eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Luksusowe nieruchomości w Trójmieście: gdzie i za ile?

Luksusowe nieruchomości w Trójmieście: gdzie i za ile?

2018-06-20 11:49

Luksusowe nieruchomości w Trójmieście: gdzie i za ile?

Apartament © marog-pixcells - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Luksusowe domy, apartamenty i rezydencje nie są wprawdzie trzonem polskiego rynku nieruchomości, ale z roku na rok zyskują coraz większe znaczenie. Liderem tego rynku jest Warszawa, a tuz za nią plasuje się Trójmiasto. Ile kosztują zlokalizowane tam luksusowe nieruchomości i gdzie ich szukać? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza analiza Poland Sotheby’s International Realty.
Próg cenowy, od którego zaczyna się luksus w Trójmieście to - według bazujących na danych transakcyjnych wyliczeń Poland Sotheby’s International Realty - 12 tys. zł za metr kwadratowy. Jest to identyczna stawka jak we Wrocławiu, o 0,5 tys. zł więcej niż w Krakowie i o 2 tys. więcej niż przychodzi zapłacić za luksusowe nieruchomości w Poznaniu. Jednocześnie jest to też o 2,5 tys. zł mniej niż w stolicy.

Należy tu jednak podkreślić, że usytuowane w Trójmieście rezydencje i apartamenty znajdują swoich nabywców nawet przy bardziej wygórowanych stawkach, rzędu 15-16 tys. zł czy nawet przewyższających 20 tys. zł za mkw.
Nieruchomości zlokalizowane na polskim wybrzeżu są jedną z najbardziej atrakcyjnych dla nabywców inwestycji, co bez wątpienia stanowi znaczącą przewagę rynku trójmiejskiego. Tereny nadmorskie znajdują się w kręgu zainteresowania nie tylko mieszkańców tego regionu, ale w równej mierze klientów spoza Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy chętnie lokują środki w turystycznych destynacjach. Stąd tak duży popyt na nieruchomości luksusowe i premium nad Bałtykiem, nawet jeżeli nieruchomość nie jest zlokalizowana tuż nad samym morzem. Jej potencjał oraz wartość stanowią bowiem doskonałą inwestycję nie tylko w kontekście atrakcyjności sezonowej, ale rozpatrywanej w perspektywie długookresowej – podkreśla Paweł Łączyński, Dyrektor oddziału Poland Sotheby’s International Realty w Trójmieście.

fot. mat. prasowe

Procentowa liczba transakcji wg miast

42% transakcji dotyczy rynku stołecznego.


Wśród najbardziej luksusowych nieruchomości trójmiejskich, w cenie metra kwadratowego przekraczającej 18 tys. zł, dominują mieszkania położone przy samym wybrzeżu. Najwyższe ceny osiągają lokale w Gdyni – przy ul. Króla Jana III, w Sopocie – przy ul. Bohaterów Monte Cassino oraz Parkowej 67/69, a także w Gdańsku – przy ul. Jelitkowskiej.
Luksus to styl życia. To połączenie najwyższego standardu i jakości wykonania z indywidualnymi udogodnieniami nabywców, a w przypadku Trójmiasta to wszystko można dodatkowo osadzić w prestiżowej lokalizacji, w otoczeniu niepowtarzalnego widoku. To również komfort, spokój i wygoda w jednym, zwłaszcza w przypadku niezwykle elitarnych nieruchomości, jakimi są chociażby unikatowe apartamenty, w tym na przykład najwyżej położony penthouse w tej części Polski czy jedyne w swoim rodzaju domy w Sopocie albo w najbardziej pożądanych lokalizacjach Gdyni – Kamiennej Górze czy Orłowie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również apartamenty zlokalizowane w prestiżowych inwestycjach w Gdańsku czy Gdyni, gdzie mimo większej dostępności, o ich wysokiej klasie decyduje marka stojącego za projektem dewelopera i najwyższa jakość, której próżno szukać w ofertach na rynku masowym – dodaje Paweł Łączyński z Poland Sotheby’s International Realty.

Z raportu Luxury Realty Map wynika, że w Polsce w 2017 roku do nowych nabywców trafiło niemal 1,7 tys. nieruchomości luksusowych i premium, wycenionych jednostkowo na minimum 1 milion złotych, a wartość tego segmentu rynku w tym okresie szacowana jest na 3,45 mld zł.

fot. mat. prasowe

Próg ceny za 1mkw. nieruchomości premium

W Trójmieście za nieruchomość premium trzeba zapłacić co najmniej 12tys. zł/ mkw.


O raporcie
Raport branżowy Luxury Realty Map – opracowany przez Poland Sotheby’s International Realty m.in. w oparciu o dane Cenatorium, zawierający kompleksową analizę krajowego rynku nieruchomości premium i luksusowych wraz z zestawieniem wyróżniających się w tym segmencie inwestycji.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: