eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Mieszkanie pod klucz już za 400 zł za metr

Mieszkanie pod klucz już za 400 zł za metr

2012-10-31 09:53

Mieszkanie pod klucz już za 400 zł za metr

Mieszkanie © alexandre zveiger - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kupione od dewelopera mieszkanie można wykończyć samodzielnie, zlecić to wyspecjalizowanej firmie lub powierzyć kwestię wykończenia deweloperowi. Najniższe stawki za wykończenie zaczynają się od niecałych 400 zł za m kw. Które rozwiązanie jest najtańsze i najszybsze? Dziś Home Broker postara się odpowiedzieć na to pytanie.

Przeczytaj także: Mieszkania pod klucz coraz popularniejsze

Kończące się dopłaty do kredytów w ramach programu „Rodzina na swoim” i żywa konkurencja cenowa pomiędzy deweloperami powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zakup nowego lokum. W większości przypadków mieszkania są w Polsce sprzedawane w stanie niewykończonym, a więc deweloperskim. Zaledwie bowiem w przypadku kilku procent deweloperów przebadanych przez Home Broker firmy sprzedają wyłącznie wykończone mieszkania. Znacznie częściej przynajmniej część sprzedawanych lokali jest sprzedawana jako wykończona lub wykończenie można zamówić u dewelopera. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne dla nabywcy, że jedna firma jest odpowiedzialna za wykonanie i wykończenie mieszkania. Pomijając nawet kwestie organizacyjne, zamawiając wykończenie u dewelopera nabywca może sfinansować zakup mieszkania wraz z wykończeniem jednym kredytem hipotecznym posiadając przy okazji cały przedmiot umowy objęty wspólną rękojmią. Zgodnie z danymi zebranymi przez Home Broker w przypadku 58% inwestycji wykończenie może zaproponować deweloper za dodatkową opłatą. Co warto zauważyć jest to wynik o blisko połowę lepszy niż przed rokiem. Co jednak mogą zrobić pozostali nabywcy? Rozwiązania są właściwie trzy:
  1. samodzielnie lub nawet w salonie sprzedaży dewelopera można znaleźć namiary na firmę, która kompleksowo zajmie się wykończeniem oferując wystandaryzowane pakiety wykończeniowe lub kompleksową usługę począwszy od pomocy architekta po urządzenie i wyposażenie lokalu,
  2. prace wykończeniowe można zorganizować i nadzorować samemu wynajmując odpowiednią ekipę lub ekipy,
  3. mieszkanie można też oczywiście wykończyć samodzielnie lub ze wsparciem rodziny i przyjaciół.

Home Broker postara się odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje każde z tych rozwiązań i jak długo może trwać wykończenie mieszkania przy każdym z tych rozwiązań.

fot. alexandre zveiger - Fotolia.com

Mieszkanie

Kupione od dewelopera mieszkanie można wykończyć samodzielnie, zlecić to wyspecjalizowanej firmie lub powierzyć kwestię wykończenia deweloperowi.


Deweloper wykończy tanio

Na początek warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez firmy deweloperskie. W ich przypadku wykończenie mieszkania w standardzie popularnym wiąże się z kosztem na przeciętnym poziomie 518 zł w przeliczeniu na metr lokalu. Przeważnie w tej cenie oczekiwać można płytek, paneli, malowania ścian i białego montażu. Na tym tle wyróżnia się firma Bouygues Immobilier, która nawet w najtańszym pakiecie wykończeniowym (od 499 zł za metr) oferuje położenie na podłodze nie paneli, ale drewnianego parkietu. W tym miejscu warto też zauważyć, że kupując mieszkanie u tego dewelopera do końca października można otrzymać wykończenie w cenie, o ile kawalerka będzie kosztowała przynajmniej 195 tys. zł, 2-pok. 295 tys. zł, a 3-pok. 375 tys. zł. Niestety ograniczona jest pula mieszkań objętych promocją.

Przeważnie decydując się na zakup pakietu wykończeniowego u dewelopera można zaoszczędzić duża czasu, ale wyboru wszystkich elementów wykończenia należy dokonać z ograniczonego katalogu dostępnego w biurze sprzedaży. Tego ograniczenia nie ma Dolcan. W tej firmie nabywca może wybierać ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku, ale do wydania ma określoną kwotę.

Na uwagę zasługuje też oferta firmy J.W. Construction. Podstawowe wykończenie „pod klucz” kosztuje tam od 370 zł w przeliczeniu na metr. - Największą popularnością wśród klientów cieszy się jednak program wykończenia wnętrz w opcji z wyposażeniem kuchni i sprzętem AGD. Taki pakiet w cenie od 560 zł zapewnia projekt aranżacji, wszelkie prace wykończeniowe oraz materiały – podkreśla Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Handlowego J.W. Construction Holding S.A.

… i szybko

Zaletą korzystania z możliwości wykończenia przez dewelopera ma też jeszcze jeden atut – czas oczekiwania na dokończenie prac. Na odbiór kluczy do mieszkania wykończonego trzeba czekać przeciętnie 43 dni, czyli niecałe 1,5 miesiąca. Ekipy wykończeniowe mogą bowiem czasem rozpocząć prace przed oddaniem lokalu do użytkowania. Najkrócej na oddanie mieszkania w stanie „pod klucz” czekać się będzie w: TRUST S.A., Damaro Construction, PBG Erigo, Dolcan, PWD i EKOLAN. W firmach tych będzie to trwało do miesiąca. Ponadto deweloper Bouygues Immobilier deklaruje, że mieszkania wykończone oddawane będą w tym samym terminie, co te w stanie deweloperskim.

Wciąż jednak relatywnie często deweloper nawet za dodatkową opłatą nie chce wziąć na siebie wykończenia mieszkania. Często poleca jednak wtedy usługi sprawdzonych firm wykończeniowych. Można się tego spodziewać w biurze sprzedaży Echo Investment, Mota-Engil, Sabe Investments czy Virke.

fot. mat. prasowe

Oferta deweloperów wykańczających mieszkania

Przeważnie decydując się na zakup pakietu wykończeniowego u dewelopera można zaoszczędzić duża czasu, ale wyboru wszystkich elementów wykończenia należy dokonać z ograniczonego katalogu dostępnego w biurze sprzedaży.


 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: