eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Belleville - Bouygues Immobilier tworzy paryski klimat we Wrocławiu

Belleville - Bouygues Immobilier tworzy paryski klimat we Wrocławiu

2016-11-30 10:27

Belleville - Bouygues Immobilier tworzy paryski klimat we Wrocławiu

Belleville © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Przy ulicy Pięknej we Wrocławiu buduje się Belleville - druga inwestycja Bouygues Immobilier na terenie stolicy Dolnego Śląska. W dwóch połączonych ze sobą budynkach powstanie łącznie 131 mieszkań, od kompaktowych kawalerek po przestronne, niemal 100-metrowe, apartamenty. Oddanie lokali do użytkowania ma nastąpić latem nadchodzącego roku. W sprzedaży pozostało jedynie 40% mieszkań.

Przeczytaj także: Nowe Ogrody na Jeżycach: powstanie IV etap

Nazwa inwestycji (Belleville z franc. "piękne miasto") to nie tylko nawiązanie do lokalizacji przy ulicy Pięknej, ale również wskazanie na paryskie inspiracje projektantów. Wyłożone białymi płytkami ściany holu mają przywodzić na myśl metro w Paryżu. Z kolei mała architektura przy budynkach oraz kameralne, zielone dziedzińce to inspiracja położonym w 20. dzielnicy francuskiej metropolii parkiem Belleville. Nie zabraknie tu stylowych tabliczek informacyjnych, ławek, latarni oraz lawendy.
Dodatkowo, aranżacja stref wspólnych i półpublicznych ma sprzyjać relaksowi i integracji mieszkańców. Architektura osiedla utrzymana jest w eleganckim, stonowanym stylu, nawiązując kolorystycznie do białych budynków paryskiej dzielnicy Belleville – mówi Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura AP Szczepaniak, projektujące osiedle Belleville.

Na Belleville złożą się dwa połączone ze sobą budynki, które dostarczą na dolnośląski rynek 131 dwustronnych mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach i osobnych kuchniach. Odpowiednie doświetlenie przestrzeni mają gwarantować wysokie okna.
– Francuskie inspiracje dotyczą nie tylko nazwy inwestycji. W Belleville, jak w przypadku każdej naszej inwestycji, przywiązujemy dużą wagę do ergonomicznych i funkcjonalnych układów mieszkań, odpowiadających rzeczywistym potrzebom mieszkańców – podkreśla Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

fot. mat. prasowe

Belleville - wizalizacja 1

Belleville to druga inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu.


Mieszkańcy najwyższych pięter zyskają dostęp do przestronnych tarasów, a wszyscy pozostali będą dysponować dużymi balkonami lub przydomowymi ogródkami. Ciekawostką jest, że te ostatnie zaprojektowano nie tylko na parterze, ale również na pierwszym piętrze.
– Do ich aranżacji przeznaczony został strop nad funkcją garażową, zaprojektowany jako zielony dach w części pomiędzy dwoma budynkami. Dodatkowo powiększyliśmy komfort lokali mieszkalnych na parterze przez zwiększenie ich wysokości do ok. 3 metrów – dodaje Agnieszka Szczepaniak.

fot. mat. prasowe

Belleville - wizualizacja 2

Posadzki holu zdobić będzie biało-czarny wzór w stylu retro


Atutem Belleville ma być również lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe oraz placówki edukacyjne.
– Blisko stąd do centrum Wrocławia, do parków Andersa i Skowroniego oraz do wrocławskiego Aquaparku - dodaje Iwona Kołodziejczyk.

fot. mat. prasowe

Belleville - wizualizacja 3

Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały przestronne tarasy


Budowa rozpoczęła się na początku 2016 roku (wykonawcą jest firma Karmar). Belleville zostanie oddane do użytku latem 2017 roku. Do tej pory nabywców znalazło już ok. 60% mieszkań.
– Kupują je przede wszystkim rodziny, które potrzebują większej przestrzeni, a także ludzie młodzi, szukający swojego pierwszego mieszkania. Część mieszkań nabywana jest również w celach inwestycyjnych – mówi Iwona Kołodziejczyk.

Inwestor, Bouygues Immobilier, to jeden z największych deweloperów we Francji, na polskim rynku obecny od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11 (oddane do użytku w październiku 2016). Belleville to jego druga inwestycja w stolicy Dolnego Śląska, a firma rozpoczęła już realizację następnego przedsięwzięcia, kameralnego osiedla o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku. Deweloper ma w planach kolejne inwestycje we Wrocławiu.

fot. mat. prasowe

Belleville - wizualizacja 5

Aranżacja stref wspólnych i półpublicznych ma sprzyjać relaksowi i integracji mieszkańców


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: