Rewitalizacja kamienicy: 49 nowych mieszkań przy Matejki w Poznaniu
2020-03-27 12:12
Przeczytaj także: WildaNova: zrewitalizowana kamienica w Poznaniu
Prace przy rewitalizacji kamienicy przy Matejki 51 w Poznaniu ruszyły już w październiku minionego roku. Ich harmonogram zakłada kompletną renowację secesyjnego budynku, przy jednoczesnym zachowaniu jego oryginalnej formy z 1905 roku. Renowacji poddana zostanie zarówno fasada, jak i części wspólne wewnątrz budynku, w tym sztukateria, zabytkowe posadzki z płytek, czy dekoracyjne malunki oraz witraże. Jak zaznacza Joanna Janowicz, prokurent spółki Constructa Plus, wszystkie prace są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.Poddana rewitalizacji poznańska kamienica zaoferuje 49 nowych mieszkań - od kompaktowych kawalerek o powierzchni o 31 po przestronne stumetrowe przestrzenie. W ofercie znajdują się również 53 komórki lokatorskie oraz trzy lokale usługowe.
fot. mat. prasowe
Matejki 51 - klatka schodowa
W ramach inwestycji powstanie 49 mieszkań
Kamienica liczy siedem kondygnacji. Połączy je centralnie zlokalizowana, obudowana estetycznym szkłem winda. Do dyspozycji będzie usytuowana na parterze wózkarnia i rowerownia. Dodatkowe udogodnienie to zagospodarowane na nowo podwórze, dziedziniec z nasadzoną zielenią oraz miejscami dla rowerów.
Dużym atutem inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja. Adres Matejki 51 znajduje się vis a vis Parku Wilsona, który kiedyś pełnił funkcję ogrodu botanicznego w Poznaniu. To zielona część Łazarza, dobrze skomunikowana z centrum miasta, w tym m.in. MTP, dworcem kolejowym.

oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)
Najnowsze w dziale Nieruchomości
-
Jak zmieniają się koszty budowy domu w Polsce? Prognozy na lata 2025-2026
-
Czy zakup mieszkania z licytacji komorniczej to rzeczywiście okazja? Ekspert wyjaśnia
-
Liczba eksmisji w Polsce maleje, ale kolejka oczekujących jest coraz dłuższa
-
Od dzisiaj ceny mieszkań muszą być jawne. Mamy oczekiwać samych korzyści?