eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jeśli mieszkanie w Warszawie, to Mokotów lub Śródmieście

Jeśli mieszkanie w Warszawie, to Mokotów lub Śródmieście

2019-08-26 13:21

Jeśli mieszkanie w Warszawie, to Mokotów lub Śródmieście

Warszawa © filipw - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

O tym, że niektóre dzielnice Warszawy cieszą się wśród nabywców nieruchomości znacznie większą popularnością niż inne, wiadomo nie od dziś. Która z nich jest dziś liderką? Czy szukając mieszkania w Warszawie wybieramy Mokotów czy może Wolę? Gdzie rzeczywiście dochodzi do największej liczby transakcji?

Przeczytaj także: Kupno mieszkania: które dzielnice Warszawy najpopularniejsze?

Mokotów i Śródmieście – tam chcemy mieszkać


Jak wynika z danych najświeższego Barometru Metrohouse i Gold Finance, osoby poszukujące mieszkania w Warszawie najczęściej przyglądają się nieruchomościom usytuowanym w Śródmieściu lub na Mokotowie (po 13 proc. wyszukiwań). Niezaprzeczalnym atutem tych dzielnic jest atrakcyjna lokalizacja, więc potencjalne zainteresowanie nabywców nie powinno nikogo zaskakiwać. Na kolejnych pozycjach plasują się oferty dotyczące Pragi Południe (9,8 proc.), a następnie Ursynowa (8,5 proc.), Białołęki (8,3 proc.) oraz Woli (8,2 proc.). Na przeciwległym biegunie znajdują się Wesoła i Rembertów, ale i to nie powinno dziwić - te dzielnice kojarzone są raczej z zabudową jednorodzinną.

Jeśli porównać II kwartał 2019 roku do analogicznego okresu poprzedniego roku, to nie dostrzeżemy większych zmian w zakresie zainteresowania poszczególnymi dzielnicami. Jedyna warta odnotowania zmiana dotyczy Śródmieścia, gdzie o 4,4 pkt. procentowych wzrósł odsetek chętnych do zakupu mieszkania w tej dzielnicy. Natomiast o 1,6 proc. w porównaniu do II kw. 2018 roku spadło zainteresowanie Białołęką.

fot. mat. prasowe

Mapa - zainteresowanie dzielnicami Warszawy

Największą popularnością wśród kupujących cieszą się Mokotów i Śródmieście.


Z Barometru Metrohouse i Gold Finance wynika, że najwięcej realizowanych przez doradców Metrohouse transakcji zakupu mieszkania w Warszawie dokonywanych jest na Mokotowie (12,6 proc.), Pradze Południe (11,7 proc.) i na Woli (11,7 proc.). W czołówce nie ma więc Śródmieścia. Największa różnica pomiędzy zainteresowaniem daną dzielnicą a faktycznym zakupem występuje właśnie w tej dzielnicy. 13 proc. klientów aktywnie przegląda oferty ze Śródmieścia, a jedynie 5,8 proc. kupuje tam mieszkanie.

W czterech dzielnicach ceny już powyżej 10 000 zł za m kw.


Najwyższe ceny w transakcjach odnotowanych przez Metrohouse w I połowie roku odnotowujemy w Śródmieściu (11505 zł za m kw.), na Żoliborzu (10615 zł), na Woli (10350 zł) i w Wilanowie (10092 zł). Nieco taniej jest na Bielanach, Mokotowie, Woli i Ochocie. Osobom poszukującym mieszkania w korzystnej cenie należałoby zaproponować dzielnice takie jak Rembertów, Wawer, Wesoła, czy Białołęka, gdzie bez problemu kupimy mieszkania w cenie poniżej 8000 zł za m kw.

fot. mat. prasowe

Odsetek transakcji wg dzielnic

Najwyższe ceny w transakcjach odnotowanych przez Metrohouse w I połowie roku odnotowujemy w Śródmieściu.- Należy jednak pamiętać, że wskazywane w opracowaniu wartości to średnie ceny w transakcjach w danej dzielnicy i nie zakładają podziału na technologię lub rok budowy budynku. Nawet, gdy w danej dzielnicy średnie ceny osiągają wysokie pułapy, osiągnięcie ich dla nieruchomości w złym stanie technicznym, odbiegających od średniego standardu na rynku będzie oczywiście niemożliwe, komentuje Marcin Jańczuk z Metrohouse. Jednak nie odstrasza to sprzedających od wystawiania ofert po znacznie zawyżonych cenach, co oczywiście spotyka się ze słabym zainteresowaniem potencjalnych nabywców i wydłużonym procesem sprzedaży.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

 • Mokotów - warto

  KaTaWieWióra / 2019-08-26 19:52:35

  Warto zamieszkać na Mokotowie wszędzie blisko i chyba jedna z najbardziej rozwiniętych dzielnic jeżeli chodzi o usługi. Sama w tym orku kupiłam mieszkanie w Nowym Południu na skrzyżowaniu Dolinki Służewieckiej i Alei Wilanowskiej - nie żałuję. Mieszkam już z rodzinką od kilku miesięcy. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Warszawa to nie tylko Mokotów

  Warszawiak_01 / 2019-08-27 08:56:10

  Wszyscy chcą mieszkać na Mokotowie ale nie bez powodu większość wybiera Białołękę. Jest to dzielnica, która jako jedyna ma sensowną cenę metra mieszkania. Można tu znaleźć wiele inwestycji, każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawą ofertę ma Ostródzka Park: https://ostrodzkapark.pl odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Re: Jeśli mieszkanie w Warszawie, to Mokotów lub Śródmieście

  Jurek29 / 2019-08-29 10:19:21

  No ja też wybrałem Mokotów, dokładnie osiedle Robyga przy ulicy Bergamotki. Odliczam czas do odbioru mieszkania! odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: