eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › W Polnordzie można wejść do mieszkań przed rozpoczęciem budowy

W Polnordzie można wejść do mieszkań przed rozpoczęciem budowy

2018-03-28 00:01

W Polnordzie można wejść do mieszkań przed rozpoczęciem budowy

W Polnordzie można wejść do mieszkań przed rozpoczęciem budowy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Koniunktura na rynku deweloperskim powoduje, że standardem stało się kupowanie mieszkania "na planie". W dokonaniu świadomego wyboru pomagają klientom nowoczesne technologie. W marcu do biur sprzedaży Polnord SA trafiła najnowsza wersja aplikacji 3D połączonej z Virtual Reality i Augmented Reality. Zakładając gogle Oculus Rift, klienci mają bardzo realistyczne wrażenie znalezienia się wewnątrz mieszkania. Mogą wejść do salonu czy sypialni, obejrzeć łazienkę, wyjść na balkon czy sprawdzić widok z okna.

Realistyczna wizja przyszłości


Mieszkania, do których można wejść dzięki technologii Virtual Reality, powstały na podstawie projektów budowlanych i stanowią realne odwzorowanie lokalu będącego w trakcie realizacji. Aplikacja przedstawia je za pomocą bardzo zaawansowanej, fotorealistycznej grafiki 3D. Prezentuje nie tylko mieszkania, ale całe osiedle wraz z architekturą zieleni i najbliższym otoczeniem: sąsiednimi budynkami, terenami zielonymi czy ulicami. Klienci mogą przespacerować się po patio, obejrzeć plac zabaw, a także sprawdzić, gdzie będą się znajdowały wjazdy do garaży podziemnych.

Inwestycję można obejrzeć w czterech różnych porach doby: rano, w środku dnia, po południu oraz w nocy. Pozwala to klientom zorientować się, czy położenie mieszkania jest zgodne z ich oczekiwaniami np. pod kątem nasłonecznienia.Nowoczesne narzędzie sprzedaży


Aplikacja działa interaktywnie, pozwalając na łatwą selekcję mieszkań wg szeregu kryteriów (również takich jak: garderoba, taras, czy dwustronny układ). Mieszkania, które spełniają oczekiwania klienta, można umieścić w zakładce „schowek” np. aby je ze sobą porównać. Wszystkie zostały zaprojektowane w 3D (już z propozycją wykończenia i umeblowania) i łatwo obejrzeć je pod dowolnym kątem, oddalić lub zbliżyć widok, aby przyjrzeć się detalom. Zakładając gogle Oculus Rift, klienci „wchodzą” do wirtualnych mieszkań; ich wrażenia są bardzo zbliżone do poruszania się po już gotowym lokalu.

Co jeszcze potrafi aplikacja? W zakładce „okolica” zostały zaznaczone wszystkie ważne punkty: sklepy, przedszkola, szkoły, przychodnie zdrowia, kluby fitness i wiele innych. Aplikacja pozwala też na sprawdzenie trasy pomiędzy osiedlem a dowolnym punktem – np. miejscem pracy klienta. Karty wybranych przez klienta mieszkań (plany pdf z opisem) są dla niego automatycznie drukowane, a także przesyłane mailem.

fot. mat. prasowe

Polnord Inwestycja VR

Dzięki aplikacji możemy obejrzeć nie tylko mieszkania, ale całe osiedle wraz z architekturą zieleni i najbliższym otoczeniem: sąsiednimi budynkami, terenami zielonymi czy ulicami. Klienci mogą przespacerować się po patio, obejrzeć plac zabaw, a także sprawdzić, gdzie będą się znajdowały wjazdy do garaży podziemnych.


Nowa odsłona po 10 kwietnia


Nowa technologia została zastosowana w trzech inwestycjach Polnord SA: Studiu Morena i Osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku oraz Osiedlu Neptun w podwarszawskich Ząbkach. Trwają już prace nad aplikacjami do osiedli, które Polnord planuje wprowadzić do sprzedaży w bieżącym roku. Kolejne odsłony nowej technologii Polnord zapowiada po 10 kwietnia br.

Więcej:

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Polnord SA

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: