eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Najem mieszkania: preferencje klientów

Najem mieszkania: preferencje klientów

2012-08-24 00:16

Najem mieszkania: preferencje klientów

Preferencje klientów poszukujących ofert wynajmu mieszkań © fot. mat. prasowe

Większość klientów, zainteresowanych najmem mieszkania, woli płacić niższy czynsz niż mieszkać w komforcie, stroni od piecyków gazowych i nie odczuwa potrzeby dodatkowej ochrony zajmowanego lokalu - wynika z badania preferencji klientów, poszukujących ofert najmu mieszkań, przeprowadzonego przez portal nieruchomości domy.pl.
Przełom sierpnia i września to początek najgorętszego okresu na rynku najmu mieszkań. Przez najbliższe kilka tygodni, tj. do końca września, tysiące właścicieli powierzy swoje lokale nowym najemcom. Ci, zanim zdecydują się na zawarcie umowy, obejrzą wcześniej średnio po 4 lokale. O tym, który wybiorą, zadecyduje szereg czynników, a przede wszystkim wysokość miesięcznego czynszu. On bowiem stanowi najważniejsze kryterium dla ponad 85% klientów – wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal domy.pl.

Drugim najważniejszym kryterium oceny ofert przez poszukujących jest dobra komunikacja. Możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu do innych części miasta jako kluczową cechę lokalu wskazało blisko 75% klientów. Jednocześnie tylko 52% wskazało jako kluczowe zlokalizowanie mieszkania blisko miejsca pracy lub uczelni.

Co ciekawe, bardzo ważne dla poszukujących jest to, co będzie źródłem ciepłej wody w mieszkaniu. Ponad 70% klientów chciałoby, aby ciepła woda była dostarczana z sieci miejskiej. Wynik ten wskazuje, jak duża jest niechęć do posiadania w mieszkaniu piecyka gazowego (tzw. Junkersa).

Prawie 63% przyszłych najemców, którzy wzięli udział w ankiecie portalu domy.pl, wskazała, że poszukiwane przez nich mieszkanie powinno być w pełni umeblowane i wyposażone. Wynika z tego, że wiele osób jest gotowych poświęcić komfort mieszkania po to, by płacić niższy czynsz.

Właściwościami mieszkań, na które większość najemców zwraca najmniejszą uwagę, są: możliwość trzymania w mieszkaniu psa lub kota (18%), własny garaż lub miejsce parkingowe (14%) oraz możliwość palenia papierosów w mieszkaniu (11%). Mimo wszystko oznacza to, że niemal co piąty najemca myśli o zamieszkaniu w nowym lokalu wraz ze swym czworonożnym pupilem.

Zdecydowanie najmniej istotne dla klientów poszukujących mieszkań, a zarazem świadczące o ich wysokim poczuciu bezpieczeństwa, jest to, czy oferowane mieszkanie znajduje się na osiedlu strzeżonym. W ankiecie portalu domy.pl potrzebę wzmocnionej ochrony wskazało tylko 7 na 100 badanych.

fot. mat. prasowe

Preferencje klientów poszukujących ofert wynajmu mieszkań

Zdecydowanie najmniej istotne dla klientów poszukujących mieszkań, a zarazem świadczące o ich wysokim poczuciu bezpieczeństwa, jest to, czy oferowane mieszkanie znajduje się na osiedlu strzeżonym


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: