2018-05-14 10:02
Przeczytaj także: Budowa domu do 70 mkw. bez formalności. Czy rzeczywiście?
fot. mat. prasowe
Preferowana okolica
8 na 10 badanych jako miejsce budowy domu marzeń wybrałoby peryferia miasta lub wieś.
fot. mat. prasowe
Architektura
Stylem architektonicznym pierwszego wyboru był styl skandynawski.
„Wyniki badania potwierdzają trend, który obserwujemy od kilku lat zarówno w Polsce jak i na wszystkich rynkach, na których Danwood buduje domy – w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Prosta bryła budynku, duże przeszklenia, oszczędność detali dekoracyjnych coraz chętniej wykorzystywane drewno na elewacji, płyty włóknowo-cementowe – takich domów szukają dzisiaj klienci w całej Europie. Warto jednak zauważyć, że pomimo najczęstszego wskazywania stylu skandynawskiego, blisko 1/3 Polaków badanych nadal preferuje styl tradycyjny” – mówi Tomasz Duryński, architekt Danwood S.A.
fot. mat. prasowe
Wielkość domu
Najchętniej wybieramy domy o powierzchni między 100 a 150 mkw.
fot. mat. prasowe
Najczęściej wymieniane elementy infrastruktury
Najrzadziej wskazywaną opcją były elementy smart home.
"Chcemy mieć wnętrza urządzone prosto, przejrzyście, bez zbędnych dekoracji, a zarazem ciekawie i z pomysłem. W nowoczesnych aranżacjach ograniczamy liczbę dodatków do minimum. Wystarczy jeden ciekawy akcent kolorystyczny, obraz czy piękny przedmiot na komodzie, a nasze wnętrze nabierze charakteru. Na podłodze kładziemy drewno – najlepiej parkiet lub panele drewniane w naturalnych odcieniach, jak też płytki w dużych formatach przypominające kamień. Jednolita podłoga w całej strefie dziennej oraz ściany w stonowanych kolorach, takich jak biel, beż, szarość, powiększą optycznie przestrzeń, co ma szczególne znaczenie w przypadku domów czy mieszkań o niewielkim metrażu" - mówi Beata Kucewicz-Bachmura, architekt Danwood S.A.
fot. mat. prasowe
„Wyniki badania pokazują, że w naszym kraju zmienia się podejście do budowy domu i Polacy coraz częściej myślą o powierzeniu budowy wyspecjalizowanej firmie. Wiedzą, że budowa systemem gospodarczym to poważne wyzwanie, które jest niezwykle czasochłonne i angażujące, a w wielu przypadkach realne koszty przekraczają budżet, jaki założyli jeszcze przed przystąpieniem do budowy. Coraz częściej patrzymy na dom w dłuższej perspektywie, a nie tylko na sam proces budowy - rośnie znaczenie precyzji wykonania, która przekłada się na energooszczędność domu i niższe koszty eksploatacji domu. Aż 89% badanych oczekuje, że otrzyma gwarancję na swój dom - co oczywiście jest możliwe tylko wtedy, kiedy dom buduje jedna firma od początku do końca” – mówi Anna Roszczenko, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Danwood S.A.
fot. mat. prasowe
Przeszkody w budowie domu
Zdecydowanie najważniejszą przeszkodą w budowie wymarzonego domu są niewystarczające środki finansowe.
oprac. : eGospodarka.pl
Budowa domu. Co trzeba wiedzieć?
Budowa domu przy lesie - pod jakimi warunkami?
Pozwolenie na budowę domu: jakie dokumenty?
Elewacja domu - jaki tynk wybrać?
Budowa domu: jak rozplanować prace?
Zakup mieszkania? Polacy wolą działki pod budowę domu
Co musi zawierać projekt architektoniczno-budowlany budynku?
Rozpoczęcie budowy domu - jakie formalności?
Kredyt nie wystarcza na budowę domu. Co robić?
Rozważamy zakup działki i budowę domu jednorodzinnego ok 160 metrów kw. W jaki sposób ustalić orientacyjny, realny koszt budowy?
Prowadzę firmę budowlaną. Obecnie buduję dom jednorodzinny z materiałów powierzonych przez firmę, której jestem podwykonawcą. Jaki ryczałt ...
HoReCa już po kryzysie, dużo ofert pracy w gastronomii i hotelarstwie
Magazyny: jakie szanse i wyzwania w czasie wojny w Ukrainie?
Ochrona danych osobowych - jakie błędy popełniamy?
Zmiany w wynagrodzeniach już od 1 lipca 2022 roku
4 lata z RODO
Jakie cyberataki z użyciem SMS-ów najgroźniejsze?
Monitor gamingowy ASUS ROG Swift 500 Hz