eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Mieszkania dwupokojowe: co oferują deweloperzy?

Mieszkania dwupokojowe: co oferują deweloperzy?

2015-01-09 00:20

Mieszkania dwupokojowe: co oferują deweloperzy?

Artystyczny Żoliborz © fot. mat. prasowe

Dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 40-45 m kw. to wciąż najbardziej gorący towar na rynku deweloperskim. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, w których inwestycjach i w jakiej cenie można kupić takie mieszkania, oraz w jakich nowych projektach będą dostępne.

Przeczytaj także: Mieszkania w Warszawie do 270 tys. zł

Monika Kudełko, reprezentująca firmę Activ Investment


W inwestycji Wieża B w Katowicach przy ul. Chorzowskiej na128 mieszkań aż 66 to lokale dwupokojowe o metrażach 39 - 43 m kw. Obecnie w sprzedaży jest 19 takich mieszkań, w tym również dwupoziomowe z antresolami. Ceny zaczynają się od ok. 177 tys. zł (od 4.500 zł/m kw.). W Krakowie w inwestycji Okulickiego IX również posiadamy w sprzedaży 13 mieszkań dwupokojowych o pow. 39 - 46 m kw. w cenie od ok. 190 tys. zł.

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w Atal


W katowickim osiedlu Atal Francuska Park dwupokojowe mieszkanie o pow. 40-45 m kw. kosztuje 5.400 zł/m kw. W krakowskich projektach ceny tego typu lokali kształtują się od 5.950 zł/m kw. do 6.400 zł/m kw. W osiedlu Nowe Bemowo w Warszawie za małą dwójkę trzeba zapłacić 6.200 zł/m kw., w osiedlu Oaza Wilanów 6.800 zł/m kw., a Wawelska Residence 7.600 zł/m kw.

W inwestycji Nowe Polesie w Łodzi dwa pokoje o niedużym metrażu kosztują od 4.300 zł/m kw. do 4.850 zł/m kw. We Wrocławiu w osiedlu Dyrekcyjna 33 Apartamenty dostępne są za 6.650 zł/m kw., w projekcie Stara Odra Residence od 6.400 zł/m kw. do 6.650 zł/m kw., a w osiedlu Dmowskiego 19 są w sprzedaży za 6.100 zł/m kw.

Obecnie utrzymuje się jednak trend projektowania większej ilości mieszkań trzypokojowych o niewielkich metrażach, tj. 50-65 m kw., zamiast mniejszych mieszkań dwupokojowych. Udział dwójek o powierzchni do 45 m kw. spada. Niedługo trójki będą stanowić do 60 proc. mieszkań, a co trzecie mieszkanie będzie dwupokojowe. Kawalerki zastępują z kolei mieszkania dwupokojowe o pow. od 36 m kw.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates


Mieszkania dwupokojowe o niewielkim metrażu niezmiennie cieszą się największym powodzeniem, dlatego stanowią około połowę lokali projektowanych w osiedlach Atlas Estates. Tego typu mieszkania są cenowo dostępne dla znacznej grupy klientów, a jednocześnie oferują większą funkcjonalność niż kawalerki dzięki osobno zaprojektowanej sypialni.

Ostatnie, niewielkie mieszkanie dwupokojowe o metrażu 43 mkw. w cenie 10.500 zł/m kw. z wykończeniem mamy jeszcze w budynku ConceptHouse Mokotów w Warszawie. W tym roku wprowadzimy na rynek kolejne inwestycje zlokalizowane w lewobrzeżnej Warszawie, w których przeważać będą lokale o mniejszych metrażach, głównie dwójki.

fot. mat. prasowe

Artystyczny Żoliborz

Deweloperzy podkreślają, że zapotrzebowanie na kompaktowe mieszkania dwupokojowe wciąż jest wysokie


Wojciech Stisz, reprezentujący Barc Warszawa


Kompaktowe mieszkania dwupokojowe w Warszawie mają zdecydowanie największe wzięcie. W osiedlu Tarasy Dionizosa na Białołęce przy ul. Winorośli najmniejsze dwójki mamy w sprzedaży w cenie niewiele ponad 200 tys. zł. W podwarszawskim Piastowie, w gotowej inwestycji Rezydencja Kościuszki w ofercie są jeszcze dwa ostatnie nieduże dwupokojowe mieszkania w zbliżonej cenie za metr kwadratowy.

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex


Mamy duży wybór niewielkich mieszkań dwupokojowych w warszawskich inwestycjach Miasto Wola i Dobra Wola II, która zostanie ukończona w drugim kwartale 2015 roku.

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w Dolcan


W Miasteczku Rubikon w Warszawie ceny mieszkań dwupokojowych o pow. 40-45 m kw., które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem, zaczynają się od 310 tys. zł. W Osiedlu Jordanowskim w Częstochowie takie mieszkania kosztują od 193 tys. zł. W pierwszej połowie 2015 roku w planowanych osiedlach w warszawskich Włochach i w Ząbkach pod Warszawą znajdzie się duża pula mieszkań w tych metrażach. Jednocześnie zauważamy rosnące zainteresowanie lokalami dwu– lub trzypokojowymi o powierzchni 50-60 m kw.


Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development


Mieszkania wielkości 40-45 mkw. są i w najbliższej przyszłości będą najbardziej popularne, dlatego w naszej ofercie będą nadal stanowić największą część oferty. Takie mieszkania oferujemy w każdej z naszych 14 inwestycji. W zależności od lokalizacji osiedla i usytuowania mieszkania w budynku ich ceny kształtują się od ok. 230 - 500 tys. zł. W ostatnich miesiącach obserwujemy rosnące zainteresowanie mieszkaniami większymi, trzy i czteropokojowymi o metrażu powyżej 60 m kw.

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom Developer


Mieszkania dwupokojowe o pow. do 45 m kw. oferujemy w osiedlu Brzozowe Zacisze I i II we wrocławskich Maślicach. Ich ceny nie przekraczają 235 tys. zł. Trzeci etap inwestycji będzie najbogatszy w ten typ mieszkań.

Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment


W Warszawie w projekcie Nowy Mokotów II oferujemy 25 mieszkań dwupokojowych o pow. 38-45 m kw. W łódzkiej inwestycji Osiedle Jarzębinowe mamy 31 mieszkań do 45 m kw. W Osiedlu Jaśminowym w Poznaniu mieszkań w tym metrażu jest w ofercie 6 lokali, a w inwestycji Park Sowińskiego dostępne są 23 takie mieszkania. Po 3 oferty znajdują się w osiedlu Grota 111 we Wrocławiu i Bronowicka 42 w Krakowie.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Euro Styl


Dwupokojowe mieszkania rzeczywiście dobrze się sprzedają, ale bardziej poszukiwanymi nieruchomościami są trzypokojowe lokale o pow. 54-59 m kw. i czteropokojowe o metrażu 78-86 m kw. Aktualnie dwupokojowe mieszkania wielkości 40-45 mkw. posiadamy w 8 inwestycjach. W osiedlu Nowy Horyzont, mieszczącym się na granicy gdańskiej dzielnicy Łostowice i gminy Pruszcz Gdański, koszt takiego mieszkania wynosi od ok. 187 tys. zł do 216 tys. zł.

W Osiedlu Cytrusowym, które bezpośrednio przylega do Nowego Horyzontu, tej wielkości lokale można kupić od ok. 179 tys. do 180 tys. zł. W inwestycji Impuls zlokalizowanej na gdańskiej Zaspie ceny takich dwójek wynoszą od ok. 254 tys. zł do 295 tys. zł. Natomiast w gdyńskiej inwestycji Amareno, znajdującej się w dzielnicy Witomino, ceny dwupokojowych mieszkań do 45 mkw. wahają się od ok. 249 tys. zł do 282 tys. zł. W dzielnicy Mały Kack koszt mieszkania o takim metrażu to 261 tys. zł - 304 tys. zł.

Osiedle Morskie, mieszczące się na obrzeżach Gdyni Pogórze, oferuje takie lokale od ok. 206 tys. zł do 231 tys. zł. W Osiedlu Nawigator w dzielnicy Obłuże za takie mieszkanie trzeba zapłacić od ok. 198 tys. zł do 258 tys. zł.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: