eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Kupno mieszkania: bestsellery sprzedażowe według deweloperów

Kupno mieszkania: bestsellery sprzedażowe według deweloperów

2016-06-27 13:08

Kupno mieszkania: bestsellery sprzedażowe według deweloperów

Zielona Dolina II - J W Construction © fot. mat. prasowe

Jakie mieszkania znikają najszybciej z oferty deweloperów? Jaki metraż wybierany jest najchętniej? Do jakiej ceny najczęściej kupowane są mieszkania w poszczególnych lokalizacjach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Przeczytaj także: Kto kupuje mieszkania od deweloperów?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


LC Corp działa na pięciu lokalnych rynkach w Polsce, gdzie nabywcami mieszkań są zarówno osoby poszukujące nieruchomości dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, jak również dla celów inwestycyjnych. W zależności od miasta, lokalizacji i grupy docelowej wybierają mieszkania w różnych cenach. Gdyby jednak dane mocno uśrednić, cena mieszkań, na które najchętniej decydują się klienci, wahałaby się między 250 tys. zł, a 300 tys. zł.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.


Największym zainteresowaniem klientów cieszą się lokale o powierzchni od 20 do 50 mkw. Lokale kompaktowe oferujemy we wszystkich naszych inwestycjach. W inwestycji Zielona Dolina II można nabyć jednopokojowe mieszkanie w cenie od 137 tys. zł. Jesteśmy również w trakcie realizacji bardzo kameralnego osiedla Willa One, zlokalizowanego na warszawskim Tarchominie, w którym proponujemy 21 mieszkań o powierzchni nieprzekraczającej 53 mkw. Na zakup mieszkania klienci najczęściej przeznaczają kwotę 300 tys. zł.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Staramy się, by nasza oferta była jak najlepiej dostosowana do potrzeb klientów oraz odpowiadała ich możliwościom finansowym, co odzwierciedla stałe zainteresowanie mieszkaniami Polnord w różnych lokalizacjach na terenie kraju. Największą popularnością cieszą się nadal mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni około 50-60 mkw. i to one najszybciej znajdują nabywców. Nie brakuje też chętnych na kawalerki, w tym wśród inwestorów, którzy interesują się szczególnie takimi lokalizacjami, jak 2 Potoki w Gdańsku czy Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli.

fot. mat. prasowe

Zielona Dolina II - J W Construction

W inwestycji Zielona Dolina II można nabyć jednopokojowe mieszkanie w cenie od 137 tys. zł.


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon


W każdym, naszym projekcie jest inny „bestseller”. Z oferty Aura Park Wilanów najszybciej zniknęły penthousy, potem mieszkania czteropokojowe, a teraz najszybciej sprzedają się trzypokojowe, których zostało jeszcze tylko kilka. To lokale dwustronne, ok. 70 mkw., z których większość ma 2 balkony. Bezpośrednio przylegają do nich komórki lokatorskie, wystarczy więc wyburzyć ścianę i salon powiększa się o 8 mkw.

W drugiej naszej warszawskiej inwestycji Aura Garden Białołęka najszybciej sprzedały się małe mieszkania. Dużym powodzeniem cieszą się też lokale z ogródkami (do 223 mkw.). Z kolei w Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów zostały już ostatnie mieszkania, które najlepiej sprawdzają się jako inwestycja. To mieszkania z dwoma odrębnymi pokojami, o pow. 40 mkw. i widokiem na rzekę. W warszawskim projekcie Aura Sky Gocław klienci najchętniej wybierają dwupokojowe lokale na najwyższych piętrach (od 11 do 24 piętra) i mieszkania położone od strony wewnętrznego ogrodu. Szybko sprzedają się również lokale położone w najniższej, 5-kondygnacyjnej części Aura Sky, usytuowanej równolegle do ul. Ostrobramskiej w Warszawie.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Jeśli chodzi o wybór mieszkań przez klientów, nie ma jednej reguły. Mamy bardzo zróżnicowaną ofertę skierowaną zarówno do osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania, często niewielkiego w większej odległości od centrum, jak również mieszkania z segmentu premium i apartamenty, poszukiwane przez osoby zmieniające mieszkanie na większe lub lepiej zlokalizowane.

Agnieszka Pyzel, reprezentująca BBI Development S.A.


Z naszych obserwacji wynika, że najszybciej sprzedają się mieszkania o mniejszej powierzchni, w granicach 30-50 mkw. Kwota, jaką są skłonni wydać nabywcy na ich zakup zależy od lokalizacji inwestycji.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


W inwestycji Na Sokratesa, którą realizujemy na warszawskich Bielanach, klienci najczęściej poszukują mieszkań w przedziale cenowym 300 - 350 tys. zł. Z kolei w oddanym do użytkowania osiedlu Krasińskiego 58 na Żoliborzu, przedział jest wyższy i wynosi 400 - 450 tys. zł. W naszej najnowszej ofercie, w inwestycji Monte Verdi, którą prowadzimy w dzielnicy Włochy, klienci najczęściej poszukują mieszkań w kwocie pomiędzy 250 tys. Zł, a 300 tys. zł. Naturalnie we wszystkich projektach najszybciej sprzedają się mieszkania jedno i dwupokojowe o najmniejszych metrażach ze względu na to, że ich cena całkowita jest niższa w porównaniu z innymi ofertami.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: