eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Deweloperzy o zmianach w standardzie wyposażenia mieszkania

Deweloperzy o zmianach w standardzie wyposażenia mieszkania

2019-10-24 11:11

Przeczytaj także: Jak w ostatnich latach zmienił się projekt osiedla?


Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development


Z roku na rok dostępne są nowe rozwiązania, zarówno w kwestii wykończenia, jak i aranżacji wnętrz, czy wyposażenia. Dziś klienci zadają więcej konkretnych pytań, a często doradzają im specjaliści.

Standard wykończenia domów zmienił się. Ogrzewanie podłogowe, alarm zabezpieczający, pakiet dodatkowych punktów elektrycznych to elementy coraz bardziej powszechne i oferujemy je w domach na osiedlach: Zielone Rabowice II i Nowy Jasin. W tym kierunku będzie zmierzać branża deweloperska: technologia będzie służyć komfortowi i klient będzie otrzymywał coraz więcej „w cenie domu”.

Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady


W najbliższych latach jeszcze mocniej wzrośnie standard warunków mieszkaniowych, ponieważ do przodu „biegnie” rozwój technologii. Dziś pojęcie „standard” oznacza zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Przepisy i wymogi budowlane są bardziej precyzyjne, ale wszelkie parametry zmieniają się z korzyścią dla klienta. W naszym osiedlu Enklawa Winogrady stawiamy na podwyższony standard – zarówno części wspólnych wewnątrz budynku, jak i samych mieszkań.

Oprócz standardu, ważne są wszelkie kompaktowe rozwiązania, które służyć będą wygodzie i ochronie środowiska.

Izabela Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży EBF Development


Standard wyposażenia mieszkania, ale i całych osiedli zmienił się bardzo mocno. Klienci są coraz bardziej świadomi, często korzystają także z pomocy ekspertów. Kiedyś mało osób pytało o opcje; „inteligentny dom”, ogrzewanie podłogowe itp. dziś to praktycznie standard. Dodatkowo zmiany zachodzące w budowie osiedli mieszkaniowych na przestrzeni 10 lat są bardzo duże. Wynikają głównie z coraz większej świadomości kupujących, konkurencji deweloperów, zmian przepisów oraz technologii budowy. Dzisiejsze osiedla stają się często samowystarczalnymi małymi miastami. Aktualnie deweloperzy mają pro konsumenckie podejście do inwestycji już na etapie projektu. Obecnie standardem stają się rozbudowane place zabaw, windy, ciekawe bryły architektoniczne, otwarte przestrzenie w mieszkaniach, które projektowane są na bryle kwadratu, tak aby, jak największa ilość metrów kwadratowych przypadała na pokoje czy kuchnię, a nie na przedpokój.

Paweł Florek, Dyrektor operacyjny w TDJ Estate


W ostatniej dekadzie nastąpiła ogólna poprawa warunków mieszkaniowych, która jest spowodowana m.in. wzrostem dostępności i zróżnicowania oferty mieszkań na rynku pierwotnym. Deweloperzy proponują coraz wyższą jakość materiałów wykończeniowych. Kuszą dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak: garaż podziemny, mechaniczna wentylacja, instalacje teleinformatyczne i wideodomofony. Dla przykładu: w naszej inwestycji, Pierwszej Dzielnicy w Katowicach, zaprojektowaliśmy instalacje, które umożliwiają montaż klimatyzacji. Wszystkie apartamenty są wyposażone w logotermy z inteligentnym systemem pomiaru zużycia mediów. We wszystkich naszych inwestycjach standardem są oczywiście, tarasy, loggie lub ogródki przynależące do lokali. Klienci częściej niż kiedyś zwracają uwagę na rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. W związku z tym rośnie zainteresowanie inteligentnymi technologiami, Które wdrażamy w naszych inwestycjach, mając na uwadze rozwiązania praktyczne i funkcjonalne.

Elżbieta Sobierajska z biura sprzedaży Poz Inwest


Klienci większą uwagę zwracają na to, co kupują, są bardziej wymagający i świadomi na rynku nieruchomości. Mówiąc obrazowo: kiedyś wystarczyły tynki na ścianach, rozprowadzona elektryka, natomiast teraz już w standardzie klient chce mieć opcje dodatkowe, takie jak: ogrzewanie podłogowe, czy elektryczne rolety zewnętrzne.

Tomasz Pietrzyński z firmy More Place


Na przestrzeni ostatnich lat standard wyposażenia mieszkań zmienił się na dwóch głównych płaszczyznach. Pierwsza, która aktualnie ma swój złoty okres to wszelkiego typu rozwiązania tzw. „smart” czyli zdalne zarządzanie urządzeniami zamontowanymi w lokalu lub budynku, to popularne systemy inteligentnego domu. Drugie, to kwestie związane z szeroko pojętą termo efektywnością budynków mieszkalnych. Zmiany te możemy zaobserwować np. w stolarce otworowej. 10 lat temu rzadkością były okna 3-szybowe, a dzisiaj są już standardem. Z drugiej strony coraz więcej nowych technologii związanych z ogrzewaniem wchodzi na rynek. Dziś oprócz standardowych grzejników mamy do dyspozycji np. grzejniki, które zmieszczą się w warstwie tynku czy panele na podczerwień.

Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana


Dziś na rynku nieruchomości ważną rolę odgrywają deweloperzy, oferujący nowe mieszkania. Przewaga nowobudowanych lokali to estetyczny design i rozwiązania architektoniczne. Generalnie mieszkania są lepiej doświetlone (np. okna do ziemi w każdym miejscu, gdzie jest taka możliwość, także w sypialni), częściej salon jest połączony z aneksem kuchennym. Liczy się też standard części wspólnych, mała architektura i dodatkowe udogodnienia osiedlowe.
Kiedyś budownictwo wielorodzinne wyróżniało się tzw. wysokim parterem, a dziś do tego typu mieszkań, na poziomie 0, przynależą ogródki. Takie rozwiązanie klienci bardzo cenią i przykładowo w naszej inwestycji Nowa Murowana, mieszkania z ogrodami są kupowane jako pierwsze.

Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment


Polacy stali się bardziej świadomi, zwracają większą uwagę nie tylko na najbliższe otoczenie (czyli zieleń, tereny rekreacyjne, zaplecze handlowe), ale i na desing budynków i ich wygodę. Klienci zaczynają doceniać mieszkania pasujące do ich charakteru. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się lokale 2 pokojowe, które są idealne dla młodej rodziny lub pod wynajem. Wraz z rozwojem technologii wzrasta również standard warunków mieszkaniowych — ogrzewanie podłogowe, drzwi przesuwne na taras czy "inteligentny dom" to elementy, o które pyta co drugi klient odwiedzający nasze biuro sprzedaży.

Marek Smogór, prezes zarządu inwestora realizującego projekt Piątkowska 103, Quadro Development


Standard wyposażenia mieszkań rośnie. Klienci są coraz bardziej świadomi różnych opcji dodatkowych, a co najważniejsze chcą mieszkać wygodniej. Dziś standardem są już pytania dotyczące ogrzewania podłogowego, tarasowych drzwi przesuwnych czy opcji „inteligentny dom”, a kiedyś było to rzadkością. Dodatkowo wpływ na taki stan rzeczy ma również duża konkurencja na rynku czy zmiany zachodzące w przepisach na temat technologii budownictwa. Zmianie ulega wygląd budynków i zagospodarowanie części wspólnych. Większa dbałość o szczegóły, winda w niskich budynkach czy dodatkowe przestrzenie gospodarcze to rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu nie były tak popularne.

Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner


Standard wykończenia zmienił się na przestrzeni dekady znacząco. Duża konkurencja na rynku mieszkaniowym, spowodowała, że deweloperzy z większą starannością podchodzą do aranżacji części wspólnych budowanych osiedli i dbają o maksymalną ich atrakcyjność. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały rozwiązania typu „smart”, jak i „inteligentny dom”. Zdalne zarządzanie urządzeniami, ogrzewanie podłogowe, tarasowe drzwi przesuwne to opcje, o które pyta coraz większa liczba klientów. Ludzie chcą mieszkać funkcjonalnie i wygodnie.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: