eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Willa Krasicki na finiszu

Willa Krasicki na finiszu

2013-05-10 13:50

Willa Krasicki na finiszu

Willa Krasicki © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Na starym Mokotowie w Warszawie dobiegają końca ostatnie prace przy kameralnej inwestycji apartamentowej Willa Krasicki. Ten budynek ciekawie wkomponowany w zabudowę pięknej historycznej części dzielnicy zaprojektowała pracownia Jasiński Kruszewski Architekci.
Willa Krasicki znajduje się przy ulicy Krasickiego 10. To trzykondygnacyjny budynek, w którym zaprojektowano 7 przestronnych apartamentów o metrażach od 70 do 300 mkw. Dodatkowo, oprócz starannie zaplanowanego ogrodu, znajdą się recepcja, garaż podziemny na 14 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie.

fot. mat. prasowe

Willa Krasicki

Willa Krasicki znajduje się przy ulicy Krasickiego 10 w Warszawie


W projekcie chcieliśmy utrzymać nastrój ulicy Krasickiego złożony z miejskich rezydencji zatopionych w bujnej zieleni szpalerów drzew. Istotne jest również nawiązanie do historycznego kontekstu m.in. poprzez klasyczne skomponowanie kamiennych elewacji budynku, zachowując odpowiednie proporcje oraz wymiary elementów przy jednoczesnym zastosowaniu współczesnych rozwiązań technicznych.

Na terenie posesji przed wojną istniał wzniesiony w latach trzydziestych ubiegłego wieku budynek mieszkalny jednorodzinny o wyraźnych nawiązaniach do klasycyzmu m.in. w postaci osiowej kompozycji wejścia głównego do budynku oraz ażurowej kolumnady od strony południowej. Budynek ten w trakcie Powstania Warszawskiego został istotnie zniszczony a następnie przebudowany, co doprowadziło do zatracenia jego cech klasycznej architektury pozbawiając go jego pierwotnego, przedwojennego charakteru. Nasz projekt w pewien sposób chce zachować ciągłość tego miejsca, swoisty genius loci, który sprawia, że ta przestrzeń ma już swój określony charakter - podkreśla architekt Roman Kruszewski odpowiedzialny za projekt.

fot. mat. prasowe

Apartamentowiec Willa Krasicki

Budynek, w którym zaprojektowano 7 przestronnych apartamentów o metrażach od 70 do 300 mkw


Do realizacji inwestycji użyto najwyższej jakości materiałów – m.in. kamienia, stali, marmuru i drewna.

fot. mat. prasowe

Apartamentowiec Willa Krasicki w Warszawie

Wschodnią i zachodnią elewację zamykają tarasy i przeszklone balkony pierwszego i drugiego piętra


Willa Krasicki stanowi zwartą prostopadłościenną bryłę perforowaną prostokątnymi otworami o regularnym, zdyscyplinowanym układzie. Jednorodna, spójna struktura zewnętrzna daje wyraźny kontrast do miękko wykreślonej, białej klatki schodowej będącej wewnętrznym trzonem budynku. Klatka schodowa oświetlona jest bezpośrednim światłem słonecznym świetlika wrysowanego w geometrię wewnętrznej przestrzeni wspólnej. Z kolei, podcięcie bryły w części parterowej od północy akcentuje główne i jedyne wejście do posiadłości. Wejście to, jednoznacznie powiązane jest z kamiennym trójwymiarowym przejściem na teren inwestycji, spójnym z tektoniką całego budynku.

fot. mat. prasowe

Willa Krasicki - klatka schodowa

Klatka schodowa oświetlona jest bezpośrednim światłem słonecznym świetlika


Wschodnią i zachodnią elewację zamykają tarasy i przeszklone balkony pierwszego i drugiego piętra, natomiast elewacje południową i północną definiuje regularny rytm portfenetrów. Mieszkania w parterze wychodzą na zewnątrz prywatnymi ogrodami zajmując cały teren wyłączając północną przestrzeń wspólną głównego wejścia.

fot. mat. prasowe

Willa Krasicki - hall

Do realizacji inwestycji użyto najwyższej jakości materiałów – m.in. kamienia, stali, marmuru i drewna


Inwestorem jest spółka Willa Krasicki 2, którą reprezentuje znana w realizacji butikowych projektów – Małgorzata Kuriata.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: