eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › Ile kosztuje wykończenie domu - stan deweloperski

Ile kosztuje wykończenie domu - stan deweloperski

2014-11-21 10:08

Ile kosztuje wykończenie domu - stan deweloperski

Dom w stanie surowym zamkniętym nie nadaje się do zamieszkania © photo 5000 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Dom w stanie surowym zamkniętym nie nadaje się do zamieszkania, brakuje instalacji elektrycznych i hydraulicznych, posadzek, tynków, elewacji zewnętrznej i ogrzewania oraz klasycznego wykończenia pod klucz. Zobaczmy więc, jaki będzie koszt tych prac.

Przeczytaj także: Drożeje budowa domu. Zobacz, jak bardzo

Jaki dom wykańczamy?


W poprzednim artykule przystąpiliśmy do obliczenia kosztów budowy małego domu jednorodzinnego. Łączna powierzchnia z poddaszem użytkowym to 130 m2. Koszt doprowadzenia nieruchomości do stanu surowego zamkniętego wyniósł nas 114 000 zł. .

Kontynuując wątek poruszony w poprzednim artykule sprawdzimy, jaki będzie łączny koszt wykończenia domu 130 m2 w stanie surowym zamkniętym do stanu deweloperskiego. Kalkulację znów przeprowadzimy w serwisie Kalkulatory Budowlane.

Wykończenie elewacji budynku


Dom posiada już kompletną stolarkę okienną. Naszym zadaniem będzie teraz wykonanie solidnego elewacji zewnętrznej wraz z ociepleniem. Przy budynku z poddaszem użytkowym o pow. 130 m2 łączna powierzchnia elewacji wyniesie około 156 m2. Do jej ocieplenia możemy wykorzystać droższą wełnę mineralną (oferującą lepsze parametry użytkowe) lub nieco tańszy styropian. Ze względów ekonomicznych wybieramy dobrej jakości styropian frezowany o grubości 15 cm. Na styropian najlepiej nada się tynk akrylowy. Charakteryzuje się dobrą trwałością i stosunkowo atrakcyjną ceną. Łącznie za komplet materiałów zapłacimy około 13 000 zł, natomiast wynagrodzenie ekipy budowlanej wyniesie około 5600 zł. W sumie wykonanie elewacji powierzchni ponad 150 m2 wyniesie nas 18 600 zł.

fot. mat. prasowe

Stan deweloperski - kosztorys

Wykończenie domu od stanu surowego zamkniętego do stanu deweloperskiego kosztowało nas ponad 93 000 zł.


Ocieplenie dachu i podbitka okapu


Drugi etap wykończenia naszego domu polega na dociepleniu poddasza użytkowego oraz na zamontowaniu podbitki okapu. W zakres prac z związanych z dociepleniem wchodzi wykonanie izolacji z wełny mineralnej (o grubości 25 cm) oraz montaż płyt karton-gips będących jednocześnie sufitem na poddaszu. Ze względu na skosy powierzchnia do ocieplenia będzie większa, niż powierzchnia górnego poziomu naszego domu – około 90 m2. Komplet materiałów do ocieplenia i wykończenia płytami k-g takiej powierzchni wyniesie około 4000 zł, a robocizna kolejne 4500 zł. Łączny koszt docieplenia poddasza o takiej powierzchni nie powinien przekroczyć więc kwoty 8 500 zł.

Standardowo dach w stanie surowym zamkniętym nie jest wyposażony jeszcze w jeden element – podbitkę okapu. Tą wykonuje się zwykle równolegle z elewacją zewnętrzną. Po oszacowaniu kosztów ocieplenia poddasza użytkowego przystępujemy do wycenienia podbitki okapu. Podbitka okapu to powierzchnia dachu znajdująca się poza obrysem budynku. Przy wykonaniu podbitki z sosnowej szalówki drewnianej cena materiałów w przeliczeniu za metr kwadratowy wyniesie od 26 do 38 zł (średnio około 33 zł). Fachowiec za jej montaż weźmie dodatkowo około 35 zł/m2. W sumie za wykonanie podbitki dachowej na powierzchni 20 m2 zapłacimy nieco ponad 1300 zł.

 

1 2

następna

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Doświadczenie

    Pozdrwiam / 2016-08-20 23:33:47

    Doradzę tylko, żeby nie brać 10 małych wykonawców a potem chaos. Ostatnie - co rpawda biuro, miałam okazję kończyc z Warszawska Architekt Iwoną Terczyńską i bardzo mogę wszystkim polecić. Sprawdźcie ich porfolio zresztą odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: