eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowa Łężyca jeszcze większa

Nowa Łężyca jeszcze większa

2018-11-13 12:23

Nowa Łężyca jeszcze większa

Nowa Łężyca_ © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Budnex rozpoczęła sprzedaż kolejnej fazy inwestycji zlokalizowanej na terenie zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto. W tym etapie Osiedla Nowa Łężyca zaoferowano tylko 34 mieszkania o powierzchniach od 36 do 73 mkw. Przekazanie lokali zaplanowano na połowę 2020 roku. Inwestycja docelowo będzie składać się się z jedenastu budynków wielorodzinnych.

Przeczytaj także: W Zielonej Górze powstaje Nowa Łężyca II

Zielona Góra, Nowe Miasto. To właśnie w tej lokalizacji pnie się w górę nowa realizacja mieszkaniowa firmy Budnex - osiedle Nowa Łężyca. Deweloper poinformował właśnie, że rusza z pracami przy kolejnym etapie tej inwestycji. Tym razem plany zakładają powstanie kameralnego budynku, a w nim zaledwie 34 mieszkania o powierzchni od 36 do 73 mkw. - od kompaktowych dwóch pokoi po przestronniejsze lokale czteropokojowe. Do każdego z nich przynależeć będą spore balkony o powierzchni od 8 do nawet 12 mkw. Kupujący zainteresowani mieszkaniami na parterze mogą liczyć na lokal z tarasem, którego powierzchnia sięgać może nawet 70 mkw.

Projekt Nowej Łężycy powstał w Autorskiej Pracowni Architektonicznej Projekt, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex.
- Ta lokalizacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, stąd decyzja o rozpoczęciu równoległej budowy i sprzedaży następnego budynku tworzącego Nową Łężycę – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex .

Budynki Osiedla Nowa Łężyca zostały tak zaprojektowane, by w każdym, nawet najmniejszym znalazły się ciche windy obsługujące również poziom podziemnej hali garażowej. Prócz znajdujących się w niej miejsc postojowych, inwestor przewidział również liczne miejsca parkingowe wokół każdego z budynków. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla Nowa Łężyca przewiduje duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową. Wszystko zostało zaprojektowane tak by przyszłym mieszkańcom żyło się tu komfortowo.

fot. mat. prasowe

Nowa Łężyca - wizualizacja 1

W każdym z budynków znajduje się cichobieżna winda


Sama Łężyca odkąd została częścią Zielonej Góry bardzo prężnie się rozwija. Widać to chociażby po wzroście liczby powstających domów jednorodzinnych oraz budownictwie mieszkaniowym. Również władze Zielonej Góry dostrzegają te przemiany i planują w tym miejscu realizację nowej pętli autobusowej, kompleksu sportowego czy szkoły. Ta ostatnia ma powstać zaledwie 400 m. od osiedla Nowa Łężyca.

Łężyca już niedługo ma szansę zyskać miano sypialni Zielonej Góry. Choć okolica ta dopiero się rozwija to jest tu już duży dyskont spożywczy, sklepy osiedlowe czy niezbędne usługi. Znający dobrze Łężycę wiedzą też, że do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego jest stąd zaledwie kilkaset metrów. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców z pewnością rozwinie się też bardziej zaplecze handlowo-usługowe.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: