eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Czy dbamy o zabezpieczenia antywłamaniowe?

Czy dbamy o zabezpieczenia antywłamaniowe?

2019-03-25 08:43

Czy dbamy o zabezpieczenia antywłamaniowe?

Co 4. Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Przed dwoma dekadami stwierdzano w Polsce niemal 400 tys. kradzieży z włamaniem rocznie. W 2017 r. było to już tylko 65,5 tys. tego rodzaju przestępstw, na dodatek wykrywalność wzrosła z 23,5 do 36,5 proc. Z jednej strony poprawa może napawać optymizmem, z drugiej niemożność wykrycia niemal 2/3 przestępstw i nikłe szanse na odzyskanie utraconego mienia nie dają powodów do radości. Skuteczną obroną przed przestępcami są różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe. Jak się jednak okazuje, niemała część Polaków nie przywiązuje do tej kwestii należytej wagi.

Przeczytaj także: Włamanie do mieszkania: jak go uniknąć w czasie wakacji?

Co czwarty dom nie ma nawet alarmu


Badania CBOS przekonują, że znakomita większość Polaków (93%) uważa zamieszkiwaną przez siebie okolicę za spokojną i bezpieczną. Nie oznacza to jednak, że rezygnują z ochrony - z opracowanego przez Oferteo.pl „Raportu o budowie domów w Polsce 2018” wynika, że na instalację zabezpieczeń antywłamaniowych w swoim domu zdecydowało się 74% badanych.

Statystyki Policji dowodzą, że kradzieże z włamaniem to coraz rzadszy scenariusz. W 2007 roku odnotowano ponad 141 tys. takich przestępstw, dziesięć lat później - jedynie 65 tys. Do tego mamy coraz lepszą ich wykrywalność - w omawianym okresie wzrosła ona z 27% do 36%. Nie zmienia to jednak faktu, że szanse na odzyskanie skradzionego mienia ma zaledwie co 3. poszkodowany.

Jak Polacy zabezpieczają swoje domy?


Polacy, którzy decydują się na zabezpieczenia najczęściej wybierają alarmy (80%), kamery (64%) oraz antywłamaniowe rolety, okna lub drzwi (63%).

Mniej popularne wśród ankietowanych przez Oferteo.pl były zabezpieczenia bram garażowych (31%) czy też pełna obsługa firmy ochroniarskiej (27%).

fot. mat. prasowe

Czy zdecydowali się Państwo na zabezpieczenia antywłamaniowe

Zabezpieczenia antywłamaniowe posiada 3/4 badanych


Smart home w trosce o bezpieczeństwo


60% osób budujących dom w 2018 roku wdrażało w nim urządzenia z kategorii smart home (inteligentnego domu). Wśród tych sprzętów często znajdowały się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak inteligentne alarmy (70%), kamery monitoringu (47%), bramy garażowe (45%), a także zamki (18%).
– Na rynku istnieją firmy, które zajmują się doborem odpowiednich urządzeń, ich rozmieszczeniem w domu i konfiguracją. Warto powierzyć bezpieczeństwo naszego domu profesjonalistom, którzy przedstawią nam najbardziej optymalne rozwiązanie – podsumowuje Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

fot. mat. prasowe

Na jakie zabezpieczenia antywłamaniowe się Państwo zdecydowali

Najpopularniejszym zabezpieczeniem jest alarm


Metodologia badania
Przedstawione w „Raporcie o budowie domów w Polsce” dane pochodzą z analizy ponad 17 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w 2018 roku w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące towarów i usług związanych z budową domów oraz z badania ankietowego przeprowadzonego w styczniu 2019 roku metodą CAWI na próbie 600 osób, które w 2018 roku budowały dom.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: