eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Pod Złotym Globem: apartamenty w Krakowie

Pod Złotym Globem: apartamenty w Krakowie

2010-01-06 11:37

Pod Złotym Globem: apartamenty w Krakowie

Rezydencja "Pod Złotym Globem" © fot. mat. prasowe

Deweloper Sinah Sp. z o.o. podjął się budowy luksusowej inwestycji na południu Polski. Rezydencja "Pod Złotym Globem" zlokalizowana jest w Krakowie, u zbiegu ulic Krzywej i Krótkiej, w niewielkiej odległości od Kościoła Mariackiego, Starego Barbakanu i Rynku Głównego.

Przeczytaj także: Bronowice Kraków Apartamenty

„Rezydencja Pod Złotym Globem to wyjątkowa inwestycja” – mówi Stanisław Kałuża Prezes Sinah Sp. z o.o. „Przygotowując jej projekt myśleliśmy o najbardziej wymagających odbiorcach, dla których słowo luksus oznacza po prostu standard życia. To właśnie z myślą o nich zaprojektowany został budynek, którego materiały wykończeniowe to w głównej mierze granit, marmur i mosiądz a elementy dekoracyjne zawierają onyks i trawertyn.”

„Komfort to podstawa w przypadku inwestycji takich jak nasza rezydencja” – mówi Stanisław Kałuża – „Każdy z apartamentów wyposażony jest w system BMS [Building Management Systems - System Zarządzania Budynkiem], który pozwala nie tylko na sterowanie klimatyzacją, światłem czy systemami bezpieczeństwa, lecz daje także możliwość np. przygotowania kąpieli za pomocą prostej wiadomości wysłanej z telefonu komórkowego.”

fot. mat. prasowe

Rezydencja "Pod Złotym Globem"

Rezydencja "Pod Złotym Globem"

W apartamentach zaprojektowana została instalacja elektryczna ze sterowanymi obwodami gniazd elektrycznych (wtykowych), dająca możliwość wyłączenia i włączenia danego gniazda elektrycznego poprzez panel sterujący lub przeglądarkę internetową. Wszystkie apartamenty wyposażone są w system klimatyzacji oraz możliwość projektowania scen świetlnych, umożliwiając szybką zmianę natężenia światła w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników. Wszystkimi funkcjami systemu BMS sterować można za pomocą paneli dotykowych wewnątrz apartamentu lub za pośrednictwem Internetu lub urządzeń przenośnych.

Wszystkie apartamenty wyposażone zostały w system alarmowy, z funkcją samoczynnego uzbrojenia oraz ryglowania drzwi wejściowych. System kontroli dostępu zapewnia otwarcie drzwi wejściowych dopiero w momencie rozpoznania karty magnetycznej oraz wprowadzeniu unikalnego kodu dostępu. W budynku umieszczono dwie całodobowe recepcje a system kamer wewnętrznych monitoruje ruch na klatkach schodowych.

„Bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne. Oprócz systemów alarmowych w każdym z apartamentów zainstalowane są zawory odcinające wodę w przypadku wykrycia wody na posadzce w łazience czy kuchni” – mówi Stanisław Kałuża.

System alarmowy przystosowany jest także do zainstalowania kamer wewnętrznych umożliwiających między innymi podgląd na mieszkanie w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę internetową.

„Na dachu rezydencji umieszczone zostaną solary słoneczne wspomagające podgrzanie ciepłej wody użytkowej a sygnalizujące otwarcie okien kontaktrony samoczynnie wyłączą klimatyzację” - mówi Stanisław Kałuża.

Elektroniczny system sterowania umożliwia czasowe programowanie centralnego ogrzewania. Podczas nieobecności właściciela można podtrzymywać wymaganą minimalną temperaturę w pomieszczeniu, a po przyjściu do domu podnieść ją do temperatury docelowej.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: