eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Apartamenty Angel Wawel w Krakowie

Apartamenty Angel Wawel w Krakowie

2013-02-07 11:27

Apartamenty Angel Wawel w Krakowie

Wizualizacja 6 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Po dziewięciu latach przygotowań startuje inwestycja, która stanie się nowym wyznacznikiem jakości życia w Krakowie. Położony u podnóża Wawelu dawny zakon sióstr koletek i przylegające jemu tereny przejdą gruntowną rewitalizację, której efektem będzie zespół apartamentów Angel Wawel.

Przeczytaj także: Angel Wawel: jaki będzie Apartament Królewski?

Przygotowania do projektu rozpoczęły się już w 2003 roku, kiedy to spółka Angel Wawel, należąca do Angel Poland Group – autora takich krakowskich inwestycji jak m. in. Angel Plaza i Angel City – zakupiła budynek i przylegające grunty przy ulicy Koletek 12. Historia tego budynku sięga XVI wieku, kiedy to starosta Zygmunt Dębiński ufundował siostrom zakonnym zwanym koletkami ich przyszłą siedzibę. Na przestrzeni wieków obiekt był kilkukrotnie rozbudowany. Obecnie w ramach budowy kompleksu Angel Wawel, budynek zostanie poddany całkowitej renowacji w zgodzie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Ze szczególną troską odnowiona zostanie fasada budynku, jak również wnętrza oraz wielowiekowe polichromie. Dobudowana zostanie nowoczesna część apartamentowa, która domykać będzie budynek, tworząc od środka reprezentatywne patio. Projekt ogrodów, które znajdą się na jego terenie został opracowany przez Matta Jamesa – znanego brytyjskiego projektanta zieleni.

Na terenie kompleksu znajdzie się 235 apartamentów W ramach założonego standardu do dyspozycji mieszkańców będą: podziemne miejsca parkingowe, SPA, basen, residence lounge, piwnica na wina jak i wiele innych udogodnień. W przyziemiu budynków znajdzie się również ogólnodostępna, reprezentacyjna część handlowa.

„Po długim czasie przygotowań z dumą ogłaszamy rozpoczęcie budowy Angel Wawel. Połączenie lokalizacji, historii, architektury, jakości wykończenia i licznych udogodnień, stworzy miejsce wyznaczające unikatowy styl życia - kapitał dla przyszłych pokoleń.” - mówi Shachar Samuel, główny udziałowiec Angel Wawel.

„To zupełnie nowa koncepcja na rynku nieruchomości krakowskich. Wierzymy jednak, że Kraków jest gotowy i oczekuje takich projektów tak jak światowe metropolie.” - podsumowuje Ron Ben Shahar, współwłaściciel Angel Wawel.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 1

Ze szczególną troską odnowiona zostanie fasada budynku, jak również wnętrza oraz wielowiekowe polichromie.


Inwestycja ma być gotowa w połowie 2015 roku. Już teraz rozpoczęła się przedsprzedaż apartamentów, dla osób, które chcą, którzy chcą mieć zagwarantowane najbardziej autorskie rozwiązania.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 2

Na terenie kompleksu znajdzie się 235 apartamentów. W ramach założonego standardu do dyspozycji mieszkańców będą: podziemne miejsca parkingowe, SPA, basen, residence lounge, piwnica na wina jak i wiele innych udogodnień.


W ramach troski o kulturowe dziedzictwo tego wyjątkowego miejsca, inwestor już w fazie projektu nawiązał współpracę ze światowej klasy artystami, którzy w Angel Wawel wystawiać będą swoje prace. Część z nich zostanie zaprezentowana w ramach czasowych, ogólnodostępnych ekspozycji, a niektóre wzbogacą wnętrze budynku na stałe.

Kaplica – przeszłość i nowa funkcja

Po likwidacji klasztoru sióstr koletek i przejęciu działki przez Towarzystwo Dobroczynności, dawny ogród klasztorny znajdujący się w części północnej został zabudowany budynkami użyteczności publicznej. U zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej, w 1882 r., powstał okazały budynek w stylu eklektycznym – Dom Towarzystwa Dobroczynności (dom starców), w którego narożnym wykuszu, na poziomie I i II piętra usytuowana została kaplica.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 3

Inwestycja ma być gotowa w połowie 2015 roku. Już teraz rozpoczęła się przedsprzedaż apartamentów, dla osób, które chcą, którzy chcą mieć zagwarantowane najbardziej autorskie rozwiązania.


W porozumieniu z Małopolskim Miejskim Konserwatorem Zabytków obiekt ten przejdzie renowację przy zachowaniu zabytkowych form i polichromii. Docelowo stanie się 600-metrowym lokalem typu penthouse.

Kaplica zbudowana jest na rzucie równoramiennego ośmioboku. Jej wnętrze zdobią młodopolskie polichromie autorstwa Jana Bukowskiego – twórcy polichromii w kościele Mariackim. Dekoracje malarskie pochodzą z okresu międzywojennego.

W górnej partii na ścianach namalowane zostały: serce w koronie cierniowej i symbol siedmiu grzechów głównych – serce z wbitymi siedmioma sztyletami. Poniżej namalowane są symbole dnia i nocy w postaci księżyca i słońca, pośrodku znajduje się symbol Chrystusa – krzyż monogramatyczny składający się z greckich liter Chi i Rho – początkowych liter jego imienia.

Zachowanie zabytkowego charakteru kaplicy uczyni z niej najbardziej unikalną przestrzeń mieszkalną nie tylko w kraju, ale także w tej części Europy.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 4

W ramach troski o kulturowe dziedzictwo tego wyjątkowego miejsca, inwestor już w fazie projektu nawiązał współpracę ze światowej klasy artystami, którzy w Angel Wawel wystawiać będą swoje prace.


Projekt wnętrza zostanie powierzony Robertowi Koniecznemu z katowickiej pracowni KWK Promes. Robert Konieczny uznawany jest obecnie za jednego z najwybitniejszych architektów młodego pokolenia.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 5

Kaplica zbudowana jest na rzucie równoramiennego ośmioboku. Jej wnętrze zdobią młodopolskie polichromie autorstwa Jana Bukowskiego – twórcy polichromii w kościele Mariackim. Dekoracje malarskie pochodzą z okresu międzywojennego.


Przeczytaj także: Willa Wrocław już gotowa Willa Wrocław już gotowa

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: