eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Kupujesz duże mieszkanie? Deweloper da ci rabat

Kupujesz duże mieszkanie? Deweloper da ci rabat

2015-05-16 00:33

Kupujesz duże mieszkanie? Deweloper da ci rabat

Osiedle Przy Parku © fot. mat. prasowe

Segmentem mieszkań, które znajdują w naszym kraju największą rzeszę amatorów są lokale o powierzchni około 50 mkw. Chętnych na bardziej pokaźne powierzchnie jest znacznie mniej, ale w większości projektów deweloperskich jest co najmniej kilka dużych lokali. Naturalnym jest, że są one sporo droższe niż rynkowa średnia. Czy ich przyszli mieszkańcy mogą liczyć na rabaty lub negocjować ceny? Sprawdził to portal nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Największe mieszkania w naszej ofercie mają 80 -100 m kw. Tego typu lokale można znaleźć w większości prowadzonych przez nas projektów, a ich cena zaczyna się od 4 300 zł/m kw. Udział tego rodzaju mieszkań w ofercie zależy od lokalizacji, podobnie jak tempo ich sprzedaży. Aktualnie nie prowadzimy promocji dotyczących dużych mieszkań, warto jednak zaznaczyć iż z uwagi na metraż, cena za mkw. w przypadku takich mieszkań jest niższa od mniejszych lokali w danym projekcie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Duże mieszkania, o powierzchni do 130 m kw., oferujemy w warszawskim projekcie Kolska od Nowa. Generalnie jednak staramy się projektować większe lokale tak by móc łączyć je z sąsiednimi mieszkaniami na życzenie klienta. Z naszych doświadczeń wynika, że dobrze zaaranżowane, duże mieszkania sprzedają się najczęściej już na początku realizacji inwestycji. Ich odbiorcy to wymagające osoby, starające się wybrać najlepszy lokal z oferty.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


Coraz więcej osób pyta o duże mieszkania, ale nadal są one dostępne tylko dla wybranej grupy osób. Największe mieszkania, jakie posiadamy w ofercie, liczą ponad 100 m kw. Mamy na przykład pięciopokojowe mieszkanie o powierzchni 117 m kw. z dużym tarasem w ukończonym budynku w osiedlu Neptun Ząbki pod Warszawą. Kosztuje 4 700 zł/m kw. i plasuje się w najniższym przedziale cen oferowanych w tej inwestycji. W rozpoczętym właśnie etapie inwestycji Śródmieście Wilanów (budynek E) mieszkanie pięciopokojowe o metrażu 104 m kw. można kupić w promocyjnej cenie 6 700 zł/m kw.

Karolina Guzik, koordynator sprzedaży Skanska Residential Development Poland


W Osiedlu Mickiewicza w Warszawie największe mieszkania mają 106 m kw. Podobnie jest w stołecznym Parku Ostrobramska, gdzie oferujemy lokale o metrażu 110 m kw. w cenie od 6 000 zł za m kw.

fot. mat. prasowe

Osiedle Przy Parku

W inwestycji - Osiedle Przy Parku - przy ul. Rembielińskiej na warszawskim Targówku, która trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych 2 tygodni, największe mieszkanie czteropokojowe będzie miało 60 m kw.


Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates


Mieszkania o dużej powierzchni mamy w ofercie dwóch osiedli w Warszawie: ConceptHouse Mokotów i Capital Art Apartments obok Ronda Daszyńskiego. W Capital Art Apartments oferujemy już tylko jeden taki lokal – trzy pokoje o powierzchni 115 m kw., w cenie 9 000 zł za m kw. Osoby, które w nim zamieszkają będą miały do dyspozycji dwie łazienki i dwie loggie o metrażach 10 m kw. i 4 m kw.

W ConceptHouse Mokotów mamy w ofercie dwa dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 163 i 166 mkw. w cenie 7 900 zł za m kw. Są to lokale o podwyższonym standardzie, z dużymi przeszkleniami i podwyższonymi stropami oraz preinstalowaną klimatyzacją.

Zazwyczaj duże mieszkania dłużej czekają na właściciela, ponieważ są dostępne dla węższej grupy klientów. W ConceptHouse Mokotów w ramach wprowadzonej właśnie oferty specjalnej - Ostateczna wyprzedaż - obniżyliśmy ceny lokali o ok. 5 proc., a miejsc postojowych do 26 tys. zł. Oferujemy możliwość indywidualnego negocjowania ostatecznej ceny zakupu.

 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: