eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Luksusowe mieszkania jeszcze droższe

Luksusowe mieszkania jeszcze droższe

2021-05-07 11:09

Luksusowe mieszkania jeszcze droższe

Luksusowe mieszkania jeszcze droższe © pixabay.com

Pandemia nie tylko nie zahamowała wzrostu cen luksusowych mieszkań, ale wręcz przyczyniła się do ich wywindowania. Opracowany przez Knight Frank wskaźnik Global Residential Cities Index (GRCI) wskazuje, że obecnie mamy do czynienia z najbardziej dynamicznymi ich wzrostami od końca 2017 roku. Analizie poddano sytuację panującą w 46 największych miastach naszego globu.

Przeczytaj także: Luksusowe apartamenty w Trójmieście: coraz częstszy widok

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:


 • Jakie czynniki decydują o dynamicznych wzrostach cen luksusowych mieszkań?
 • Które miasta wyłamują się ze wzrostowej tendencji?
 • W których krajach wzrosty cen nieruchomości luksusowych są najznaczniejsze?

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Knight Frank za odnotowanymi w I kw. 2021 wzrostami cen mieszkań luksusowych (+4,6% rdr) kryły się takie czynniki jak:

Trzy chińskie miasta - Shenzhen (+ 19%), Szanghaj (+ 16%) i Kanton (+ 16%) – są liderem zestawienia w tym kwartale w ślad za poprawiającymi się nastrojami gospodarczymi w tym kraju i zwiększonymi inwestycjami rządowymi na obszarze Greater Bay. Entuzjazmu kupujących nie ostudziły nawet nowe obostrzenia ogłoszone w Chinach w styczniu.

Vancouver i Seul (oba miasta +15%) zamykają pierwszą piątkę w zestawieniu miast notujących najwyższy wzrost cen luksusowych mieszkań. Apetyt kupujących pozostaje na bardzo wysokim poziomie – w 2020 roku sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych w całej aglomeracji Vancouver wzrosła o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

Jednakże ceny nie rosną wszędzie. Wybrane światowe metropolie, Nowy Jork (-6%), Dubaj (-4%), Londyn (-4%), Paryż (-4%) i Hong Kong (-3%) notują spadki cen. Na przyczyny tych spadków złożyło się wiele czynników – długość lockdown’u w poszczególnych miastach, wzrost podaży oraz rosnące podatków. W większości przypadków spodziewamy się, że w drugiej połowie 2021 roku ceny zaczną rosnąć wraz z poluzowaniem obostrzeń w globalnym przemieszczaniu się, co wpłynie na podniesienie pewności inwestycyjnej kupujących.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Re: Luksusowe mieszkania jeszcze droższe

  AlicjaK13 / 2021-05-14 15:57:21

  Luksus to mieszkania w centrum czy na Żoliborzu patrząc na ceny za metr. Woleliśmy kupić tańsze m2 na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej i je samodzielnie wykończyć na wysoki standard. Jest wygodnie, przestronnie i nowocześnie. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Re: Luksusowe mieszkania jeszcze droższe

  nikka22 / 2021-05-24 08:54:17

  Jak deweloper dobry to i mieszkania są ładne, ja od razu stawiałam na mieszkania które buduje atal bo wiem że nie będzie niedoróbek, poza tym oni mają najlepsze ceny odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: