eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Panorama Reden i Niebieski Bursztyn od ATAL

Panorama Reden i Niebieski Bursztyn od ATAL

2022-07-01 13:12

Panorama Reden i Niebieski Bursztyn od ATAL

Panorama Reden - wizualizacja 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

ATAL uruchomił dwie nowe inwestycje: Panorama Reden w Chorzowie oraz Niebieski Bursztyn w Redzie. W ramach pierwszej powstanie budynek wielorodzinny z 88 mieszkaniami. Druga inwestycja będzie się docelowo składała z trzech budynków, a w każdym powstanie 185 mieszkań i 3 lokale usługowe.

Przeczytaj także: II etap Via Flora w Gdańsku w sprzedaży

PANORAMA REDEN


W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny budynek wielorodzinny o pięciu kondygnacjach, podzielony na dwie klatki. Znajdzie się w nich odpowiednio 40 oraz 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Architekci zaprojektowali kompaktowe lokale typu studio, a także dwu- oraz trzypokojowe. Każda klatka zostanie wyposażona w oddzielną windę cichobieżną. W części podziemnej powstanie garaż, w którym łącznie będzie 80 miejsc postojowych. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz.

fot. mat. prasowe

Panorama Reden - wizualizacja

W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny budynek wielorodzinny o pięciu kondygnacjach.


Budynek został zaprojektowany w stylu modernistycznym. Jego minimalistyczna bryła opierać się będzie na planie litery U, tworząc wewnątrz półotwarte patio - przestrzeń wspólną dla mieszkańców, która służyć będzie do wypoczynku i rekreacji. Charakterystyczną cechą projektu jest zróżnicowanie balkonów. Część z nich pozostanie całkowicie otwartych, część zaś będzie osłonięta formami harmonijnie korespondującymi z kształtem budynku. Zgodnie z najnowszymi trendami, całość zostanie utrzymana w lekkiej i szlachetnie stonowanej tonacji – dominującym kolorem będzie biel, przełamana ciemnoszarymi akcentami. Dodatkowymi elementami kontrastowymi będą antracytowe obramowania okien.
Inwestycja powstanie przy ul. Piotra Skargi w centrum Chorzowa, w odległości zaledwie kilkuset metrów od Rynku i spokojnego Parku Redena, do którego nawiązuje nazwa inwestycji. Fryderyk Wilhelm Reden był XVIII-wiecznym dyrektorem Wyższego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, a za sprawą swoich działań został zapamiętany jako „ojciec górnośląskiego przemysłu”.

fot. mat. prasowe

Panorama Reden - wizualizacja 2

Budynek został zaprojektowany w stylu modernistycznym.


Kilkanaście minut spacerem dzieli inwestycję od Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji (np. Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie, Legendia). W bezpośrednim sąsiedztwie Panoramy Reden położony jest Szyb Prezydent, który aktualnie pełni funkcję zabytkowej wieży wyciągowej, na szczycie której uruchomiony został taras widokowy z panoramą na okolicę.

Panorama Reden będzie doskonale skomunikowana. Ze względu na centralne położenie, dotarcie samochodem do większości ważnych punktów w Chorzowie oraz Katowicach zajmie przyszłym mieszkańcom zaledwie kilka-kilkanaście minut.

NIEBIESKI BURSZTYN


Na nową inwestycję ATAL w Redzie, zlokalizowaną wzdłuż ulicy Bosmańskiej, składają się trzy wieże 18-kondygnacyjne. W każdej powstanie 185 idealnie zaprojektowanych mieszkań. Inwestor zadbał również o miejsca dla właścicieli aut i odda do użytku dwupoziomowe hale garażowe w każdym z budynków.

fot. mat. prasowe

Niebieski Bursztyn - wizualizacja

Na nową inwestycję ATAL w Redzie, zlokalizowaną wzdłuż ulicy Bosmańskiej, składają się trzy wieże 18-kondygnacyjne.


Inspiracją architektoniczną dla projektu jest niezwykle rzadki minerał – niebieski bursztyn. Kompozycję wież zdeterminowały cechy tego szlachetnego kamienia – przejrzystość, wyjątkowość i niezwykła, opalizująca niebieska barwa. Budynki wyróżnia otwarta przestrzeń, lekkość formy, swobodny dostęp do światła słonecznego w przeszklonych kondygnacjach oraz przestronny taras widokowy, umiejscowiony na dachach każdej z wież.

Tarasy, które będą dostępne wyłącznie do użytku mieszkańców, pozwolą cieszyć się nie tylko panoramą miasta, ale przede wszystkim naturalnym pięknem Zatoki Gdańskiej i Półwyspu Helskiego.

Spektakularna architektura Niebieskiego Bursztynu stworzy niepowtarzalny klimat, współgrający z wnętrzami apartamentowców, charakteryzującymi się jasnością i przestrzenią.

Osiedle zlokalizowane jest w urokliwej, zielonej części Redy w pobliżu Aquaparku. Pełna infrastruktura miejska, obejmująca punkty usługowo-handlowe – w tym restauracje, szkoły, przedszkola, centra medyczne i handlowe – znajduje się na wyciągnięcie ręki.

fot. mat. prasowe

Niebieski Bursztyn - wizualizacja 2

Inspiracją architektoniczną dla projektu jest niezwykle rzadki minerał – niebieski bursztyn.


Reda, wchodząca w skład tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, jest korzystnie położona. Podróż samochodem do Trójmiasta zajmuje niespełna 20 minut. W pobliżu inwestycji znajduje się stacja SKM oraz przystanki komunikacji miejskiej. Na północ od Redy, po półgodzinnej podróży samochodowej docieramy do Półwyspu Helskiego z jego licznymi atrakcjami turystycznymi. Bliskość lokalizacyjna stanowi połączenie miejskiego stylu życia z możliwością zachowania dystansu od tłocznego centrum.

Niebieski Bursztyn sąsiaduje z terenami zielonymi, licznymi ścieżkami rowerowymi i pieszymi, w tym trasami prowadzącymi na Półwysep Helski czy do urokliwych Rewy i Mechelinek.

Panorama Reden ma zostać ukończona w III kw. 2024 r., a Niebieski Bursztyn w II kw. 2025 r.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Panorama Reden i Niebieski Bursztyn od ATAL

    nikka22 / 2022-07-18 09:16:16

    Dwa świetne osiedla, zwłaszcza Niebieski Bursztyn jest idealny pod względem lokalizacji bo w pobliżu tereny rekreacyjne i ścieżki rowerowe odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: