eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Skanska kończy Osiedle Mickiewicza. Ostatnie nowe mieszkania już w sprzedaży

Skanska kończy Osiedle Mickiewicza. Ostatnie nowe mieszkania już w sprzedaży

2020-01-09 13:16

Skanska kończy Osiedle Mickiewicza. Ostatnie nowe mieszkania już w sprzedaży

Osiedle Mickiewicza na finiszu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Powstające na skraju lasu Bielańskiego Osiedle Mickiewicza powoli finiszuje. Skanska Residential Development Poland wprowadziła do sprzedaży ostatni, czwarty etap tej inwestycji. Kupujący mogą wybierać spośród 132 mieszkań o powierzchniach od 27 do 100 m². Planowany termin zakończenia budowy to III kwartał nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Powstaje III etap Osiedla Mickiewicza

W ramach ostatniego etapu Osiedla Mickiewicza Skanska zaplanowała powstanie dwóch sześciopiętrowych budynków, które pomieszczą 132 nowe mieszkania o metrażach od 27 do 100 m². Do każdego z nich należeć będzie balkon lub loggia. Lokale wyposażone zostaną w panoramiczne okna o wysokości około 2,4 m. O jakość powietrza w pomieszczeniach mają zadbać nawiewniki antysmogowe wyposażone w filtry blokujące przedostawanie się pyłów i alergenów.

Jak pisze Skanska, atutem jej projektu ma być lokalizacja. Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Rudzkiej, w dzielnicy z historyczno-parkowym dziedzictwem. Zapewnia też szybki dojazd do śródmieścia – ten zajmuje jedynie 12 minut samochodem lub 10 minut metrem. W pobliżu znajduje się stacja Słodowiec, a bogata sieć ścieżek rowerowych pozwala na sprawne przemieszczanie się jednośladami.

Osiedle Mickiewicza znajduje się w zagospodarowanej części Warszawy - są szkoły, przedszkola, przychodnie, kilka parków i Las Bielański – lubiane miejsce relaksu dla mieszkańców. Blisko stąd też do serca kameralnej dzielnicy i jej atrakcji: plac Wilsona, kino Wisła, teatr Komedia są w zasięgu krótkiego spaceru.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza IV - wizualizacja 1

Za projekt odpowiada pracownia HRA Architekci


Projekt Skanska jest wkomponowany w zieleń i starodrzewie, które dodatkowo oddziela je od pobliskich ulic. Na terenie inwestycji mieszkańcy znajdą także przyrodniczą ścieżkę edukacyjną. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych etapów i ten będzie certyfikowany w systemie środowiskowym BREEAM. Potwierdza on prowadzenie budowy z poszanowaniem środowiska, użycie bezpiecznych materiałów wykończeniowych z niską emisją LZO (lotnych związków organicznych) oraz zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, takich jak oświetlenie LED w częściach wspólnych, aktywowane czujnikami ruchu.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza IV - wizualizacja 2


Projekt powstał w pracowni HRA Architekci. W częściach wspólnych budynków dominować będą jasne drewno, biel i czerń. Dostęp do każdego z pięter zapewnią cichobieżne windy, przystosowane do przewożenia wózków dziecięcych i korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Dla Skanska zrównoważone budownictwo to także konieczność znoszenia barier architektonicznych, aby nowe mieszkania były dostępne dla każdego mieszkańca. Dlatego deweloper zadbał także o minimalną liczbę krawężników i progów.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza IV - wizualizacja 3

Projekt jest usytuowany przy ul. Rudzkiej, co zapewnia sprawny dojazd do śródmieścia


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: