eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Apartamenty Słoneczna Góra w Szczyrku

Apartamenty Słoneczna Góra w Szczyrku

2018-03-29 09:41

Apartamenty Słoneczna Góra w Szczyrku

Apartamenty Słoneczna Góra w Szczyrku © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

W Szczyrku powstanie kontynuacja rozpoczętych w minionym roku Apartamentów Słoneczna Góra. Plany inwestora zakładają, że w ramach II etapu prac powstanie 17 apartamentów w cenie od 247 do 709 tys. zł. Zainteresowani zakupem nie powinni zwlekać. Szczyrk ostatnio zyskał na popularności, czego dobitnym dowodem może być fakt, że deweloper już zdążył sprzedać 7 lokali z najnowszej oferty, choć ich budowa jeszcze się nie rozpoczęła.

Przeczytaj także: Rusza sprzedaż Sun & Snow Resorts - Białka Tatrzańska

Apartamenty Słoneczna Góra powstają przy ul. Szkolnej, a więc zaledwie kilkaset metrów od centrum Szczyrku i jego głównego deptaku. Inwestorem jest spółka Forteinwest. Kompleks składać się będzie z dwóch budynków. Budowa pierwszego z nich wystartowała w czerwcu minionego roku. Obecnie osiągnęła ona stan surowy, a zakończenie prac zaplanowano na grudzień tego roku. W ofercie pozostało jeszcze zaledwie kilka lokali w cenie od 440 ty. zł netto. Drugi etap, którego budowa właśnie się rozpoczyna, to 17 kolejnych apartamentów. Większość z nich to niewielkie przestrzenie (od 25 do 31 mkw.) z tarasem, balkonem i antresolą, ale deweloper zaplanował również trzy większe apartamenty o metrażu 43 lub 62 mkw.

Ceny apartamentów z nowego etapu w standardzie deweloperskim zaczynają się od 247 zł netto. Każdy apartament wyposażony jest w rolety sterowane elektrycznie oraz alarm. Nabywcy mogą kupić także lokal w pełni wykończony przez dewelopera (dodatkowy koszt wykończenia ok. 990 zł za mkw.). Dodatkowo każdy z lokali ma przypisane miejsce postojowe naziemne w cenie 15 tys. zł.

fot. mat. prasowe

Apartamenty Słoneczna Góra - wizualizacja 3

Budowa drugiego, ostatniego etapu inwestycji Słoneczna Góra w Szczyrku już ruszyła


Dużo chętnych na czerpanie zysków z najmu krótkoterminowego


Prace przy realizacji drugiej fazy dopiero ruszają, a nabywców znalazło już 7 z 17 apartamentów.
– Zainteresowanie zakupem nieruchomości, by później przez cały rok wynajmować ją turystom jest duże. Wynika z ogólnych warunków jakie mamy dziś w zakresie możliwości pomnażania kapitału, w tym niskich stóp zwrotu z klasycznych form inwestowania, ale motywacja naszych klientów związana jest też z samą lokalizacją: Szczyrk po raz pierwszy od wielu lat zanotował w tym sezonie znaczny wzrost turystów. Poza tym miejscowości górskie, w przeciwieństwie do nadmorskich kurortów cieszą się popularnością przez cały rok – przyznaje Łukasz Sadowski, wiceprezes Forteinwest.

fot. mat. prasowe

Apartamenty Słoneczna Góra - wizualizacja 2

Oddanie II etapu planowane jest na koniec 2019 roku


To nie pierwsza inwestycja spółki w Szczyrku. Deweloper zna specyfikę kurortu od dawna. Firma zrealizowała tu już jeden projekt - Apartamenty na Szczycie. Nowe apartamenty powstają w bardzo atrakcyjnej lokalizacji - na wysokości 542 m n.p.m. co zapewni właścicielom piękne, panoramiczne widoki na kompleks skoczni narciarskich Skalite, dolinę jez. Żywieckiego oraz najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne. Choć Apartamenty Słoneczna Góra to kameralna inwestycja deweloper zaplanował również rekreacyjne części wspólne, które służyć mają właścicielom i gościom - na parterze powstanie strefa rekreacyjna ze SPA, sauną, jacuzzi, siłownią. Przewidziane są także dodatkowe pomieszczenia, w których będzie można przechowywać narty, rowery oraz inny sprzęt turystyczny. Dla najmłodszych gości dostępny będzie plac zabaw.

fot. mat. prasowe

Apartamenty Słoneczna Góra - wizualizacja 1

W ramach drugiego etapu zrealizowanych zostanie kolejne 17 apartamentów


Szczyrk na fali


Miejscowość, znana i rozpoznawalna, przez ostatnie lata nie rozwijała się tak jak inne polskie kurorty. Nie inwestowano tu w infrastrukturę turystyczną, ani w budowę nowoczesnej bazy noclegowej. Tegoroczny sezon narciarski zmienił jednak ten stan. Ogromne zmiany przeszedł Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, obecnie Szczyrk Moutian Resort (SMR). Nowy inwestor - słowacka spółka Tatry Moutain Resort – oddała tam nowoczesną bazę turystyczną z wyciągami, koleją gondolową, koleje kanapowe. Do 2020 roku inwestycje na terenie SMR kosztować mają 260 mln zł. Obejmą nie tylko modernizację infrastruktury pod sezon narciarski, ale mają stworzyć całoroczny ośrodek do aktywnej turystyki górskiej.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: