eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Metropoint Apartments z certyfikatem BREEAM

Metropoint Apartments z certyfikatem BREEAM

2018-05-15 12:01

Metropoint Apartments z certyfikatem BREEAM

Metropoint Apartments - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Warszawska Wola, ulica Karolkowa. To pod tym adresem powstaje jedna z najnowszych inwestycji firmy Asbud. Osiedle Metropoint Apartments to pierwszy w naszym kraju kompleks mieszkaniowy, który będzie się mógł pochwalić certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Mamy więc projekt zrównoważony i ekonomiczny, przyjazny zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska.

Przeczytaj także: Metropoint Apartments. Mieszkania już w rękach kupujących

Metropoint Apartments to dwie nowoczesne, dwunastopiętrowe kamienice (North and South), które zostaną wkomponowane w zabudowę tworzącą pierzeję ulicy Karolkowej. Inwestycja dostarczy na warszawski rynek 331 mieszkań - od kompaktowych kawalerek o powierzchni 33 mkw. po przestronne, czteropokojowe apartamenty rozpościerające się na przestrzeni 129 mkw. Wyróżnikiem Metropoint Apartments ma być nowoczesna architektura zielone tarasy oraz reprezentacyjne lobby. Plany zakładają, że osiedle zostanie oddane do użytkowania w II kwartale nadchodzącego roku. Projekt kamienic powstał w pracowni studia architektonicznego PS&P Arcus. Na generalnego wykonawcę wybrano Budimex S.A. - wykonawcę słynące z budownictwa przyjaznego środowisku. Proces certyfikacji pozostaje w gestii ARCADIS Czech Republic s.r.o.

Przyznawany przez międzynarodową organizację BRE Global Ltd. certyfikat BREEAM to gwarancja, że deweloper spełni cały szereg kryteriów sprzyjających środowisku naturalnemu oraz przyszłym użytkownikom.

Inwestycja Metropoint Apartments została wysoko oceniona pod kątem zarządzania projektowaniem i budową, która jest prowadzona zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa, oraz dostępu do transportu publicznego - w szczególności komunikacji miejskiej i alternatywnego środka transportu - rowerów, które wspierają ograniczenie emisji zanieczyszczeń atmosferycznych. Audytorzy bardzo dobrze ocenili również rozwiązania firmy Asbud zastosowane przy realizacji tej inwestycji, m.in. ograniczenie wolumenu odpadów w czasie budowy i eksploatacji budynku, projekt rekultywacji terenów zielonych i zapewnienie różnorodności biologicznej terenów wspólnych, czy rozwiązania wpływające na zmniejszenie wpływu budynku na środowisko, takie jak nadmierne sztuczne światło, hałas, zanieczyszczenie powietrza, gruntu i wód oraz zastosowane energooszczędne rozwiązania i jakość materiałów budowlanych.

Metropoint Apartments pozytywnie oceniono pod kątem lokalizacji, wskazując że do budynku można dotrzeć każdym rodzajem transportu funkcjonującym w Warszawie: metrem, tramwajem, autobusem czy rowerem, zastosowanie oszczędnego oświetlenia LED w częściach wspólnych inwestycji oraz ekonomiczne windy firmy KONE. Na uwagę zasługują plany nasadzeń zieleni naturalnie rosnącej w naszej strefie klimatycznej: porzeczki, wiciokrzewy, powojniki, jałowce cisy, poziomki itp., posadowione na specjalnych pergolach domki dla ptaków, m.in. wróbli i pożytecznych sikorek, ja również domki dla pszczół murarek, które są bezpieczne dla ludzi, nie żądlą, a spełniają niezwykle ważną rolę w ekosystemie.

Certyfikacja jest na etapie „design stage”, czyli projektu budowlanego. Deweloper przedstawił założenia inwestycji i zostały one ocenione na poziomie Very Good. Na koniec budowy zostanie przeprowadzony kolejny audyt i po potwierdzeniu założeń inwestycja otrzyma ostateczny dokument.

– Metropoint Apartments to wyjątkowa inwestycja, zarówno pod względem lokalizacji, architektury, jak i jakości wykończenia części wspólnych. To, że będziemy mogli legitymować się certyfikatem BREEAM, oznacza, że już na etapie przygotowania inwestycji, wyborze lokalizacji i samego projektu architektonicznego zwróciliśmy uwagę na zasady zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu Metropoint Apartments jest przyjazna również dla środowiska naturalnego – powiedział Raied Tanous, Dyrektor Zarządzający Asbud Group.

fot. mat. prasowe

Metropoint Apartments - wizualizacja

Metropoint Apartments to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce z tak wysokim poziomem certyfikatu BREEAM


- Metropoint jest naszą pierwszą tak wysoko certyfikowaną inwestycją. W planach mamy kolejne projekty zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe. Rynek staje się coraz bardziej wymagający. Asbud chcąc utrzymać swoją stabilną i solidną pozycję będzie kontynuować realizację takich właśnie, zrównoważonych pod względem budowlanym jak i środowiskowym projektów. – dodał Raied Tanous.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: