eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Sprzedaż mieszkań w 2015 roku: czy deweloperzy pobiją rekord?

Sprzedaż mieszkań w 2015 roku: czy deweloperzy pobiją rekord?

2015-11-09 12:47

Sprzedaż mieszkań w 2015 roku: czy deweloperzy pobiją rekord?

Dwa Potoki, Polnord © fot. mat. prasowe

Czy w tym roku padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań? Czy ostatnie miesiące okażą się pod tym względem tak dobre, jak poprzednie? Prognozy firm deweloperskich prezentuje portal nieruchomości dompress.pl.

Przeczytaj także: Sprzedaż mieszkań deweloperskich. Jaki był 2021 rok?

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J. W. Construction Holding S.A.


Trzy pierwsze kwartały zamknęliśmy na poziomie 1189 sprzedanych mieszkań, co oznacza wzrost o 47 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Ten satysfakcjonujący dla nas wynik jest pokłosiem nowo uruchamianych projektów, co będzie miało wpływ na sprzedaż mieszkań również w kolejnych kwartałach.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


W ostatnich miesiącach sprzedaż faktycznie była rekordowo duża. Jest to zasługą nie tylko niskich stóp procentowych, podnoszących zdolność nabywczą, czy aktywności klientów inwestycyjnych, ale również dostosowania oferty do oczekiwań rynku, zarówno jeśli chodzi o sam produkt, jak i cenę. Wyniki, które obecnie osiągamy, to efekt pracy wykonanej w ostatnich latach w zakresie pozyskania atrakcyjnych gruntów i przygotowania oferty spełniającej rosnące wymagania klientów. Bez odpowiedniego produktu nie można myśleć o satysfakcjonującej sprzedaży. Tym samym, podobnie jak to było w latach poprzednich, planujemy utrzymać dużą dynamikę wzrostu, która widoczna będzie na koniec tego roku.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Już poprzedni rok był dla nas bardzo udany, a biorąc pod uwagę pierwsze trzy kwartały, sprzedaż w 2015 roku wzrosła o 113 mieszkania. Uwzględniając nawet bardzo wysoki poziom sprzedaży w ostatnim kwartale 2014 roku prognozujemy, że wzrost wolumenu sprzedaży licząc rok do roku i tak będzie oscylował w okolicach 50 proc. Warto zaznaczyć, że te wyniki są w zasadzie wyłącznie konsekwencją rozwoju produktu i poszerzania oferty o nowe inwestycje i lokalizacje, gdyż ceny zgodnie z naszą polityką utrzymaliśmy na stabilnym poziomie.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży Polnord


Po trzech kwartałach 2015 roku sprzedaż na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych sięgnęła 1191 mieszkań, co oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W samym trzecim kwartale br. odnotowaliśmy wzrost sprzedaży niemal o 20 proc. rok do roku. Jesteśmy zatem blisko realizacji planu na 2015 rok, który zakłada sprzedaż 1500 mieszkań.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service


Poziom zainteresowania mieszkaniami jest obecnie rzeczywiście bardzo wysoki, co potwierdzają także nasze wyniki sprzedażowe. Rok jeszcze się nie skończył, ale możemy domniemywać, że będzie on bardziej owocny niż ubiegły. Na tegoroczny sukces nałożyło się wiele czynników. Przyczyniło się do niego m.in. rozszerzenie programu MdM i atrakcyjne, niskooprocentowane oferty kredytowe w bankach. Dodatkowym katalizatorem determinującym decyzję zakupową klientów jest fakt, że już od stycznia 2016 roku wymagany wkład własny do kredytu wzrośnie z 10 proc. do 15 proc.

W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze inwestycje w Krakowie, szczególnie wśród osób lokujących swój kapitał w nieruchomościach na wynajem i studentów kupujących swoje pierwsze M. Należy również zaznaczyć, że mamy nie tylko rozbudowaną ofertę skierowaną do różnych grup klientów, ale także atrakcyjne rabaty w autorskim programie – Kompas Korzyści.

Monika Kudeło, reprezentująca Activ Investment


Pod względem sprzedaży mieszkań Activ Investment może zaliczyć ostatnie trzy kwartały do bardzo dobrych. Wynika to przede wszystkim z faktu wprowadzenia do oferty nowych inwestycji, które spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony klientów. W inwestycji Konopnicka City Park w Krakowie i w trzecim etapie inwestycji 4 Wieże w Katowicach w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu mieszkań do sprzedaży podpisywaliśmy do kilkunastu umów miesięcznie. Projekty: Banacha w Krakowie, Skarbowców we Wrocławiu i Osiedle Karoliny w Katowicach także cieszą się dużą popularnością, co może oznaczać, że rok 2015 będzie rekordowy dla naszej firmy.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic


W naszych inwestycjach duże zainteresowanie zakupem mieszkań widoczne jest od 2012 roku, jednak ten rok będzie zdecydowanie rekordowy. Porównując trzy pierwsze kwartały 2014 roku do 2015 roku widzimy 60 proc. wzrost sprzedaży. W porównaniu do tego samego okresu w 2013 roku wzrost osiąga prawie 100 proc. W przypadku gdańskiej inwestycji Wolne Miasto przewidujemy, że w ostatnich trzech miesiącach tego roku sprzedaż będzie aż o 200 proc. lepsza niż w ubiegłym roku.

 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • karolinka / 2015-11-09 19:08:17

    Nic w tym dziwnego by nie było, nie znajdujemy się w najciekawszym momencie jeśli chodzi o stabilność państwa, takie inwestycje jak zakup apartamentu w Wola Invest uratują niejedną kieszeń. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: