eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Najdroższe rezydencje na świecie: TOP 5

Najdroższe rezydencje na świecie: TOP 5

2015-11-22 00:30

Najdroższe rezydencje na świecie: TOP 5

Kamienica w Knightsbridge, Londyn, Wielka Brytania © Primelocation

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W Polsce najdroższe nieruchomości wyceniane są na około 20 mln złotych. Na Zachodzie najwyższa półka cenowa jest przynajmniej kilkadziesiąt razy wyżej – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank.

Przeczytaj także: 10 najdroższych nieruchomości na świecie

O cenach rezydencji z najwyższej półki zwykło się mówić „sky is the limit”, czyli po prostu nie ma dla nich górnej granicy. I choć ceny najdroższych nieruchomości najczęściej nie są publicznie ujawniane, to Lion’s Bank postanowił pokonać te trudności i odpowiedzieć na pytanie gdzie jest górna granica wycen rezydencji. Nawet pobieżna analiza każe szukać odpowiedzi poza granicami Polski, ponieważ „nad Wisłą” najdroższe apartamenty i rezydencje wyceniane są na nie więcej niż 20-30 mln zł. Przedstawiamy więc państwu 5 najdroższych ofert sprzedaży nieruchomości jakie można obecnie znaleźć w takich krajach jak USA, Wielka Brytania czy Monako.

Najdroższa rezydencja w Ameryce


Pierwszą z nich jest rezydencja w Manalapan na Florydzie. Została ona okrzyknięta przez magazyn Forbes najdroższą amerykańską nieruchomością oferowaną na sprzedaż w bieżącym roku. Położona na półwyspie nad Atlantykiem stanowi unikat na skalę światową. Działka ma powierzchnię ponad 6 hektarów, a sama willa – prawie 6 tys. m kw. mieszcząc liczne sypialnie, siłownię, salę kinową, spa, gabinet do pracy, bibliotekę czy piwniczkę z winami. Oprócz tego na terenie znajdują się dwa domki dla gości, mieszkania dla służby, basen, kort tenisowy, pole golfowe czy przystań dla łodzi. Jako ciekawostkę warto dodać, że przez teren nieruchomości przebiega droga publiczna, która jednak dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu rezydencji i samego ogrodu jest bardzo dobrze ukryta. Otacza ją bowiem gęsta zieleń, a pod nią znajduje się pokój dzienny łączący oba skrzydła rezydencji.

fot. Christie’s International Real Estate

Rezydencja Gemini, Malanapan, Floryda

Forbes okrzyknął ją najdroższą amerykańską nieruchomością oferowaną na sprzedaż w bieżącym roku


Cena? Powszechnie mówi się, że właściciele chcieliby za tę nieruchomość otrzymać 195 mln dolarów. Przy kursie amerykańskiej waluty z 20 listopada 2015 roku oznacza to kwotę ponad 775 mln złotych.

Najdroższy penthouse na świecie


Nie jest to jednak wcale najdroższa nieruchomość jaką można obecnie kupić. Ciekawą propozycję można znaleźć na terenie księstwa Monako. Chodzi o penthouse zajmujący pięć najwyższych pięter w budynku Tour Odeon. Sam budynek mierzy 170 metrów (49 pięter) i jest to pierwszy wieżowiec wybudowany na terenie Księstwa od 1980 roku. Na samym szczycie nowego budynku znajduje się 5 – kondygnacyjny penthouse o powierzchni 3,3 tys. m kw. Składa się on z 5 sypialni, 3 łazienek, sali kinowej i basenu ze zjeżdżalnią usytuowaną na zewnątrz elewacji, co czyni z tego apartamentu zupełny unikat.

fot. mat. prasowe

Penthouse w Tour Odeon, Monako

Zlokalizowany na szczycie budynku penthouse ma kosztować 300 mln EUR

Atutami inwestycji są też panoramiczne okna, wysoki standard wykończenia, system „inteligentnego domu”, a także możliwość skorzystania z całodobowej usługi concierge, limuzyny, centrum SPA, sali gimnastycznej, siłowni, basenu i serwisu sprzątającego. Jeśli wierzyć pogłoskom, to za to wszystko przyjdzie nowemu nabywcy zapłacić około 300 mln EUR (równowartość prawie 1,3 mld zł). Jeśli faktycznie zostanie za taką kwotę kupiony, to na liście najdroższych apartamentów wyprzedzi dotychczasowego rekordzistę - apartament w budynku Hyde Park One w Londynie, który został w 2014 roku sprzedany za około 700 mln zł, a więc prawie o połowę mniej niż wycena najdroższego apartamentu w Tour Odeon.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: