eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › 1,5 tys. zł/m2, czyli aranżacja wnętrz po polsku

1,5 tys. zł/m2, czyli aranżacja wnętrz po polsku

2019-06-03 10:21

1,5 tys. zł/m2, czyli aranżacja wnętrz po polsku

Malowanie © kange_one - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

91 proc. Polaków przyznaje, że urządzenie mieszkania ma dla nich istotne znaczenie. Aranżację wnętrz z rzadka pozostawiamy przypadkowi. Chcemy, aby przestrzeń, w której żyjemy, była funkcjonalna i stylowa, ale przywiązujemy również dość dużą wagę do ceny. Jak Polacy urządzają wnętrza? Odpowiedzi no pytanie poszukiwał serwis Fixly.pl.

Przeczytaj także: 5 wskazówek, jak urządzić mieszkanie w stanie deweloperskim

Ile jesteśmy w stanie wydać na aranżację wnętrz? Z odpowiedzi, których Polacy udzielili serwisowi Fixly.pl wynika, że jest to 1500 zł za metr kwadratowy. Taka kwota wystarczać ma na wykończenie mieszkania o średnim standardzie, ale gwarantuje jednocześnie porządnej jakości materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. 87 proc. osób przy urządzaniu wnętrz stawia przede wszystkim na praktyczne rozwiązania. Liczą się jednak również styl, jakość oraz cena.
- Koszty wykończenia i remontu są istotnym tematem także dla osób planujących zakup mieszkania. Im więcej prac remontowych trzeba wykonać w danym mieszkaniu, tym jest ono tańsze. Lokale do generalnego remontu potrafią kosztować o kilkadziesiąt procent mniej niż takie, które są gotowe do wprowadzenia się. Podobnie rzecz się ma na rynku pierwotnym. Przytoczona wyżej kwota 1500 zł / mkw. to często spotykana różnica między lokalami wykończonymi „pod klucz”, a mieszkaniami w tzw. stanie deweloperskim – zauważa Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.

3 na 4 badanych (76 proc.) przyznaje, że aranżacja wnętrza to niełatwe i czasochłonne zajęcie. Dodatkowo, w kwestii urządzania najczęściej ogranicza nas budżet. 63 proc. osób wskazało, że bariery finansowe są największą przeszkodą na drodze do wymarzonej aranżacji. 1 na 10 osób cierpi również na brak czasu, który potrzebny jest na przemyślane zaplanowanie przestrzeni.

Większość badanych (65 proc.) jest zadowolona z tego, jak obecnie prezentują się ich wnętrza, natomiast 29 proc. stwierdza, że nie podoba im się aktualna aranżacja. Są to jednak głównie osoby, które w najbliższym czasie planują przeprowadzić zmianę w wystroju wnętrz.

Zapytaliśmy badanych, które z pomieszczeń jest dla nich najistotniejsze pod względem wykończenia i wystroju. Okazuje się, że największą wagę przykładamy do aranżacji kuchni (37 proc) oraz salonu (35 proc.). Te pomieszczenia w opinii respondentów odgrywają najważniejszą rolę w codziennym życiu domowników. Traktowane są jako serce domu lub mieszkania, spędza się w nich najwięcej czasu i koncentruje życie rodzinne. Na trzecim miejscu znalazła się łazienka (13 proc.), natomiast pokoje (sypialnia, dziecięcy i gościnny) łącznie zebrały tylko 12 proc. głosów.

fot. mat. prasowe

Urządzanie wnętrz a koszty

76 proc. osób urządzanie wnętrz postrzega jako trudne i czasochłonne zajęcie.


Pomysłów na aranżacje szukamy w głównie w Internecie. 67 proc. osób wybrało serwisy internetowe i blogi o tematyce wnętrzarskiej jako jedno z trzech najlepszych źródeł inspiracji. Na drugim miejscu znalazły się media społecznościowe (46 proc.). Pod tym względem najbardziej cenionym jest Pinterest. Inspiracji, idei i porad aranżacyjnych szuka tam 20 proc. badanych.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: 1,5 tys. zł/m2, czyli aranżacja wnętrz po polsku

    Jurek29 / 2019-06-07 10:09:18

    Jak juz sie wezmie ten kredyt na lat to chce sie ladnie mieszkac, to normalne. ja czekam na klucze do nowego m na green mokotowie i juz mam wszystko zaplanowane.
    odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: