa łącząca Gocław z Aleją Stanów Zjednoczonych oraz planowana w sąsiedztwie III linia metra jeszcze bardziej usprawnią i ułatwią komunikację. W pobliżu znajdują się także galerie handlowe (CH Promenada, CH King Cross, CH Gocław, Leroy Merlin). W zasięgu ręki znajdują się liczne przedszkola i szkoły, ośrodki sportowe oraz obiekty kultury – teatry (Teatr Powszechny, Studio Teatralne KO ŁO), kina, nowoczesne centra kultury czy nowopowstająca siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia.
Szeroka oferta Dom Development powiększyła się o kolejną ciekawą inwestycję. Osiedle Forma stanowić będzie kontynuację nowej zabudowy Pragi Południe rozpoczętej przez Dom Development na Osiedlu Saska, cieszącym się ogromną popularnością. Forma to nowy projekt z segmentu popularnego będący odpowiedzią na potrzeby rynkowe klientów poszukujących nowoczesnego designu i funkcjonalności. Nowo budowana inwestycja jest zlokalizowana na Pradze Południe oferującej rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną, miejską oraz bliskie otoczenie parków i akwenów wodnych - mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: