eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Dzielnice Warszawy: gdzie nie chcemy mieszkać?

Dzielnice Warszawy: gdzie nie chcemy mieszkać?

2013-03-06 09:06

Dzielnice Warszawy: gdzie nie chcemy mieszkać?

Warszawa © bzyxx - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Praga Północ, Białołęka i Praga Południe to trzy spośród osiemnastu dzielnic Warszawy, w których nie chciałaby mieszkać ponad 1/3 (36,5%) wszystkich poszukujących własnego lokum w stolicy - wynika z badania portalu nieruchomości domy.pl. Na Pradze Północ nie chciałoby zamieszkać aż 14 procent ankietowanych.

Przeczytaj także: Trudniej o sprzedaż mieszkania bez balkonu

Aż 14% zainteresowanych zakupem M w Warszawie zdecydowanie nie chciałoby mieszkać na Pradze Północ. Tak duży odsetek nie powinien dziwić, bowiem ta część miasta od dawna kojarzona jest chociażby z zaniedbanymi budynkami, które mogą mieć wprawdzie swój urok i ucieszyć np. miłośników fotografii, ale raczej nie nadają się do komfortowego życia. Mity na temat Pragi Północ są jednak często przesadzone, a sama dzielnica posiada wiele zalet – jest bardzo dobrze skomunikowana ze Śródmieściem i szybko modernizowana.

Kolejną dzielnicą Warszawy, w której badani zdecydowanie nie chcieliby zamieszkać jest Białołęka. Niechęć aż 12% badanych do tego rejonu spowodowana jest głównie tym, że jest to dzielnica peryferyjna i jednocześnie słabo skomunikowana ze Śródmieściem, na co ankietowani wskazywali w pytaniach otwartych.

Na trzecim miejscu najmniej lubianych dzielnic stolicy znalazła się, dość niespodziewanie, Praga Południe. To spore zaskoczenie, gdyż ta część miasta jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się – nie brakuje tu nowych osiedli jak też terenów zielonych oraz miejsc prestiżowych, do których zaliczyć należy Saską Kępę. Wysoka pozycja w antyrankingu stołecznych dzielnic portalu domy.pl może wynikać z samej nazwy i z tego, że część poszukujących ofert w Warszawie na słowo „Praga” reaguje po prostu z wielką niechęcią.

fot. bzyxx - Fotolia.com

Warszawa

Dzielnice, które wzbudziły najmniej negatywnych skojarzeń wśród poszukujących ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Warszawie to: Wilanów, Bemowo, Wola, Bielany, Włochy i Ochota.


Pozostałe najmniej lubiane części miasta to dzielnice peryferyjne – Wawer, Targówek i Rembertów. Podobnie jak Białołęka nie są one dobrze skomunikowane ze Śródmieściem, przez co znacznie tracą na atrakcyjności wśród potencjalnych nabywców mieszkań. Uczestnicy badania zaznaczali ponadto, że Targówek jest dla nich dzielnicą niebezpieczną.

Chociaż większość warszawian chce kupić lokum w miejscu, z którego dojazd do centrum będzie możliwie jak najdogodniejszy, to jednak nie wszyscy uznają samo Śródmieście za dzielnicę atrakcyjną do życia. Ta część miasta, gdzie nie trudno o gwar i hałas, jest szczególnie nielubiana przez 6,2% badanych.

Ankietowani raczej mieszanymi uczuciami darzą również Ursynów, który postrzegany jest jako dzielnica szarych blokowisk i który w antyrankingu portalu nieruchomości domy.pl zajął dość wysokie, dziesiąte miejsce.

Dzielnice, które wzbudziły najmniej negatywnych skojarzeń wśród poszukujących ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Warszawie to: Wilanów, Bemowo, Wola, Bielany, Włochy i Ochota.

fot. mat. prasowe

Dzielnica Warszawy, w której zdecydowanie nie chciałbyś zamieszkać

Praga Północ, Białołęka i Praga Południe to trzy spośród osiemnastu dzielnic Warszawy, w których nie chciałaby mieszkać ponad 1/3 (36,5%) wszystkich poszukujących własnego lokum w stolicy.


Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-27 lutego na grupie 720 osób poszukujących ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie w portalu nieruchomości domy.pl.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: