eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowe mieszkania: jak się sprzedają w tym roku?

Nowe mieszkania: jak się sprzedają w tym roku?

2015-04-19 00:49

Nowe mieszkania: jak się sprzedają w tym roku?

Hubertus 2 © fot. mat. prasowe

Jak deweloperzy oceniają sprzedaż mieszkań w pierwszych miesiącach tego roku? Czy zainteresowanie zakupem spadło po podwyższeniu obowiązkowego wkładu własnego do kredytu? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zajrzeli do biur sprzedaży nowych mieszkań, żeby to sprawdzić.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


Odnotowujemy duże zainteresowanie zakupem naszych mieszkań, zarówno tych w segmencie popularnym, jak i nieco droższych. W ciągu pierwszych miesięcy tego roku sprzedaliśmy więcej mieszkań niż rok wcześniej. Transakcjom na rynku nieruchomości sprzyjają niskie stopy procentowe. Daje się zauważyć, że zakup lokalu jest traktowany nie tylko jako realizacja własnych potrzeb mieszkaniowych klientów, ale także jako lokata kapitału. Mieszkania w naszych inwestycjach w Warszawie, Trójmieście, Szczecinie, Łodzi i Olsztynie są chętnie wybierane przez klientów kupujących inwestycyjnie ze względu na dobry stosunek jakości do ceny.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Mamy za sobą bardzo udany cały rok 2014, który podsumowaliśmy ze sprzedażą na poziomie nieco ponad dwustu lokali. W nowym roku, mimo podwyższenia wymaganego wkładu własnego do kredytów, nadal odczuwamy bardzo dobrą dynamikę sprzedaży i wzrost zainteresowania klientów naszymi inwestycjami. Niewątpliwie jest to związane z szybkim postępem prac na niedawno rozpoczętych budowach w naszych warszawskich projektach Staffa 9, Kolska od nowa i Księżycowa 60, oraz z zakończeniem budowy dwóch inwestycji -Na Romera i Słodowiec Park. Można z całą pewnością powiedzieć, że podwyższenie wymaganego wkładu własnego do kredytów nie przełożyło się na spadek sprzedaży mieszkań.

Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Skanska Residential Development Poland


Wyniki sprzedaży w tym roku są porównywalne do ubiegłorocznych. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, ale coraz więcej osób wybiera także kilkupokojowe, przestronne mieszkania, które kupowane są z przeznaczeniem na wynajem. W pierwszym kwartale br. sprzedawaliśmy mieszkania gotowe w ramach oddanego do użytku II etapu Parku Ostrobramska na warszawskiej Pradze-Południe. W marcu rozpoczęliśmy nową inwestycję przy ul. Rudzkiej w Warszawie. Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w Polsce, które otrzyma certyfikat BREEAM. To światowe oznaczenie wysokiej jakości budynków, które spełniają precyzyjnie określone kryteria zdrowotne, środowiskowe oraz wysokie standardy bezpieczeństwa, co przekłada się na realne oszczędności w budżecie domowym. To zupełnie nowy rozdział w budownictwie mieszkaniowym w Polsce.

fot. mat. prasowe

Hubertus 2

W inwestycji Hubertus Grupy Eco klienci znajdą mieszkania średniej klasy


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Jak wynika z naszych obserwacji w pierwszych trzech miesiącach tego roku, zainteresowanie mieszkaniami oscyluje na bardzo podobnym poziomie jak w roku poprzednim, a nawet jest nieco wyższe. Obecnie realizujemy dwie inwestycje w Warszawie – Krasińskiego 58 na Żoliborzu i Na Sokratesa na Bielanach. Oba projekty cieszą się dużym zainteresowaniem. Klienci są świadomi tego, że zakup mieszkania przed zakończeniem budowy wiąże się z korzystniejszą ofertą cenową. Ostatnie gotowe mieszkania mamy w inwestycji Wola Prestige na warszawskiej Woli.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding


W porównaniu z rokiem ubiegłym zainteresowanie mieszkaniami jest wyższe. Obecnie przygotowaliśmy dla klientów kilka atrakcyjnych propozycji. W naszej sztandarowej inwestycji Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie oferujemy wybrane mieszkania z 5 proc. rabatem oraz obniżyliśmy znacząco, nawet o blisko 400 zł, ceny za mkw. m.in. w naszych warszawskich projektach: Villa Campina, znajdującym się blisko Bemowa, Zielona Dolina położonym na Białołęce oraz w eleganckiej, nowoczesnej inwestycji Oaza Piątkowo w Poznaniu, a także w osiedlu Centrum II zlokalizowanym w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic w Łodzi.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Pod względem sprzedaży pierwsze miesiące bieżącego roku były bardzo podobne do ostatnich miesięcy 2014 roku. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie klientów, którzy mają możliwość skorzystania z bogatej oferty mieszkań. Co prawda trudno będzie powtórzyć wynik sprzedażowy, jaki osiągnięty został w bardzo dobrym I kwartale 2014 roku, ale prognozujemy, że obecna dobra i stabilna sytuacja na rynku mieszkaniowym utrzyma się w kolejnych miesiącach. Za takim scenariuszem przemawia wiele czynników, w tym przede wszystkim wprowadzenie kolejnej obniżki stóp procentowych, planowana nowelizacja programu Mieszkanie dla Młodych oraz utrzymująca się dobra kondycja gospodarcza kraju.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: