eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › 10 najdroższych nieruchomości na świecie

10 najdroższych nieruchomości na świecie

2015-06-28 00:30

10 najdroższych nieruchomości na świecie

Penthouse w Tour Odeon © Tour Odéon Monaco

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

100 czy nawet 200 tys. zł za m kw. – takie ceny przestały już szokować mieszkańców Monako czy Hongkongu. Chcąc u siebie kupić nieruchomość o wysokim standardzie muszą oni dysponować budżetem idącym w dziesiątki milionów złotych. Lion’s Bank pokazuje jakie apartamenty czekają obecnie na nabywców na 10 najdroższych rynkach nieruchomości na świecie.

Przeczytaj także: Najdroższe rezydencje na świecie: TOP 5

W Polsce ceny mieszkań są niskie? Na pewno nie dla przeciętnego Kowalskiego, który za miesięczną pensję może kupić pół metra mieszkania. Inaczej nadwiślański poziom cen może odebrać nabywca zagraniczny. Dla niego cena metra apartamentu w Warszawie na poziomie około 20-30 tys. zł jest często niewysoka - szczególnie w porównaniu z wycenami z najdroższych stolic świata.

Monako i Hongkong w czołówce


Najgrubszym portfelem trzeba dysponować chcąc kupić nieruchomość w Monako. Za milion dolarów można tam kupić jedynie 17 m kw. apartamentu – wynika z szacunków firmy Knight Frank. Podobny poziom cen obowiązuje w Hongkongu i Londynie. W miastach tych milion dolarów starczyłoby jedynie na 20 m kw. apartamentu.

Top 10 najdroższych lokalizacji zamykają Paryż i Los Angeles. Tam za milion można kupić przynajmniej 50 m kw. nieruchomości. To wciąż bardzo mało na tle Polski, gdzie za milion dolarów można stać się właścicielem nawet prawie 200 – metrowego apartamentu w Warszawie. Lion’s Bank sprawdził jakie przykładowe nieruchomości są dostępne obecnie w 10 miastach o najwyższym poziomie cen nieruchomości.

10. Los Angeles


W Bel Air na nabywcę czeka dom o powierzchni 1260 m kw. składający się z 7 sypialni, 10 łazienek, pokoju dziennego, biblioteki i gabinetu. Na wyposażeniu znaleźć można windę, cztery kominki, piwnicę na wina, system zarządzania nieruchomością, basen, bar na świeżym powietrzu i kino domowe. Dodając do tego widok na panoramę Los Angeles i Ocean Spokojny można szukać uzasadnienia dla ceny tej nieruchomości – 27,5 mln USD, czyli ponad 100 mln zł.

9. Paryż


W niedalekiej odległości od Alei Pól Elizejskich do sprzedania jest 18-wieczna rezydencja wyceniona na 12 mln EUR (około 50 mln zł). Budynek mieści 9 pokoi (w tym 5 sypialni) o łącznej powierzchni użytkowej 700 m kw. i wysokości 4,5 m kw. Rezydencję okala ogród o powierzchni 300 m kw. Willa jest utrzymana w dobrym stanie i wykończono ją w bardzo wysokim standardzie z wykorzystaniem naturalnego kamienia, szkła, luster, metaloplastyki i drewna.

8. Szanghaj


W zachodniej części Szanghaju – największego miasta Chin – na nabywcę czeka willa o powierzchni 1100 m kw. położona na trzykrotnie większej działce. W trzypiętrowym budynku znajduje się 5 sypialni, 6 łazienek i 2 kuchnie, a w ogrodzie basen. Cena to równowartość prawie 39 mln zł.

fot. mat. prasowe

Szanghaj

Willa o powierzchni 1100 mkw do nabycia w Szanghaju za prawie 39 mln zł


7. Sydney


Kupić można też nowoczesny apartament na nabrzeżu Sydney. Lokal wyposażono w panoramiczne okna dające doskonałe doświetlenie wnętrza oraz pozwalające mieszkańcom podziwiać architekturę miasta niemal jak z pokładu łodzi. Apartament o powierzchni ponad 460 m kw. składa się z m.in. z salonu, jadalni, pokoju dziennego i 5 sypialni. Właściciele mają też do dyspozycji basen i siłownię. Cena ofertowa to 11,85 mln USD (równowartość 43,7 mln zł).

fot. Michael Gliatis Product Photography Studio, WSJ, domain.com.au

Sydney

Cena ofertowa to 11,85 mln USD (równowartość 43,7 mln zł).


6. Genewa


W Genewie na 7,3 mln euro (równowartość ponad 30 mln zł) wyceniono natomiast dom o powierzchni 400 m kw. z piwnicą o niemal identycznej powierzchni. Na dom składa się 6 sypialni, pokój dzienny z kominkiem oraz kuchnia. Budynek otacza działka o powierzchni 2100 m kw. z basenem i garażem.

fot. Proprietes de France

Genewa

Dom o powierzchni 400 m kw., jego wartość to ponad 7 milionów euro.


fot. mat. prasowe

Metraż możliwy do nabycia za 1 mln dolarów (w m kw.)

Zdecydowanie najbardziej zasobnym portfelem trzeba dysponować chcąc kupić nieruchomość w Monako.


 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: