eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Villa Jaśkowa Dolina: Cordia buduje nowe mieszkania w Gdańsku

Villa Jaśkowa Dolina: Cordia buduje nowe mieszkania w Gdańsku

2020-06-01 13:00

Villa Jaśkowa Dolina: Cordia buduje nowe mieszkania w Gdańsku

Cordia buduje nowe mieszkania w Gdańsku © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jaśkowa Dolina to miejsce, które na swoje wille i pałacyki wybierali niegdyś gdańscy bogacze. I nie ma w tym zupełnie nic zaskakującego, ponieważ lokalizacja ta jest swoistego rodzaju oazą w centrum ruchliwego miasta. Teraz na jej terenie swoją najnowszą inwestycję zrealizuje deweloper Cordia Polska.
Villa Jaśkowa Dolina to ósmy już projekt firmy w Polsce. Inwestycja powstanie w otulinie Parku Jaśkowej Doliny uznawanego za jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów zielonych w mieście.

Docelowo projekt liczyć będzie sobie ponad 200 lokali usytuowanych w 9 budynkach wielorodzinnych. W pierwszym etapie realizacji, który rozpocznie się w listopadzie br., a zakończy w I kw. 2020 r., zaplanowano powstanie 97 nowych mieszkań o powierzchniach od 31 do 154 mkw. Druga faza zaowocować ma 118 mieszkaniami (34-129 mkw.).

Jak już wspomniano wcześniej, najnowszy gdański projekt z portfolio dewelopera Cordia powstaje w otoczeniu zieleni, tuż przy Parku Jaśkowej Doliny, w którym znajdują się m.in. Gaj Gutenberga i Teatr Leśny. Villa Jaśkowa Dolina ma wpisywać się w charakter dzielnicy, znanej z historycznej, willowej zabudowy z końca XIX i początku XX wieku. O przytulnym klimacie inwestycji decydować ma zielone otoczenie, niska zabudowa sięgająca maksymalnie czterech pięter, a także elewacja z mineralnych płytek klinkierowych, które zapewniają ciepły i naturalny wygląd budynków. Wszystkie nowe mieszkania na piętrach będą wyposażone w szerokie balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do 200 mkw.

fot. mat. prasowe

Villa Jaśkowa Dolina - wizualizacja


Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni 4500 mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin, a także ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody. Przewidziano strefę rekreacji z leżakami, hamakami i biblioteką ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, a dorośli – siłownię plenerową.
Osiedle ma dobry dostęp do infrastruktury społecznej (szkoły, przedszkola) i środków komunikacji publicznej. Najbliższy przystanek znajduje się tuż przy działce i w ok. 25 minut można z niego dotrzeć do centrum miasta. Dworzec kolejowy Gdańsk Wrzeszcz dzielą od osiedla 2 km, a Galerię Morena – 2,3 km. Lokalizacja w pobliżu ulic Jaśkowej Doliny i Rakoczego umożliwia dojazd samochodem do innych dzielnic Gdańska i dróg wylotowych.

Za projekt odpowiada pracownia MS 15 Architektura.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: