eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Mieszkanie dla studenta - ceny wynajmu IX 2012

Mieszkanie dla studenta - ceny wynajmu IX 2012

2012-09-26 12:16

Mieszkanie dla studenta - ceny wynajmu IX 2012

Uśrednione ceny wynajmu mieszkania w Warszawie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Najmniej za wynajem mieszkań zapłacą studenci z Poznania, zaoszczędzą nawet ponad tysiąc złotych w porównaniu z ich rówieśnikami z Warszawy. Obniżek cen najmu mieszkań mogą spodziewać się wynajmujący z Gdańska i Wrocławia. Warszawa to ponownie najdroższe studenckie miasto, które w tym roku zanotowało kolejny wzrost stawek. Studenci, którzy jeszcze nie wynajęli mieszkania powinni się pospieszyć - cenowych okazji coraz szybciej ubywa, radzą eksperci wyszukiwarki nieruchomości morizon.pl.

Przeczytaj także: Jakie mieszkanie dla studenta?

Aby niedrogo wynająć mieszkanie w stosunkowo niedalekiej odległości od uczelni, trzeba poświęcić dużo czasu i energii. Warto orientować się w obowiązujących cenach i tendencjach na rynku podażowym. Analitycy morizon.pl zbadali, jak kształtują się średnie ceny wynajmu mieszkań w większych miastach akademickich, w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

„Większość studentów tuż po zakończeniu letniej sesji egzaminacyjnej rezerwuje sobie miejsce w dotychczasowym lokum lub zapobiegliwie szuka nowych stancji. Nie zawsze istnieje ku temu sposobność, a koniec września to ostatni dzwonek, aby przed rozpoczęciem roku akademickiego znaleźć odpowiednie mieszkanie. Niestety, ze względu na dość duży popyt i niewielką ilość czasu przed rozpoczęciem roku akademickiego, okazje mogą się trafiać coraz rzadziej.” – mówi Bolesław Drapella, Prezes morizon.pl.

Większe mieszkania droższe w Warszawie i Krakowie

Student w stolicy za wynajem zapłaci najwięcej. W stosunku do zeszłego roku, wzrosły stawki za wynajem mieszkań większych niż kawalerka. Przykładowo za dwupokojowy lokal w 2011 roku należało zapłacić średnio 2559 zł, obecnie średnia stawka wzrosła do 2622 zł. Rok temu trzypokojowe mieszkanie można było wynająć średnio za 3895 zł, teraz przeciętny koszt jest wyższy i wynosi 3965 złotych.

fot. mat. prasowe

Uśrednione ceny wynajmu mieszkania w Warszawie

W Warszawie średnia stawka wzrosła do 2622 zł


W Krakowie średnie ceny wynajmu kawalerek i mieszkań z dwoma pokojami nie zmieniły się. Wzrosły koszty najmu mieszkań trzypokojowych, za które rok temu właściciele żądali średnio 2622 zł, teraz koszt wynajęcia wynosi 2710 zł. Nieznacznie podniosła się też średnia stawka za mieszkania czteropokojowe z 3767 zł na 3780 zł.

fot. mat. prasowe

Uśrednione ceny wynajmu mieszkania w Krakowie

W Krakowie średnie ceny wynajmu kawalerek i mieszkań z dwoma pokojami nie zmieniły się


 

1 2

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: