eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › Ubezpieczenie nieruchomości - ochrona nie tylko dla domu

Ubezpieczenie nieruchomości - ochrona nie tylko dla domu

2018-02-28 13:10

Ubezpieczenie nieruchomości - ochrona nie tylko dla domu

Ubezpieczenie domu © baranq - Fotolia.com

Wprawdzie ubezpieczenie nieruchomości posiada już całkiem pokaźna rzesza z nas, to ciągle jednak wielu należy do reprezentantów grupy, którą można byłoby scharakteryzować porzekadłem „mądry Polak po szkodzie”. Przed ewentualnymi przeciwnościami losu zawsze lepiej się zabezpieczyć. Zwłaszcza dziś, gdy standardowa ochrona nieruchomości oferuje nam o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu. Są to np. różnego rodzaju usługi assistance czy możliwość uzyskania zniżki na OC samochodu.

Idealna i nieprzepłacona polisa – jak ją odszukać?


Dlaczego Polacy nie decydują się na ubezpieczenie nieruchomości? Przeważnie kieruje nimi niechęć przed ponoszeniem dodatkowych kosztów. Do tego często mają przeświadczenie, że taki wydatek jest całkowicie zbędny, bo „po co nam polisa, skoro mieszkamy w takiej spokojnej okolicy”. Warto jednak pamiętać, że różnego rodzaju „kataklizmy” nie omijają również najspokojniejszych miejsc. Co więcej, ubezpieczyciele są dziś na tyle elastyczni, że bez problemu dobierzemy takie ubezpieczenie nieruchomości, które będzie dostosowane stricte do naszych potrzeb.

Co zrobić, aby wybrać jak najlepszą dla siebie ofertę? Przede wszystkim zapoznać się z propozycjami nie jednego, ale wielu ubezpieczycieli, uwzględniając przy tym warianty oraz ceny ubezpieczeń.
– „Dopasowanie i wybór odpowiedniego, do naszych oczekiwań, ubezpieczenia nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Są dwa sposoby jak możemy zorientować się na rynku ubezpieczeń. Pierwszym z nich jest skorzystanie z kalkulatora majątku, które możemy znaleźć na stronach multiagencji. Drugim przystępnym sposobem jest bezpośrednia konsultacja z doradcą w placówce agencji. To, która z opcji jest dla nas atrakcyjniejsza i z której skorzystamy zależy od nas, jednak w przypadku tej drugiej mamy o wiele większy komfort, ponieważ doradca oprócz sprawnego wyszukania polis będzie w stanie szybko udzielić nam odpowiedzi na ewentualne pytania, a także pomóc w dopasowaniu wariantu” – radzi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.
Porada w placówce ubezpieczeniowej może nam pomóc uniknąć przepłacenia i wyboru nieodpowiedniego wariantu ubezpieczeniowego.

fot. baranq - Fotolia.com

Ubezpieczenie domu

Podczas ubezpieczania mieszkania czy domu pamiętajmy też o wykupieniu bardzo istotnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.


„Jeśli będziemy zapoznawać się z ofertami internetowo, warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie aktualnych propozycji różnych ubezpieczycieli. Ze względu na konkurencyjny charakter rynku ubezpieczeniowego, niektóre towarzystwa jako bonus oferują zniżki na inne produkty – przykładowo wraz z zakupem ubezpieczenia mieszkaniowego w Proama można uzyskać aż 10% zniżki na OC komunikacyjne. Warto zatem rozejrzeć się, by znaleźć produkt skrojony na miarę naszych potrzeb” – dodaje ekspert.

Spersonalizuj swój wariant


Każdy ma inne oczekiwania, budżet i potrzeby, więc jeden wariant dla wszystkich to zdecydowanie za mało. Z tego powodu wersji jest wiele, a dodatkowo każdą możemy jeszcze lepiej dostosowywać do indywidualnych potrzeb.
– „Dla większości osób, podstawowa propozycja ubezpieczeniowa jest wystarczająca i nie chcą się one zagłębiać w dodawanie kolejnych rozszerzeń. Jednak rezygnując z takiej możliwości, pozbawiają się takich udogodnień jak assistance dla rowerzystów, pomoc medyczna w następstwie nieszczęśliwego wypadku, czy nawet pomoc informatyczna, gdy chcemy odzyskać dane z dysku komputera. Warto podkreślić ten dodatkowy plus jakim jest zniżka na OC komunikacyjne wraz z ubezpieczeniem domu lub mieszkania. W czasach, kiedy stawki za ubezpieczenia w ciągu ostatnich 3 lat znacząco wzrosły, to nie lada argument za wyborem właśnie takiego rozwiązania” – kontynuuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Podczas ubezpieczania mieszkania czy domu pamiętajmy też o wykupieniu bardzo istotnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie zagwarantuje nam ochronę na wypadek na przykład zalania sąsiada z dołu czy stłuczenia ekspozycji w hipermarkecie przez nasze dziecko.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 2

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: