eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › WolskaKwadrat. Dantex kończy budowę aparthotelu

WolskaKwadrat. Dantex kończy budowę aparthotelu

2017-05-19 11:30

WolskaKwadrat. Dantex kończy budowę aparthotelu

WolskaKwadrat - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Firma Dantex poinformowała właśnie o rozpoczęciu końcowego etapu inwestycji WolskaKwadrat. Pod tą nazwą kryje się powstający na warszawskiej Woli aparthotel z wyposażonymi „pod klucz” mikroapartamentami w systemie condo. Ośmiopiętrowy obiekt jeszcze w tym miesiącu otrzyma pozwolenie na użytkowanie. Jego otwarcie zaplanowano na jesień tego roku. W ofercie pozostało jeszcze 35% wszystkich dostępnych lokali.

Przeczytaj także: W Mechelinkach powstaje Aparthotel Anchoria

Aparthotele to segment rynku, który w ostatnim czasie przeżywa dość intensywny rozwój. I nie ma w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę coraz większą rzeszę turystów i przedstawicieli świata biznesu. Bezapelacyjnie na miano lidera zasługuje tu Warszawa, którą - wg raportu Turystyka w Warszawie - tylko w 2015 roku odwiedziło 8,5 mln osób. To również w stolicy odbywa się przeszło 16 mln spotkań biznesowych rocznie.

Odpowiedzią na to zainteresowanie Warszawą jest aparthotel WolskaKwadrat oferujący nabywcom wykończone „pod klucz” i przeznaczone do krótkoterminowego wynajmu mikroapartamenty o powierzchni od 14 do 31 m kw. Obecnie w ofercie pozostało już tylko 35% wszystkich lokali. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się te o metrażu 14, 19 oraz 23 m kw.

W pobliskim sąsiedztwie WolskaKwadrat znajdziemy liczne tereny zielone, centra handlowe oraz punkty usługowe. Niedaleko stąd również do biznesowego centrum miasta. O dogodnej lokalizacji aparthotelu przesądza też bliskość trasy S8, szybki dojazd do autostrady oraz rozbudowana infrastruktura miejska. Prace nad inwestycją przebiegają zgodnie z założonym planem i już jesienią tego roku nastąpi przeniesienie własności. Inwestor planuje w niedalekiej przyszłości budowę kolejnego obiektu tego typu. W pełni wyposażony i posiadający obsługę obiekt zostanie uruchomiony w IV kwartale br.

fot. mat. prasowe

WolskaKwadrat - wizualizacja

W ośmiopiętrowym budynku powstają pierwsze w stolicy lokale w systemie condo wykończone i wyposażone „pod klucz”.


W holu głównym obiektu zaplanowana została recepcja oraz ochrona, zaś codzienną obsługą i sprawnym funkcjonowaniem aparthotelu zajmie się doświadczony operator z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem.
– Inwestycja w mikroapartament w systemie condo zapewnia wyższy zysk, niż dostępne na rynku instrumenty finansowe, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. To również gwarancja zysku w wysokości 7 proc. w skali roku, przez 5 lat. Naszym Klientom oferujemy mikro apartament z możliwością zawarcia umowy najmu z profesjonalnym operatorem, który będzie dbał o funkcjonowanie i obłożenie obiektu bez potrzeby zaangażowania operacyjnego właściciela. Istotnym atutem jest gwarancja bankowa wypłaty czynszu przez okres aż 5 lat obowiązywania umowy. Inwestycja w aparthotel to interesujący instrument inwestycyjny zarówno dla osób prywatnych, jak i dużych firm – powiedział Marek Roefler, Prezes spółki Dantex.

Dodatkową korzyścią dla inwestora jest możliwość odliczenia podatku VAT (23 proc.) od zakupionego mikro apartamentu. Jednocześnie właściciel może przez 14 dni w roku korzystać z lokalu nie ponosząc żadnych kosztów eksploatacyjnych.

Planowany termin otwarcia obiektu WolskaKwadrat to jesień 2017 r. Ceny mikro apartamentów rozpoczynają się od 149 tys. zł.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: