eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce

Najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce

2013-07-17 10:55

Najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce

OVO Apartments © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (21)

Rezydencja Opera w Warszawie, Angel Wawel w Krakowie i Sky Tower we Wrocławiu - to jedne z najbardziej prestiżowych apartamentowców w Polsce według Lion’s Banku. Jedni nabywcy marzą o życiu w chmurach, inni o kameralnej rezydencji, a jeszcze inni o historycznym klimacie Starego Miasta. Wszystkie te marzenia łączy jedno - aby je zrealizować trzeba mieć w portfelu miliony złotych.

Przeczytaj także: Po luksusowe apartamenty do Krakowa

Prestiż adresu to obok lokalizacji i standardu nieruchomości jeden z najważniejszych wyznaczników wartości nieruchomości. O tym, że dany adres wśród potencjalnych nabywców cieszy się wybitnym zainteresowaniem decyduje wiele czynników. Niecodzienna architektura, wyjątkowość miejsca, sąsiedztwo celebrytów i ponadprzeciętna atrakcyjność lokalizacji to tylko niektóre z nich. Lion’s Bank, opierając się na danych pochodzących z Lion’s House, podsumował najnowsze preferencje zamożnych nabywców, tworząc w oparciu o nie ranking najbardziej pożądanych adresów. Pod uwagę wzięliśmy nieruchomości wielorodzinne zlokalizowane na pięciu największych rynkach w Polsce: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. W rankingu ujęliśmy zarówno już istniejące budynki, jak i takie, które dopiero powstają. W niektórych z nich wciąż można zamieszkać, inne mogą być tylko obiektem marzeń.

W Warszawie najbardziej pożądane kameralne inwestycje

Stołeczną listę najbardziej prestiżowych adresów otwiera Rezydencja Opera znajdująca się przy ulicy Niecałej. Jest to kameralny projekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego, Teatru Wielkiego i Traktu Królewskiego. Dwa stojące już budynki mają po 7 pięter. Ten, w którym deweloper sprzedaje lokale (mieszczący się przy ul. Niecałej 9) składa się z zaledwie 13 luksusowych apartamentów. Z kolei już stojący budynek, zlokalizowany przy ul. Niecałej 7, mieści 39 apartamentów. Na dachach obu apartamentowców znajdują się tarasy z ogrodami. Prestiżu tej inwestycji dodają hole wejściowe wyłożone kamieniem i drewnem egzotycznym. Atutem lokalizacji jest bliskość centrum i jednocześnie niskie natężenie hałasu. A ceny? Choć nie są podawane do publicznej wiadomości, to nieoficjalnie wiadomo, że najdroższy apartament jest wart kilkanaście milionów złotych.

fot. mat. prasowe

Rezydencja Opera

Jest to kameralny projekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego, Teatru Wielkiego i Traktu Królewskiego.


Na drugim miejscu w rankingu Lion’s Banku dla Warszawy uplasowała się inwestycja przy ulicy Drewnianej 9, o identycznej nazwie. W projekcie tym, położonym na terenie stołecznego Powiśla, można znaleźć lokale o powierzchni nawet 300 m kw. Ich wysokość wynosi od 3,2 do 3,5 metrów. W samej inwestycji, która nawiązuje do przedwojennej architektury, na piętrze zlokalizowane są jedynie dwa apartamenty. Atutami tego miejsca są też dwie recepcje, concierge, basen, sauna, część rekreacyjna, ogród na terenie patio, ale też inteligentna instalacja elektryczna, która pozwala dowolnie programować i zarządzać oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem. –Cena jednego apartamentu może sięgnąć 5 - 6 mln złotych, a średnia cena ofertowa dostępnych dziś lokali to 18 tys. zł za m kw. – mówi Marek Przybyszewski, specjalista ds. rynku pierwotnego w Lion’s House.

fot. mat. prasowe

Drewniana 9

W projekcie tym, położonym na terenie stołecznego Powiśla, można znaleźć lokale o powierzchni nawet 300 m kw. Ich wysokość wynosi od 3,2 do 3,5 metrów.


Na trzecim miejscu w rankingu najbardziej prestiżowych adresów Lion’s Banku w Warszawie znalazła się inwestycja realizowana przez firmę Triforium na stołecznej ulicy Mokotowskiej. Pomysł inwestycyjny polega na gruntownej przebudowie wewnątrz i z zewnątrz 100-letniej kamienicy, perełki architektonicznej, położonej w bardzo prestiżowej lokalizacji. Dzięki temu powstanie tu budynek oferujący wszystkie udogodnienia współczesnego budownictwa apartamentowego. Mieszkańcy będą mogli korzystać z garażu podziemnego, ochrony z usługą concierge, a także SPA z basenem, łaźnią parową i suchą sauną. Cała rezydencja kryje w sobie 26 apartamentów o powierzchni od 55 do 170 m kw., które można łączyć.

fot. mat. prasowe

Mokotowska 8

Pomysł inwestycyjny polega na gruntownej przebudowie wewnątrz i z zewnątrz 100-letniej kamienicy, perełki architektonicznej, położonej w bardzo prestiżowej lokalizacji.


fot. mat. prasowe

10 najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie wg Lion’s Banku

Na trzecim miejscu w rankingu najbardziej prestiżowych adresów Lion’s Banku w Warszawie znalazła się inwestycja realizowana przez firmę Triforium na stołecznej ulicy Mokotowskiej.


W Krakowie prawdopodobnie najdroższy apartament

W stolicy województwa małopolskiego, jednym z najważniejszych wyznaczników prestiżu jest bliskość Starego Miasta. Pewnie też dlatego na najwyższym miejscu w krakowskim rankingu Lion’s Banku uplasowała się inwestycja Angel Wawel. Projekt ten zakładaj renowację budynku, którego początki sięgają XVI wieku, oraz dobudowę nowoczesnej części apartamentowej. Na prestiż inwestycji wpływa bezpośrednie sąsiedztwo Wawelu, ale to nie wszystko. Do dyspozycji przyszłych właścicieli oddana zostanie strefa wellness, basen, sauny i studio fitness. Projekt zakłada też stworzenie strefy relaksu, gdzie będzie można zrelaksować się przy profesjonalnie robionych napojach lub oglądając film w prywatnej sali kinowej. Podziemne sale klubowe, dostępne tylko dla mieszkańców, znajdować się będą w oryginalnych zabytkowych murach. Ponadto właściciele będą mogli korzystać z piwnicy na wina, palarni cygar, sali bilardowej oraz usług concierge.

fot. mat. prasowe

Angel Wawel

Projekt ten zakładaj renowację budynku, którego początki sięgają XVI wieku, oraz dobudowę nowoczesnej części apartamentowej. Na prestiż inwestycji wpływa bezpośrednie sąsiedztwo Wawelu, ale to nie wszystko.


W ofercie znaleźć można zarówno niewielkie – niespełna 30-metrowe lokale, jak i prawdziwe apartamenty, wśród których jeden nie bez kozery nazwany jest królewskim. Posiada ok. 600 m kw. powierzchni i znajduje się w miejscu dawnej kaplicy, której ściany zdobią polichromie małopolskiego artysty Jana Bukowskiego. Apartament składa się z parteru oraz trzech kondygnacji. Właściciel będzie miał do dyspozycji własną windę i prywatną, ekskluzywną klatkę schodową. Te pałacowe wnętrza tworzą unikalną powierzchnię mieszkalną na skalę europejską. Dopełnieniem całości jest niepowtarzalny widok z okien tego apartamentu na Wawel. Cena nieruchomości nie jest niestety informacją jawną, ale z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że jest to najdroższy nowy apartament, jaki można obecnie kupić w Polsce.

fot. mat. prasowe

Angel Wawel - wnętrzne

W ofercie znaleźć można zarówno niewielkie – niespełna 30-metrowe lokale, jak i prawdziwe apartamenty, wśród których jeden nie bez kozery nazwany jest królewskim. Posiada ok. 600 m kw. powierzchni i znajduje się w miejscu dawnej kaplicy, której ściany zdobią polichromie małopolskiego artysty Jana Bukowskiego.


 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: