eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Ceglana Park od Develii - VI etap w budowie

Osiedle Ceglana Park od Develii - VI etap w budowie

2023-07-11 09:52

Osiedle Ceglana Park od Develii - VI etap w budowie

Ceglana Park - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa VI etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. W jego ramach powstaną 162 mieszkania. Deweloperem jest Develia, a generalnym wykonawcą firma Alstal. Mieszkania mają być oddane w I kwartale 2025 roku. Ceny zaczynają się od 8 650 zł za metr kwadratowy.

Przeczytaj także: Osiedle mieszkaniowe Ślężna Vita powstanie na wrocławskich Krzykach

Podobnie jak we wcześniejszych budynkach deweloper zadbał o szeroki wybór funkcjonalnych mieszkań z tarasami, balkonami oraz ogródkami – od 32-metrowych kawalerek po dwupoziomowe apartamenty z antresolami w powierzchni około 130 m kw.

W projekcie uwzględniono podziemną halę garażową, komórki lokatorskie na piętrach oraz schowki i pomieszczenia na rowery. Do dyspozycji mieszkańców zamontowane zostaną stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
Fakt, że rozpoczynamy budowę VI etapu Ceglana Park, dowodzi popularności, jaką cieszy się ta inwestycja wśród mieszkańców Katowic i nie tylko. Oryginalny, „zielony projekt”, bliskość publicznych parków, bogata oferta dzielnicy, doskonała komunikacja – wszystko to sprawia, że mieszkania na naszym osiedlu szybko znajdują nabywców. Od końca maja, kiedy rozpoczęła się przedsprzedaż, podpisaliśmy umowy rezerwacyjne na 30 proc. lokali – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Osiedle Ceglana Park, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, powstaje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Główną oś komunikacyjną utworzy aleja parkowa, na końcu której zaplanowano malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia - tężni solankowej. Na terenie zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.

fot. mat. prasowe

Ceglana Park - wizualizacja

Develia rozpoczęła realizację VI etapu katowickiej inwestycji Ceglana Park na zielonym Brynowie.


Osiedle wyróżnia doskonała lokalizacja na zielonym Brynowie. W odległości zaledwie kilku minut spacerem znajdują się dwa publiczne parki: Katowicki Park Leśny oraz Park Kościuszki. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo kompleksu sportowego katowickiego AWF. Dzielnica cieszy się popularnością wśród nabywców mieszkań także ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną - w okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.

Kolejną zaletą Ceglana Park jest rozbudowana sieć komunikacyjna. Do centrum miasta są zaledwie 2 kilometry, które można pokonać za pomocą licznych linii tramwajowych i autobusowych. Dobry dojazd do innych rejonów konurbacji górnośląskiej zapewniają nieodległe arterie drogowe, takie jak autostrada A4. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację w okolicy, Develia wybudowała dwa ronda - na skrzyżowaniu ulic Ceglana i Wita Stwosza oraz przy ulicy Meteorologów wraz z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych i pobliskich ścieżek rowerowych.
Nasze projekty mieszkaniowe staramy się realizować w taki sposób, aby były dobrze wkomponowane w istniejącą tkankę miejską. Jednym z elementów tej strategii jest rozbudowa lokalnej infrastruktury drogowej, którą przeprowadzamy w porozumieniu z władzami miejskimi. W przypadku projektu Ceglana Park tym wkładem są dwa ronda, które usprawniły komunikację dla wszystkich mieszkańców Brynowa – komentuje Mariusz Poławski, wiceprezes firmy Develia S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Osiedle Ceglana Park od Develii - VI etap w budowie

    karolinka / 2023-07-16 09:24:58

    W Katowicach znanym deweloperem który buduje ciekawe osiedla jest Atal, to firma z doświadczeniem, która jest od lat na rynku nieruchomości. Jest też notowana na giełdzie i dobrze zarządzana bo stale ma dobre wyniki odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: