eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Apartamenty w górach: gdzie i za ile?

Apartamenty w górach: gdzie i za ile?

2012-12-05 00:11

Apartamenty w górach: gdzie i za ile?

Sun&Snow Resorts © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Obecnie na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem, i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.

Przeczytaj także: Zimowe inwestycje w nieruchomości wakacyjne

Zima za pasem, wiele osób myśli więc o kupnie własnego apartamentu zlokalizowanego blisko narciarskich stoków. To zazwyczaj ci, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, ale także osoby, planujące zakup apartamentu w celach inwestycyjnych - by zarabiać na jego wynajmie.

Mimo szerokiej oferty zagranicznych wyjazdów, na narty wciąż jeździmy przede wszystkim w polskie góry, szczególnie z dziećmi. A rodzinne wyjazdy na południe Polski w okresie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra stały się już niemalże tradycją.

W jakiej cenie, i gdzie można kupić apartament w górach?

Deweloperzy mają w swoich zasobach sporo inwestycji w górzystych, atrakcyjnych turystycznie rejonach naszego kraju. Działają tu przede wszystkim małe firmy, lokalne, znaleźć jednak można także inwestycje największych na polskim rynku deweloperów z tego segmentu. W chwili obecnej w sprzedaży dostępne są 73 inwestycje już wybudowane, lub będące w realizacji.

fot. mat. prasowe

Apartamenty pod Śnieżką

W Karpaczu do wyboru jest 6 inwestycji, w tym osiedle domów z panoramicznym widokiem na Śnieżkę wybudowane przez Kristensen Group.


Najwięcej z nich powstaje w woj. małopolskim (42), głównie w Zakopanem. Pojedyncze inwestycje w tym województwie można znaleźć też w Krynicy Zdroju, Szlachtowej
i Paczułtowicach. W większości inwestycje są już zrealizowane (27). W trakcie budowy jest kolejnych 16 obiektów, lada moment ruszy budowa Condo Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Dwa projekty, w tym condo hotel spółki Qualia Development w Zakopanem, są w fazie planowania. Ciekawą propozycją w tym rejonie jest inwestycja Słoneczny Gródek, położona blisko gór i jednocześnie nad brzegiem jeziora Rożnowskiego.

fot. mat. prasowe

Sun&Snow Resorts

Oferta z Dolnego Śląska skupia się głównie wokół popularnych kurortów. Przoduje Szklarska Poręba (7 inwestycji), w której apartamenty oferują m.in. liderzy rynku apartamentów wypoczynkowych: Sun&Snow i Zdrojowa Invest.


Pozostałe województwa też mogą pochwalić się dużą liczbą apartamentów – w woj. dolnośląskim powstaje 19 inwestycji, a w Śląskiem 11 projektów.

Oferta z Dolnego Śląska skupia się głównie wokół popularnych kurortów. Przoduje Szklarska Poręba (7 inwestycji), w której apartamenty oferują m.in. liderzy rynku apartamentów wypoczynkowych: Sun&Snow i Zdrojowa Invest. W Karpaczu do wyboru jest 6 inwestycji, w tym osiedle domów z panoramicznym widokiem na Śnieżkę wybudowane przez Kristensen Group. Pojedyncze projekty powstają także w Czarnej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowie Zdroju.

fot. mat. prasowe

Cristal Resort Szklarska Poręba

Cristal Resort w Szklarskiej Porębie oferuje apartamenty, których ceny rozpoczynają się od 8.487 zł brutto, z możliwością odliczenia VAT.


Z kolei na Śląsku wybierać można lokale gotowe do zamieszkania, m.in. spośród 6 apartamentowców w Ustroniu. W Wiśle powstało lub planowane są 4 inwestycje. Pierwszy kompleks budowany z myślą, o tych którzy szukają swojego drugiego domu w pięknej okolicy, powstaje też w Bieszczadach. – Widać wyraźnie, że mniejsze kurorty jak Wisła czy Szklarska Poręba, „gonią” Zakopane. Deweloperzy oceniają, iż mają one duży potencjał, gdyż są spokojniejsze, a jednocześnie nie mniej atrakcyjne dla turystów – ocenia Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający portalu www.InwestycjewKurortach.pl

Ceny apartamentów są bardzo zróżnicowane w zależności od miejscowości, położenia inwestycji i stopnia wykończenia wnętrz. Za wykończony pod klucz apartament zapłacimy od 5.600 zł za m kw. w Ustroniu, do nawet 14.500 zł za m kw. w Zakopanem.

fot. mat. prasowe

Apartamenty w górach - wybrane propozycje

Najwięcej imwestycji powstaje w woj. małopolskim (42), głównie w Zakopanem. Pojedyncze inwestycje w tym województwie można znaleźć też w Krynicy Zdroju, Szlachtowej i Paczułtowicach.


Choć zainteresowanie jest spore, apartamenty w kurortach sprzedają się dużo wolniej niż kilka lat temu. Taki trend potwierdza burmistrz Wisły, Jan Poloczek. - Nie rozeszły się jak świeże bułeczki, tylko część z nich znalazła nabywców – mówi burmistrz. Jednocześnie wyraża nadzieję, iż wolne lokale sprzedadzą się, gdy gospodarka nabierze tempa.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: