eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Starołęcka Dolina - nowe osiedle mieszkaniowe na południu Poznania

Starołęcka Dolina - nowe osiedle mieszkaniowe na południu Poznania

2016-10-03 09:17

Starołęcka Dolina - nowe osiedle mieszkaniowe na południu Poznania

Starołęcka Dolina - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Drugą młodość przeżywa obecnie wiele poznańskich dzielnic. Dobrym przykładem jest tu chociażby Wilda. Goni ją Starołęka, która dzięki planom rozbudowy linii tramwajowej z Ronda Żegrze do pętli Falista ma szanse zaistnieć w świadomości poznaniaków jako atrakcyjna lokalizacja. Sprzyjają temu również inwestycje deweloperskie, a wśród nich Starołęcka Dolina, czyli nowa realizacja firmy Budnex.

Przeczytaj także: Starołęcka Dolina coraz większa

O tym, że rozwój infrastruktury miejskiej to koło zamachowe zmian, nie trzeba przekonywać chyba nikogo, a już na pewno nie deweloperów, którzy świetnie zdają sobie sprawę z drzemiącego w nim potencjału. Budowa linii tramwajowych usprawniających połączenie Starołęki z pozostałymi rejonami stolicy Wielkopolski to dalekowzroczne działanie, dzięki któremu powstają warunki do tego, aby wykorzystać potencjał mieszkaniowy Starołęki i niejako „zbliżyć ją” do centrum Poznania.

Poprzemysłowa dzielnica z przyszłością


Starołęka dotychczas kojarzona była głównie z zakładami przemysłowymi. Teraz stoi przed szansą, która w diametralny sposób może zmienić jej przyszłość, a związane jest to m.in. z rozwojem budownictwa mieszkaniowego. Szykują się duże, choć stopniowe zmiany. W odróżnieniu od Naramowic, włodarze miasta chcą, wpierw zainwestować w infrastrukturę by w ten sposób dać impuls do ściągnięcia w to miejsce inwestorów. Zgodnie z planami, do 2018 roku ma powstać 650 metrowa linia tramwajowa, przeprowadzona z Ronda Żegrze, do nowoutworzonej pętli przy ulicy Falistej. Dzięki tej inwestycji, poznańskie MPK mogłoby zaoszczędzić, zmieniając trasę niektórych linii, oraz stworzyć nowe połączenia komunikacyjne. Rozwiązania te usprawnią dotarcie do centrum miasta obecnym, jak i przyszłym mieszkańcom tej części Poznania. Według ekspertów, to właśnie zapewnienie optymalnej infrastruktury i dogodnej drogi komunikacji, powinno przyczynić się do wzrostu atrakcyjności terenów Starołęki, które idealnie nadają się do zabudowy mieszkalnej, w tym wielorodzinnej.

Pierwsze osiedle już rośnie


Potencjał tej dzielnicy dostrzegli już nowi inwestorzy. W niedużej odległości od planowanej pętli, powstaje pierwszy kompleks mieszkaniowy. Firma Budnex przy ulicy Śliskiej realizuje Starołęcką Dolinę. Docelowo w czterech etapach powstanie tu pięć budynków wielorodzinnych, z blisko 600 mieszkaniami. Pierwszy z nich jest już na półmetku. Nowe mieszkania trafią do przyszłych właścicieli w czerwcu 2017 roku.
– Starołęka to niedoceniona dzielnica. Cieszymy się, że jako jedni z pierwszych inwestorów dostrzegamy jej duży potencjał. Wierzymy, że nasza inwestycja trwale odmienią tą część Poznania. Blisko stąd nad Wartę, a dzięki planowanej rozbudowie linii tramwajowej łatwiej będzie dostać się do centrum miasta – mówi Monika Golec z firmy Budnex. - Starołęcka Dolina to interesujące rozwiązanie dla tych, którzy chcą pozostać w mieście. W inwestycji dostępne są lokale o powierzchni od 34 do 73,5 mkw. jednakże, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dajemy możliwość łączenia mieszkań w większe lokale, których powierzchnia sięgać może nawet 145 mkw, – dodaje.
Dodatkowym atutem Osiedla Starołęcka Dolina są na pewno przestronne balkony o powierzchni od 6 do 30 mkw. W ramach realizacji tej inwestycji deweloper zmodernizuje także drogę dojazdowa do osiedla, od strony ulicy Maya, co znacznie ułatwi dojazd, chociażby do Pasażu Rondo czy pobliskich marketów i dyskontów. W sąsiedztwie realizowanego osiedla znajduje się również sieciowy sklep spożywczy, piekarnia, apteka, przychodnia lekarska oraz przedszkole i szkoły.

fot. mat. prasowe

Starołęcka Dolina - wizualizacja 2

W ramach realizacji tej inwestycji deweloper zmodernizuje także drogę dojazdowa do osiedla


Władze Poznania decydując się na inwestycję w komunikację miejską dadzą zupełnie nowe perspektywy dla rozwoju Starołęki. To dla tej dzielnicy niepowtarzalna szansa. Ważne by w ślad za miejskimi inwestycjami poszedł też kapitał prywatny. Nowe osiedla mieszkaniowe przyczynią się do tego, że w perspektywie czasu Starołęka diametralnie zmieni swoje oblicze.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: