eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Najbardziej luksusowe dzielnice polskich miast wg Private House Brokers

Najbardziej luksusowe dzielnice polskich miast wg Private House Brokers

2020-11-03 00:35

Najbardziej luksusowe dzielnice polskich miast wg Private House Brokers

Kraków ©  Dmitry Berkut - Fotolia.com

Czy zastanawiałeś się kiedyś, która dzielnica Twojego miasta uchodzi za najbardziej prestiżową? Agencja luksusowych nieruchomości Private House Brokers przygotowała ranking najdroższych rejonów Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najwięcej ekskluzywnych apartamentów i ile wynoszą średnie ceny w tych dzielnicach!

Przeczytaj także: Luksusowe nieruchomości jeszcze droższe

Warszawa


To w stolicy średnie ceny mieszkań są najwyższe w całej Polsce. Luksusowe apartamenty znajdziemy głównie na lewym brzegu Wisły. Bezkonkurencyjne pod tym kątem okaże się Śródmieście, gdzie metr kwadratowy kosztuje prawie 15 tys. zł. To tutaj stoi inwestycja Złota 44, oferująca najdroższe lokale w kraju. Innym charakterem odznacza się spokojny Żoliborz – najmniejsza dzielnica Warszawy, kusząca atrakcyjną lokalizacją i dobrze zachowanymi budynkami z okresu przedwojennego. Średnia cena metra kwadratowego wynosi tu 12,8 tys. zł. Stołeczne podium luksusowych dzielnic zamyka zielony Mokotów – za metr trzeba tu zapłacić ok. 12 tys. zł.

fot. Dmitry Berkut - Fotolia.com

Kraków

Najdroższą dzielnicą w Krakowie jest Stare Miasto.


Kraków


Ceny mieszkań w Krakowie nieco ustępują tym warszawskim, lecz znajdziemy tu kilka dzielnic, które słyną wręcz z luksusowych rezydencji. Najdroższą z nich (ok. 13,5 tys. zł za metr) jest Stare Miasto, w którym ekskluzywne mieszkania urządza się we wnętrzach zabytkowych kamienic. Popularnością wśród zamożnych inwestorów cieszą się także Grzegórzki, pełniące funkcję biznesowego centrum miasta. Metr kwadratowy kosztuje tu ok. 12,5 tys. zł. W ścisłej czołówce znajduje się także Zwierzyniec, gdzie dostępne są liczne wille i apartamentowce z dostępem do ogrodów czy basenów. Pomimo odległości od centrum, trzeba się tu liczyć z cenami przekraczającymi 11,5 tys. zł za metr kwadratowy.

Gdańsk


Gdańsk to bardzo atrakcyjna lokalizacja, zwłaszcza dla inwestorów wynajmujących luksusowe apartamenty turystom. Nie brakuje tu jednak ruchu biznesowego, który dodatkowo winduje ceny nieruchomości. Najdroższe rezydencje zlokalizowane są na niepozornej Wyspie Sobieszewskiej. To dzielnica cechująca się ciszą, spokojem i nieruchomościami położonymi nad samym morzem. Cena metra kwadratowego oscyluje tu wokół 14 tys. zł. Co ciekawe, nawet w Śródmieściu jest taniej – inwestorzy zainteresowani ruchem turystycznym i biznesowym zapłacą tu ok. 12,5 tys. zł za metr. Na ostatnim stopniu podium znalazło się Brzeźno, które łączy walory obu powyższych dzielnic i oferuje mieszkania w cenach sięgających 11 tys. zł za metr kwadratowy.

Wrocław


Wciąż rozwijający się Wrocław ściąga coraz więcej studentów, pracowników międzynarodowych korporacji oraz biznesmenów, toteż jest bardzo atrakcyjnym celem dla inwestorów działających na rynku nieruchomości premium. Najdrożej jest na Starym Mieście, gdzie – podobnie jak w Krakowie – płaci się głównie za sprzyjającą luksusowi atmosferę. Ceny wynoszą tu ok. 10 tys. zł za metr kwadratowy. Mniej więcej 9 tys. zł za metr trzeba zapłacić za lokale w Śródmieściu, które kusi atrakcyjnymi terenami nadrzecznymi i ekskluzywnymi inwestycjami z widokiem na panoramę miasta. Warto wspomnieć także o rosnącym znaczeniu Krzyków, gdzie średnią cenę winduje m.in. sławny apartamentowiec Sky Tower. W tej dzielnicy metr kwadratowy kosztuje ok. 8,5 tys. zł.

Luksusowe apartamenty nie tylko w centrach


Łatwo zauważyć, że choć zazwyczaj najbardziej prestiżowymi dzielnicami polskich miast są same ścisłe centra, luksusowe apartamenty znajdziemy także na zielonych obrzeżach. W efekcie atrakcyjne propozycje znajdą dla siebie zarówno inwestorzy zainteresowani turystyką, jak i zamożni klienci poszukujący wygodnego mieszkania na własne potrzeby.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: