eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowe inwestycje mieszkaniowe: co wybudują deweloperzy?

Nowe inwestycje mieszkaniowe: co wybudują deweloperzy?

2015-03-17 15:41

Nowe inwestycje mieszkaniowe: co wybudują deweloperzy?

Brama Sopocka © fot. mat. prasowe

Na rynku nowych mieszkań dużo się w ostatnim czasie sprzedaje i buduje. Niektóre firmy planują rozpoczęcie w tym roku imponującej ilości inwestycji. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zebrali informacje, jakie mieszkania przygotowują w swoich nowych projektach wiodące w branży firmy.

Przeczytaj także: ATAL Towers w centrum Wrocławia

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Rok 2015 będzie dla nas szczególnie pracowity. Przygotowujemy uruchomienie sprzedaży 15 projektów mieszkaniowych. Łącznie nasza oferta wzbogaci się o około 2.000 lokali, co jest liczbą rekordową w branży deweloperskiej. Nowe inwestycje rozpoczniemy w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Będą to projekty skierowanie zarówno do odbiorców poszukujących mieszkań w segmencie popularnym, jak również do klientów inwestycyjnych, chcących kupić mieszkania w centrum pod wynajem.

Pierwszymi inwestycjami, jakie zostaną uruchomione, będą kolejne etapy już realizowanych osiedli. Następnie rozpocznie się budowa dwóch nowych osiedli w Warszawie, oraz dużego projektu w centrum Krakowa przy ul. Wrocławskiej. Pozostałe inwestycje zaplanowaliśmy na drugą połowę roku. Ceny w zależności od lokalizacji wahać się będą od 3.800 do 8.100 zł/m kw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


W tym roku zamierzamy uruchomić 18 nowych projektów, w tym nowe etapy już istniejących inwestycji. Powstanie w nich łącznie 2.500 mieszkań w standardzie popularnym. Ceny mieszkań w przeważającej liczbie będą mieścić się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych. W planowanych inwestycjach najwięcej będzie lokali 2-pokojowych o metrażu od 35 do 50 m kw., i 3-pokojowych od 50 do 75 m kw.

Klienci poszukujący mieszkań w wyjątkowych projektach, za które są gotowi zapłacić nieco wyższą cenę ze względu na dobrą lokalizację i jakość, także znajdą duży wybór lokali w naszej ofercie. Przykładem może być tu drugi etap inwestycji Brama Sopocka, który planujemy uruchomić w tym roku. Są w nim dostępne apartamenty 3- i 4-pokojowe o metrażu od 68 do 89 m kw.

fot. mat. prasowe

Brama Sopocka

W inwestycji Brama Sopocka znajdą się mieszkania 3- i 4-pokojowe


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Podobnie jak dotąd, planujemy konsekwentnie uzupełniać naszą ofertę o kolejne inwestycje, które będą skierowane do różnych grup odbiorców. W tym momencie mogę poinformować o planowanym rozpoczęciu inwestycji przy ulicy Pereca w ścisłym centrum Warszawy. Chcemy w niej zaoferować szeroką gamę 1- i 2-pokojowych, kompaktowych mieszkań. Kolejną inwestycją Matexi będzie osiedle Apartamenty Marymont, utrzymane w klimacie żoliborskich willi miejskich. Prawdopodobnie w tym roku uruchomimy również sprzedaż kolejnego etapu projektu Kolska od Nowa, który realizujemy niedaleko CH Arkadia i DM Klif w Warszawie.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan


W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych etapów osiedli, które obecnie prowadzimy. Znajdzie się wśród nich II i III etap inwestycji Kamyk Zielony, IV faza osiedla Rudy Rydz, III etap Ogrodów Ochota oraz IV i V etap projektu Konik Polny. Zamierzamy również wprowadzić do oferty dwa zupełnie nowe projekty – Osiedle Moderna w Warszawie i Osiedle Champion w podwarszawskich Ząbkach.

W pierwszym półroczu planujemy zakończyć prace budowlane w realizowanych etapach osiedli Pasikonik, Rudy Rydz Las oraz Osiedla Jordanowskiego w Częstochowie. Nieco później zostaną oddane kolejne budynki w inwestycji Konik Polny. Do końca roku skończymy także budować Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, w którym oferujemy miniapartamenty. Ceny mieszkań w naszych inwestycjach kształtują się w przedziale od 3.900 zł do 7.800 zł za m kw.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol


W drugiej połowie roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap osiedla Central Park Ursynów w Warszawie, w którym zaoferujemy pełny asortyment mieszkań od kawalerek do lokali 4-pokojowych. Najwięcej będzie mieszkań 2-pokojowych o metrażu do 45 m kw., które wciąż cieszą się największym zainteresowaniem nabywców.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: