eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Archicom rozpoczyna sprzedaż inwestycji mieszkaniowej Południk 17 we Wrocławiu

Archicom rozpoczyna sprzedaż inwestycji mieszkaniowej Południk 17 we Wrocławiu

2023-11-27 13:08

Archicom rozpoczyna sprzedaż inwestycji mieszkaniowej Południk 17 we Wrocławiu

Południk 17 - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Archicom uruchamia sprzedaż premierowego etapu inwestycji mieszkaniowej Południk 17 we Wrocławiu. Do oferty trafi na początek 187 mieszkań zlokalizowanych w ośmiopiętrowym budynku. Projekt powstaje przy alei Karkonoskiej, w pobliżu dwóch dużych parków miejskich - Klecińskiego i Południowego oraz w sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.

Przeczytaj także: Nowe mieszkania i lofty w zrewitalizowanej fabryce Batycki w Gdańsku

Nazwa inwestycji - Południk 17 - nawiązuje do jednej z linii łączącej bieguny kuli ziemskiej i przecinającej dolnośląską stolicę m.in. w miejscu zaplanowanej budowy nowego osiedla.

W pierwszym budynku powstanie 187 mieszkań, posiadających od jednego do czterech pokoi i metraże 39-77 mkw. Na terenie budynku postawionego u zbiegu ulic Braterskiej, Przyjaźni i alei Karkonoskiej nie zabraknie samochodowego zaplecza parkingowego w postaci 166 stanowisk ulokowanych w garażu podziemnym, a także pomieszczeń zapewniających wygodne przechowywanie niewielkich pojazdów i przedmiotów: rowerowni wyposażonej w haki na jednoślady, wózkowni oraz komórek lokatorskich.

fot. mat. prasowe

Południk 17 - wizualizacja

W pierwszym budynku znajdzie się 187 mieszkań.


W ramach pierwszego etapu wrocławskiego osiedla powstaną także: Klub Mieszkańca, plac zabaw dla dzieci i przestrzenie do wypoczynku z ławeczkami. Ogólnopolski deweloper zadba również o bujną osiedlową zieleń. Archicom ma w planie nasadzenia ponad 200 drzew i około 14 tys. krzewów.

fot. mat. prasowe

Południk 17 - wizualizacja 2

166 miejsc parkingowych zostanie ulokowanych w garażu podziemnym.


Osiedle przy alei Karkonoskiej zostanie wybudowane w dwóch etapach. Przyszli lokatorzy Południka 17 otrzymają do dyspozycji smart rozwiązania w postaci systemów Blue Bolt oraz Fibaro ułatwiających poprzez aplikacje m.in. poruszanie się po inwestycji, zarządzanie domowym oświetleniem i sterowanie urządzeniami. O bezpieczeństwo lokatorów zadba całodobowa ochrona korzystająca z monitoringu terenu zewnętrznego. W przestrzeni pomiędzy budynkami nie zabraknie zieleni z drzewami i krzewami oraz strefy z pergolą do sąsiedzkich spotkań. Ponadto wzdłuż dróg wewnętrznych oddzielających inwestycję od sąsiednich budynków przewidziano nasadzenia drzew wysokich, które w naturalny sposób domkną osiedle jako harmonijną całość i stworzą barierę akustyczną. Niewątpliwym atutem osiedla w południowej części Wrocławia jest jego położenie umożliwiające dojazd samochodem do wrocławskiego Rynku jednym, prostym odcinkiem trasy. Dzięki temu, że aleja Karkonoska przechodzi płynnie w Powstańców Śląskich nigdzie nie trzeba skręcać, by spod domu po niecałych 20 minutach dotrzeć do serca dolnośląskiej stolicy.

fot. mat. prasowe

Południk 17 - wizualizacja 3

Archicom ma w planie nasadzenia ponad 200 drzew i około 14 tys. krzewów.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Archicom rozpoczyna sprzedaż inwestycji mieszkaniowej Południk 17 we Wrocławiu

    narinea / 2023-12-18 12:49:13

    Akurat we Wrocławiu jest dużo nowych osiedli. Na przykład osiedle atal strachowicka, lokalizacja osiedla jest fajna jak ktoś chce zamieszkać w spokojnej okolicy z dużą ilością zieleni odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: