eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowe inwestycje deweloperskie w Krakowie

Nowe inwestycje deweloperskie w Krakowie

2019-10-22 00:20

Nowe inwestycje deweloperskie w Krakowie

Kraków © Mikhail Basov - Fotolia.com

Kolejne mieszkania powstają w Krakowie jak grzyby po deszczu. Praktycznie w każdej dzielnicy realizowane są nowe inwestycje deweloperskie. Zobacz co, gdzie i w jaki sposób jest obecnie budowane.

Przeczytaj także: Greendustry Zabłocie: Quelle Locum buduje nowe mieszkania w Krakowie

Popyt na nieruchomości stale rośnie przy małej dostępności działek budowlanych. Deweloperzy, cały czas, szukają nowych gruntów pod budowę kolejnych inwestycji. Okazuje się, że każdy “wolny” kawałek ziemi zostaje przeznaczony pod budowę lokali mieszkalnych i usługowych.

Poniżej prezentujemy listę inwestycji deweloperskich w Krakowie, z terminem oddania drugi kwartał 2020 roku lub później.
 • Stelmachów Park Kraków, Bronowice, ul. Stelmachów
 • Murapol Nowy Złocień Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. Agatowa
 • Słoneczne Miasteczko Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. Braci Czeczów/ul. Opalowa
 • Lublańska Park Kraków, Prądnik Czerwony, ul. Promienistych
 • Osiedle przy Mogilskiej Kraków, Prądnik Czerwony, ul. Mogilska
 • Piasta Park III Kraków, Mistrzejowice, ul. Piasta Kołodzieja
 • Lema II Kraków, Grzegórzki, ul. Stanisława Lema
 • Apartamenty Cechowa Kraków, Kurdwanów, ul Cechowa
 • Kobierzyńska 164 Kraków, Dębniki, ul. Kobierzyńska 164
 • Bonarka – ulica Strumienna II etap
 • Tischnera Office

Kilka słów o wybranych inwestycjach

 • Nowa 5 Dzielnica, Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 53
 • Murapol Parki Krakowa Kraków, Krowodrza, ul. Pachońskiego
 • Centralna Park Kraków, Czyżyny
 • Stawowa Przystań Kraków, Bronowice, ul Stawowa
 • Jesionova Kraków, Bronowice, ul. Jesionowa
 • Hubpoint Kraków, Podgórze Stare, ul. Czyżówka
 • Fabryczna Office Park
 • Loft Park

Nowa 5 Dzielnica to prestiżowa inwestycja powstająca w samym sercu Krakowa. U zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej znajdzie się kompleks mieszkalny, którego architektura idealnie współgra z krajobrazem okolicy. Będzie to połączenie nowoczesnego stylu i tradycyjnych wzorców.

W pobliżu trzech parków – Parku Kordylewskiego, Parku im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Parku T. Kościuszki, powstaje inna nowoczesna inwestycja z bogatą infrastrukturą w sąsiedztwie, z mieszkaniami z systemem Home Management System – to osiedle Murapol Parki Krakowa. Każdy z mieszkańców będzie mógł sterować swoim mieszkaniem za pomocą smartfona lub tabletu. To nowoczesna technologia, która zapewnia bezpieczeństwo, komfort i oszczędność.

Coraz więcej deweloperów buduje domy i osiedla uwzględniając tereny zielone w planie zabudowy. Przykładem takiej inwestycji w Krakowie jest Stawowa Przystań. Bliskie otoczenie natury w postaci zieleni, stawu oraz promenady zapewni mieszkańcom dostęp do unikalnych terenów z punktu widzenia miasta.

Prestiżowa okolica z widokiem na malownicze wzgórza Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego przyciąga nowych mieszkańców do apartamentów Jesionova. Elegancką bryłę, stonowaną kolorystykę i najwyższy standard wykończenia na pewno docenią przyszli nabywcy mieszkań. Szukając wytchnienia od miejskiego zgiełku, mieszkańcy znajdą go nad zielonym brzegiem Rudawy.

Osiedle Centralna Park to już VI etap inwestycyjny realizowany w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny. Nowoczesna architektura, łatwy dostęp do usług, komunikacji miejskiej oraz terenów rekreacyjnych zapewni przyszłym mieszkańcom estetyczne otoczenie i wygodę na co dzień. Bliskie sąsiedztwo Parku Lotników – jednego z największych parków w Krakowie, powoduje, że osiedle będzie nie tylko miejscem do mieszkania ale również miejscem rekreacji i wypoczynku.

Deweloperzy w Krakowie nie zapominają o klientach biznesowych, w związku z dużym zapotrzebowaniem na lokale komercyjne, również oddawane są kolejne inwestycje. Nowy biurowiec Hubpoint umiejscowiony w centrum Podgórza doskonale wkomponowuje się w jego przestrzeń. Fabryczna Office Park to miejsce, w którym można znaleźć idealną równowagę między pracą, a życiem prywatnym. Wyjątkowe koncepty kulinarne, zielone patio i liczne udogodnienia pozwalają na stworzenie przestrzeni balansu. Loft Park, czyli dawna fabryka Peterseima, mieszcząca się w rejonie Ronda Grzegórzeckiego w Krakowie to kolejne miejsce przyciągające klientów biznesowych. Budynki fabryczne zostały gruntownie wyremontowane i posłużą obecnie jako przestrzeń m.in. dla nowego biura Back Office Nowodworski Estates.

Trendy na rynku nieruchomości


Nowe inwestycje deweloperskie są połączeniem budownictwa i dbania o ekologię. Nawet drobne rozwiązania, stosowane przez deweloperów, mogą pozytywnie wpływać na środowisko. Przykładem takiego działania, mogą być przepusty dla zwierząt w ogrodzeniach wokół inwestycji. Obecnie coraz więcej firm w sektorze real estate wykorzystuje PropTech. Nastąpiła moda na nowe technologie. Są one coraz łatwiej dostępne. Korzystanie z usług firm proptechowych daje nam cały wachlarz korzyści m. in. oszczędność czasu i zużycia energii, obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości, poprawę jakości życia i warunków pracy PropTech oraz rozwiązania proekologiczne są wiodącym trendem na rynku nieruchomości.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • DanielSow / 2019-11-04 08:56:57

  To jest jedyna pewna inwestycja. Dlatego też w tym roku chce kupić mieszkanie. W szukaniu bardzo pomaga mi mój agent z agencji abc-dom. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: