eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościPorady › 6 cech dobrego pośrednika nieruchomości

6 cech dobrego pośrednika nieruchomości

2015-06-19 09:59

6 cech dobrego pośrednika nieruchomości

Agent nieruchomości © BillionPhotos.com - Fotolia.com

Są osoby, które chcą znaleźć mieszkanie samodzielnie. Są również tacy, którzy wolą zlecić to zadanie specjaliście – pośrednikowi nieruchomości. Ciężko dzisiaj jest znaleźć dobrego eksperta, ponieważ rynek przesycony jest różnymi biurami nieruchomości. Poznaj 6 rzeczy, które pozwolą Ci rozpoznać dobrego pośrednika.

Przeczytaj także: Deregulacja zawodu pośrednika i jej skutki

Zna branżę


Każdy pracownik biura nieruchomości, który ma kontakt z klientem powinien znać zarówno branżę, jak i zagadnienia prawne związane z nieruchomościami. Odkąd zniesiono konieczność posiadania licencji agenta nieruchomości powstało wiele podmiotów, których pracownicy po prostu nie mają pojęcia o nieruchomościach. Lepiej unikać takich miejsc.

Orientuje się na rynku lokalnym


Warto zdecydować się na lokalne biuro. Mamy wtedy największe prawdopodobieństwo, że jego pracownicy będą dobrze znali rejon i potrafili przekonująco prezentować zainteresowanym jego zalety. Dobry pośrednik zna rynek, na którym działa. Co więcej, doskonale orientuje się w cenach - zarówno ofertowych, jak transakcyjnych.

Pracuje tylko na umowie o pośrednictwo


Szanujące się biuro pracuje tylko na podstawie umowy o pośrednictwo. Taki dokument powinien być jasny i zrozumiały dla klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości, pośrednik powinien albo wyjaśnić konkretne zapisy, albo zmienić treść umowy. Zapamiętaj, że jakiekolwiek kary czy płatności dodatkowe (np. z racji zrezygnowania z transakcji) nie powinny mieć racji bytu.

Prowadzi akcje promocyjne


W dzisiejszych czasach dobry pośrednik nieruchomości jest widoczny w Internecie oraz na rynku, na którym działa, a co za tym idzie - aktywnie promuje swoją działalność. Wybierając pośrednika, sprawdź czy jego profil jest obecny w wyszukiwarce i jakie ma opinie.

Ma swoją siedzibę


Pośrednika nieruchomości zazwyczaj wybiera się na zasadzie polecenia lub po wyszukaniu go w Internecie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź czy agencja nieruchomości ma swoją siedzibę i czym konkretnie się zajmuje. Biuro powinno być wyeksponowane, by potencjalni klienci mieli do niego łatwy dostęp.

Agenci nieruchomości mają ubezpieczenie OC


Dowiedź się, czy pracownicy biura posiadają ubezpieczenie OC od popełnienia błędu zawodowego. To obowiązek, tak jak w przypadku pojazdów mechanicznych. Na nasze życzenie pośrednik powinien nam okazać dowód opłacenia aktualnej składki.

oprac. : iHouse iHouse

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: