eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Browary Warszawskie z nowymi apartamentami

Browary Warszawskie z nowymi apartamentami

2019-02-19 11:47

Browary Warszawskie z nowymi apartamentami

Apartamenty przy Warzelni © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jeszcze w tym roku Echo Investment rusza z pracami przy kolejnej warszawskiej inwestycji. Apartamenty przy Warzelni powstaną przy nowym odcinku ulicy Krochmalnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Warzelni, Placu Śniadaniowego i dawnego Laboratorium. Za projekt budynku odpowiedzialne jest studio JEMS Architekci.

Przeczytaj także: Echo Investment buduje w centrum Poznania

Apartamenty przy Warzelni to 76 lokali mieszkalnych: od kompaktowych, jednopokojowych przestrzeni, po penthouse'y zlokalizowane na dwóch najwyższych kondygnacjach. Jak zapewnia deweloper, jakość ich wykonania ma być bezkompromisowa, a komfort mieszkańców mają podwyższać takie rozwiązania jak zintegrowany system zdalnego sterowania ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją i przesłonami elewacyjnymi. Atutem inwestycji ma być również otoczenie.
Zaledwie kilka kroków od domu znajdziemy przyjazne, zielone i pięknie zaprojektowane przestrzenie miejskie na Rynku Warzelni, Placu Śniadaniowym czy w Ogrodzie Centralnym. Idealne na spacer, odpoczynek po pracy, spotkania z przyjaciółmi. Na koneserów wyrobów browarniczych czekać będzie odrodzona, rzemieślnicza tradycja piwowarska w odrestaurowanej Warzelni i Piwnicach Czasu. Mieszkać w Browarach Warszawskich oznacza bycie częścią wyjątkowego miejsca - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.

fot. mat. prasowe

Apartamenty przy Warzelni - wizualizacja 1

W miejscu apartamentów przez dziesięciolecia stały zabudowania browarnej słodowni.


Browary Warszawskie to teren ograniczony ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment ma zamiar ponownie wkomponować w stołeczną tkankę miejską. Miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy, będzie dostępny dla każdego. Zaletami tej lokalizacji są również bliskość centrum Warszawy, stacji metra czy dostępność rozwiniętej komunikacji miejskiej.
Mieszkańcy Apartamentów przy Warzelni znajdą się w centrum stolicy, jednak z dala od jej zgiełku. Blisko wszystkiego, co miejskie, za to w zielonym i zacisznym otoczeniu, w którym nie zabraknie restauracji, kawiarni i sklepów. Mieszkając w Browarach Warszawskich można będzie zjeść na mieście, ale jednocześnie być u siebie. Szybkie śniadanie w jednej z kafejek na ulicy Krochmalnej? Lunch przy Bramie Browarów? A może elegancka kolacja w klimatycznych Piwnicach Czasu? To będzie tylko kwestia prostej decyzji - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.

fot. mat. prasowe

Apartamenty przy Warzelni - wizualizacja 2

Budynek o miedzianej elewacji powstanie przy nowym odcinku ulicy Krochmalnej,


W miejscu, gdzie jeszcze w tym roku Echo Investment rozpocznie budowę Apartamentów przy Warzelni przez dziesięciolecia stały zabudowania browarnej słodowni. To tu wyspecjalizowani piwowarzy słodownicy czuwali nad procesem kiełkowania ziaren jęczmiennych, które dawały początek doskonałym wyrobom warszawskiego browaru. Charakterystyczny, słodowy zapach niósł się stąd na całą okolicę. I choć budynek słodowni nie przetrwał do dziś, to jego charakterystyczny kształt i proporcje znajdą kontynuację we współczesnej architekturze, która powstała w prestiżowym studiu JEMS Architekci. Projekt wyrasta z historycznych odniesień i harmonijnie wkomponowuje się w zabytkową zabudowę.
Przyjęte rozwiązania i szlachetne materiały są ukłonem w stronę dawnej zabudowy. Wchodzą z nią w dialog dzięki wykorzystaniu paneli w kolorze miedzianym, idealnie współgrającym z zabytkowym otoczeniem budynków Warzelni czy Piwnicami Czasu. Reprezentacyjne hole wejściowe od ulicy Krochmalnej, elegancka recepcja wraz z komfortową strefą wypoczynku stanowić będą wizytówkę budynku. Mieszkańcy budynku będą mogli korzystać z całodobowej, dostępnej siedem dni w tygodniu usługi concierge - podkreśla Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: