eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Masz 10 milionów? Kupisz hotel w Polsce albo szkocką wyspę

Masz 10 milionów? Kupisz hotel w Polsce albo szkocką wyspę

2014-09-30 11:25

Masz 10 milionów? Kupisz hotel w Polsce albo szkocką wyspę

Wyspa na północno-zachodnim wybrzeży Szkocji © Prime Location

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji – to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion’s Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.
Osoba posiadająca 10 mln złotych na koncie ma, niemal nieograniczony wybór. Posiadając taką kwotę można kupić prawie każdą nieruchomość mieszkalną w Polsce. Co więcej, będzie można sobie jednocześnie pozwolić na prowadzenie w niej biznesu, gdyż w ofercie można znaleźć wiele propozycji sprzedaży pensjonatów czy hoteli za niższą cenę. Inaczej sprawa wygląda za granicą, szczególnie w najdroższych miastach świata. W Monako, Londynie czy Hongkongu 10 milionów złotych nie jest wcale kwotą, która pozwala wybierać z nieruchomości z najwyższej półki – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank.

Rezydencja na Wilanowie za 10 miliionów


Na terenie naszego kraju ciężko znaleźć nieruchomości na sprzedaż w takiej cenie. Chcąc wydać 10 Ma milionów złotych ma się do wyboru nie więcej niż kilkadziesiąt ofert. Nie jest to nic dziwnego, gdyż ceny luksusowych mieszkań lub domów nie przekraczają z reguły 25 - 30 tys. zł za metr kwadratowy. Niemniej można znaleźć pojedyncze oferty, gdzie za taką cenę kupimy blisko 400-metrowy apartament.

fot. mat. prasowe

Rezydencja na warszawskim Wilanowie

Rezydencja liczy sobie blisko 1000 m kw. powierzchni użytkowej i składa się z piwnicy, trzech kondygnacji naziemnych i niewielkiego poddasza.


Innym typem nieruchomości, które kosztują ok. 10 mln zł są luksusowe rezydencje położone w prestiżowych dzielnicach największych miast w Polsce. Przykładem takiej nieruchomości może być luksusowa willa położona na warszawskim Wilanowie. Rezydencja ma blisko 1000 m kw. powierzchni użytkowej i składa się z piwnicy, trzech kondygnacji naziemnych i niewielkiego poddasza. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia, salon z wyjściem na taras i gabinet. Na pierwszym piętrze mieszczą się dwie sypialnie z łazienkami i garderobą oraz pokój dzienny, na drugim zaś kolejne dwie sypialnie z łazienkami. W piwnicy natomiast umieszczono strefę SPA z sauną i salą do ćwiczeń oraz pomieszczenia gospodarcze jak kotłownia. Willa leży na działce o powierzchni prawie 1,5 tys. m kw., istnieje natomiast możliwość dokupienia sąsiedniej parceli. Obecny właściciel oczekuje za całą nieruchomość 9,5 mln złotych.

A może jednocześnie prowadzić biznes?


Dla osób, które lubią inwestować w nieruchomości istnieje możliwość połączenia luksusowego stylu życia z prowadzeniem biznesu. Na sprzedaż wystawiony jest bowiem zrewitalizowany kompleks pałacowo-parkowy położony kilkanaście kilometrów od Opola. Na terenie prawie 6 hektarów znajduje się pochodzący z II połowy XIX wieku pałac, budynki gospodarcze i zabudowania folwarczne, które zaadaptowano na pokoje hotelowe. W sumie cały kompleks składa się z 25 apartamentów, które pomieścić mogą ponad 80 osób, a także z sali konferencyjnej i restauracji. Cena została ustalona na 10 mln złotych.

Dla osób, które dysponują podobną kwotą, ale wolą zbudować taki biznes od początku istnieje szansa zakupu zaniedbanego, zabytkowego pałacu czy dworu, a w następnej kolejności wyremontowania go. Wiąże się to jednak z dużym wysiłkiem i cierpliwością, gdyż wymaga to stałej współpracy z konserwatorem zabytków, a także szerokiego zakresu prac adaptacyjnych. Aby stać się właścicielem takiej nieruchomości potrzeba często niewiele więcej niż milion złotych, znacznie większych nakładów wymaga jednak odrestaurowanie i zaadaptowanie takiego budynku na potrzeby hotelowo-konferencyjne. Warto jednak wiedzieć, że można na ten cel otrzymać dotację, która może opiewać na 50% wartości inwestycji.

W Monako 60, a w Polsce 770 metrów


Na co stać osobę, która na nieruchomość chce wydać 10 mln złotych? Bez wątpienia z taką kwotą mamy bardzo szerokie pole manewru. Jeśli poszukiwalibyśmy mieszkania czy domu z segmentu popularnego to w zasadzie nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie 10 mln złotych nie wystarczyłoby na zakup. Sprawa się jednak komplikuje jeśli poszukujemy nieruchomości luksusowej. Za takie bowiem, w niektórych państwach świata, zapłacić trzeba często wiele milionów dolarów.

fot. mat. prasowe

Jaka powierzchnię można kupić za 10 mln zł za granicą?

Monako to lokalizacja zdecydowanie dla najbogatszych. Ceny nieruchomości sięgają tam nawet 40 tysięcy euro za metr.


 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: