eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Parkowe w Gliwicach: III etap w sprzedaży

Osiedle Parkowe w Gliwicach: III etap w sprzedaży

2019-10-03 00:45

Osiedle Parkowe w Gliwicach: III etap w sprzedaży

Osiedle Parkowe w Gliwicach - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż kolejnej puli mieszkań z trzeciego etapu inwestycji Murapol Osiedle Parkowe. Tym razem w ofercie pojawił się 7-kondygnacyjny budynek wielorodzinny, z podziemnym garażem, a w nim 93 lokale: od kompaktowych kawalerek o powierzchni 26 mkw. po nieco bardziej przestronne, liczące sobie ponad 57 mkw. lokale czteropokojowe. Wstępny harmonogram zakłada, że nowe mieszkania będą gotowe w drugim kwartale 2021 roku.
Osiedle Parkowe powstaje na działce usytuowanej przy ulicy Kozielskiej w Gliwicach. Zaoferowane właśnie mieszkania stanowią część „oferty 2000 bis”, którą Murapol uruchomił z końcem września br. Będą to lokale o najbardziej rozchwytywanych na rynku metrażach i układach. Do każdego z nich należeć będzie balkon, a mieszkańcy parterów zyskają dostęp do przydomowych ogródków. Do tego, w wybranych mieszkaniach na 5. piętrze przewidziano przestronne tarasy. Z myślą o zmotoryzowanych zaplanowano 112 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.

Mieszkania powstające w ramach III etapu inwestycji wyposażone będą w Home Management System - rozwiązanie umożliwiające zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Wszystkie zaoferowane lokale będą posiadały w standardzie pakiet antysmogowy.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Rozpoczęcie prac budowlanych w trzecim etapie inwestycji zaplanowano na ostatni kwartał br., zaś przekazanie mieszkań nabywcom na drugi kwartał 2021 roku.

fot. mat. prasowe

Osiedle Parkowe w Gliwicach - wizualizacja

Do sprzedaży trafił kolejny budynek inwestycji Murapol Osiedle Parkowe w Gliwicach


- Murapol Osiedle Parkowe to nasz pierwszy projekt deweloperski w Gliwicach, który docelowo obejmie 7 budynków z ponad 660 lokalami. Od razu zdecydowaliśmy się na realizację pokaźnej, kilkuetapowej inwestycji, gdyż dostrzegamy duże zapotrzebowanie na lokale z rynku pierwotnego w tym mieście. Z roku na rok, dzięki atrakcyjnemu rynkowi pracy, szczególnie w sektorach IT oraz motoryzacyjnym, sprowadza się tutaj coraz więcej młodych osób – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Do tej pory, poza komercjalizowanym trzecim etapem, uruchomiliśmy sprzedaż trzech budynków powstających przy ul. Kozielskiej. Pierwszy z nich został już wybudowany i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W obecnej ofercie dostępne są jeszcze mieszkania kolejnych budynków, objętych drugim etapem, których sprzedaż rozpoczęliśmy w pierwszej połowie br. – dodaje Nikodem Iskra.

Zaletą inwestycji Murapol Osiedle Parkowe ma być również atrakcyjna lokalizacja. Projekt powstaje na osiedlu Wojska Polskiego, tuż obok śródmieścia, w zielonej części Gliwic. Ta lokalizacja jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta, a także z trasami wyjazdowymi, w tym z autostradą A4. Okolica posiada rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, rekreacyjną oraz komunikacyjną. W pobliżu znajdują się dwa parki miejskie - Szwajcaria i Starokozielski oraz rzeka Kłodnica, a w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane jest centrum handlowe.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: