eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Gdzie najwyższe ceny mieszkań w Warszawie?

Gdzie najwyższe ceny mieszkań w Warszawie?

2015-06-02 12:08

Gdzie najwyższe ceny mieszkań w Warszawie?

Warszawa © itsmejust - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Świętojańska, Bitwy Pod Rokitną oraz Kruczkowskiego - mieszkania przy tych ulicach charakteryzują się obecnie najwyższą ceną ofertową w stolicy - wynika z zestawienia przygotowanego przez Morizon.pl. Zaskakująco nisko w rankingu, bo poza pierwszą "30", znalazły się lokale usytuowane przy Krakowskim Przedmieściu i Świętokrzyskiej. Gdyby jednak pod uwagę wziąć ceny transakcyjne, to wówczas najdroższym warszawskim adresem staje się ulica Kopernika.

Przeczytaj także: 367 mld zł - tyle są warte wszystkie mieszkania w Warszawie

Najświeższe dane Cenatorium wskazują, że pod względem cen transakcyjnych najdroższe warszawskie mieszkania mieszczą się obecnie przy Kopernika. Za 1m2 mieszkania w zlokalizowanej tam rezydencji Foksal płacono ostatnio ponad 26 tys. zł. Dość blado na tym tle wypada ul. Świętojańska – zwycięzca ze względu na ceny ofertowe – gdzie sprzedający średnio oczekują 18,2 tys. zł jednak, gdy dochodzi do podpisania umowy ostateczna cena bywa o ponad 7 tys. zł niższa od wywoławczej. Nie jest to zaskakujące o tyle, że większość ofert przy Świętojańskiej to lokale położone w starym budownictwie.

Poza podium, jeżeli brać pod uwagę ceny ofertowe, uplasował się prestiżowy Nowy Świat, charakteryzujący się przeciętną stawką na poziomie 16,7 tys. zł za m2 oraz pokaźnymi rozbieżnościami cenowymi. Mieszkanie w nowym budownictwie (2000 rok) kosztuje tu nawet do 3 mln 200 tys. zł. Natomiast aby zakupić lokum w kamienicy z 1920 roku, wystarczy mieć 1/6 wspomnianej kwoty.

Pierwszą piątkę cen ofertowych zamyka Krzywe Koło na Starym Mieście, gdzie średni koszt od metra to 16,6 tys. zł. Większość lokali dostępnych w tym umiejscowieniu to mieszkania jedno i dwupokojowe z niewielkim metrażem. Za kawalerkę zapłacimy tu minimum 440 tys. zł.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również takie ulice jak mokotowski Biały Kamień (średnio 16,3 tys. zł za m2), śródmiejska Leszczyńska (16,2 tys. zł za m2) oraz Okólnik (16,1 tys. zł za m2). Można powiedzieć, że lokalizacje w Śródmieściu zdecydowanie zdominowały nie tylko pierwszą, ale i drugą dziesiątkę rankingu Morizon.pl.

Na dziesiątym miejscu uplasowała się skręcająca w stronę Krakowskiego Przedmieścia ulica Kopernika, gdzie mieszkanie wyniesie potencjalnego nabywcę średnio 1 mln 100 tys. zł i 15,2 tys. zł za m2. Samo Krakowskie Przedmieście niespodziewanie znalazło się dopiero na trzydziestej pierwszej pozycji, z przeciętną stawką 13,5 tys. zł za m2.

Podobne zaskoczenie sprawiły Aleje Ujazdowskie, które ze średnią ceną 14,2 tys. zł za m2 otwierają pierwszą dwudziestkę najdroższych ulic Warszawy. Zaledwie o pozycję wyżej znajdziemy Rynek Starego Miasta, gdzie przeciętne mieszkanie osiąga cenę ofertową około 865 tys. zł, a od metra trzeba zapłacić średnio 14,2 tys. zł.

fot. mat. prasowe

Top 30 najdroższych ulic Warszawy (ceny ofertowe)

Na szczycie najdroższych warszawskich lokalizacji królują Świętojańska, Bitwy Pod Rokitną oraz Kruczkowskiego


Warto zauważyć, że w pierwszą dwudziestkę zestawienia zamyka sporo ulic z Mokotowa: Naruszewicza, Chodkiewicza i Ludowa. We wszystkich tych lokalizacjach wg danych portalu nieruchomości Morizon.pl od metra zapłacimy przeciętnie około 14,3 tys. zł, a średnia za całe lokum nie przekroczy 1 mln 500 tys. zł.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • nikka22 / 2015-12-26 13:27:56

    Przy zakupie pod wynajem dobrze wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację, a na Bliskiej Woli lokalizacja jest idealna przy średniej cenie mieszkań. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: