eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Luksusowe apartamenty: deweloperzy jeszcze zwlekają

Luksusowe apartamenty: deweloperzy jeszcze zwlekają

2014-06-09 12:00

Luksusowe apartamenty: deweloperzy jeszcze zwlekają

Apartamentowiec © Natalie Prinz - Fotolia.com

Powoli rośnie aktywność deweloperów na polu budowy luksusowych mieszkań, które zasługują na miano apartamentów. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek nie rozwija się tak samo we wszystkich ośrodkach miejskich, a obecne ożywienie w porównaniu do boomu sprzed kryzysu wygląda skromnie – wynika z opinii zebranych wśród doradców Home Broker i Park House.

Przeczytaj także: Luksusowy apartament kupisz za 25 mln złotych

Kraków

W Krakowie brakuje wysokich apartamentowców, większość najwyższej klasy budynków ma 3-4 piętra. Do tego dochodzi renowacja kamienic, w których mieści się około dziesięciu apartamentów. Marcin Bajorek z krajowskiego oddziału Park House zwraca uwagę, że miasto cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku inwestycyjnym, a to ze względu na unikalne połączenie walorów biznesowych, kulturalnych i turystycznych.

Wśród niedawno rozpoczętych apartamentowców uwagę przyciąga przede wszystkim Angel Wawel, który oferuje m.in. piwnicę do wina, prywatną salę kinową i palarnię cygar. Oferowany w ramach inwestycji apartament królewski będzie miał 600 mkw. powierzchni i powstanie w miejscu dawnej kaplicy. Zainteresowaniem cieszą się także inne luksusowe inwestycje, m.in. Browar Lubicz (rozpoczęła się realizacja drugiego etapu inwestycji) oraz Wiślane Tarasy (trwa realizacja końcowych etapów). W obu inwestycjach nie brakuje mieszkań o powierzchni większej niż 100 mkw., a ich ceny kształtują się na poziomie od 10 do 13-14 tys. zł za mkw.

fot. Natalie Prinz - Fotolia.com

Apartamentowiec

Powoli rośnie aktywność deweloperów na polu budowy luksusowych mieszkań, które zasługują na miano apartamentów. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek nie rozwija się tak samo we wszystkich ośrodkach miejskich, a obecne ożywienie w porównaniu do boomu sprzed kryzysu wygląda skromnie.


Wrocław

We Wrocławiu część deweloperów uważa, że kryzys się skończył i rozpoczyna realizację luksusowych apartamentowców. Karolina Wabia (Park House Wrocław) uważa, że znamienny jest przypadek OVO Apartments, multifunkcjonalnego budynku (łączy biurowiec, hotel i mieszkania). Na rozpoczęcie realizacji czekał on kilka lat i dopiero teraz deweloper się na to zdecydował. To unikalny budynek, a największe wrażenie robią penthouse’y na ostatnim piętrze, z których każdy ma taras, a powierzchnia użytkowa największych przekracza 200 mkw. Ceny w OVO zaczynają się od kilkunastu, a kończą na poziomie ponad 20 tys. zł za mkw.

Oprócz tego we Wrocławiu pojawiają się niewielkie kameralne inwestycje o bardzo wysokim standardzie. Przykładem może być La Boheme. W tej inwestycji są zarówno małe mieszkania (kawalerki od 23 mkw.) jak i ponadstumetrowe apartamenty w cenie ok. 10 tys. zł za mkw. Oprócz tego postępuje renowacja kolejnych zabytkowych kamienic, do czego przyczynia się także samo miasto – w tym roku na ten cel przeznaczone zostanie 4,5 mln zł. Do tego część budynków kupowana jest przez prywatne firmy, które zamieniają je w ekskluzywne apartamentowce.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: