eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Remont i wykończenie mieszkania - ile wydajemy?

Remont i wykończenie mieszkania - ile wydajemy?

2014-08-08 11:17

Remont i wykończenie mieszkania - ile wydajemy?

Remont mieszkania © Robert Kneschke - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Poszukując mieszkania na rynku wtórnym, najchętniej zwracamy uwagę na nieruchomości, które nie wymagają żadnego nakładu prac - wynika z analizy przeprowadzonej przez portal Domy.pl. Nieco inaczej jest na rynku pierwotnym, gdzie lokalami wykończonymi pod klucz zainteresowanych jest o połowę mniej kupujących.

Przeczytaj także: Wykończenie mieszkania: pod klucz czy na własną rękę?

Nabycie mieszkania deweloperskiego bardzo często łączy się z dodatkowymi, niekiedy niemałymi kosztami potrzebnymi na jego wykończenie. Oferta lokali „pod klucz” jest dla wielu kupujących rozwiązaniem niezwykle atrakcyjnym, należy jednak mieć na uwadze, że ponad 80% procent poszukujących na rynku pierwotnym i tak nosi się z zamiarem przeznaczenia części środków finansowych na wykończenie nowych M.

fot. mat. prasowe

Kwota planowana na wykończenie nowego mieszkania po jego zakupie

Co czwarty (26%) amator lokali z rynku pierwotnego planuje na wykończenie nowego mieszkania przeznaczyć kwotę do 20 tys. zł.


Co czwarty (26%) amator lokali z rynku pierwotnego planuje na wykończenie nowego mieszkania przeznaczyć kwotę do 20 tys. zł. Ta grupa nie jest jednak najliczniejsza – już 33% badanych przez portal nieruchomości Domy.pl skłonnych jest wydać na wykończenie mieszkania sumę od 21 do 50 tys. zł. Wyższe koszty – od 51 do 100 tys. zł – planuje ponieść 20% badanych, natomiast 2% z nich ma zamiar przeznaczyć na wykończenie nowo zakupionego mieszkania sumę przewyższającą 100 tys. zł.

fot. mat. prasowe

Kwota planowana na remont używanego mieszkania po jego zakupie

Blisko co piąty zainteresowany (19%) planuje remont nowo nabytego lokum za kwotę 21-50 tys. zł.


Sytuacja na rynku wtórnym jest zgoła odmienna – aż 37% klientów na zakup mieszkania zainteresowanych jest wyłącznie takimi lokalami, do których można się od razu wprowadzić. To prawie dwa razy większa grupa od tej zainteresowanej wyłącznie deweloperskimi nieruchomościami wykończonymi „pod klucz”. Identyczny odsetek badanych (37%) liczy się z poniesieniem kosztów remontowych po nabyciu M z drugiej ręki nie większych niż 20 tys. zł. Blisko co piąty zainteresowany (19%) planuje remont nowo nabytego lokum za kwotę 21-50 tys. zł, natomiast tylko 5% badanych przez portal nieruchomości Domy.pl chce na ten cel przeznaczyć od 50 do 100 tys. zł, a 1% powyżej 100 tys. zł.

Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 1-4 sierpnia na próbie 890 użytkowników poszukujących ofert sprzedaży mieszkań w portalu nieruchomości Domy.pl.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Ciekawe czy się tak udaje?

    Tissu / 2016-06-13 14:45:39

    Zmieszczenie się w kwocie 20000 aby przejść od stanu deweloperskiego do mieszkalnego to naprawdę wyzwanie. Myślę, że ta kwota mocno rozjeżdża się w trakcie wykańczania ;) Powinny być podane jeszcze tabele z informacjami ile badani wydali na remont juz po skończeniu remontu.
    http://www.tissu.com.pl
    odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: