eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Rezydencja Łazienki Park w przeddzień rozpoczęcia budowy

Rezydencja Łazienki Park w przeddzień rozpoczęcia budowy

2019-02-20 11:42

Rezydencja Łazienki Park w przeddzień rozpoczęcia budowy

Rezydencja Łazienki Park © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego lada chwila ruszą prace związane z realizacją prestiżowej inwestycji firmy Yareal. Rezydencja Łazienki Park to 64 apartamenty o powierzchniach od 32 do 182 mkw. Na najwyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały luksusowe penthouse'y. W podziemnym garażu zaplanowano miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz aneksy rowerowe. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się do mieszkań na Ujazdowie u schyłku przyszłego roku.

Przeczytaj także: Rezydencja Łazienki Park

Rezydencja Łazienki Park powstaje w odległości zaledwie 200 metrów od południowej bramy do Łazienek Królewskich. Modernistyczny, czteropiętrowy budynek, który architekturą nawiązywać będzie do czasów XX-lecia międzywojennego, dostarczy na stołeczny rynek 64 apartamenty i penthouse’y. Te ostatnie zaoferują swoim mieszkańcom ponadstandardową wysokość (3 m) oraz tarasy o powierzchni nawet 150 mkw.

Bryła budynku ma wkomponować się w okolicę dzięki kamiennej elewacji i roślinności, która - według założenia projektantów - będzie ją stopniowo porastać. Zabudowę podkreślą zaokrąglone, mieniące się narożniki oraz balkony nawiązujące do przedwojennego modernizmu. Od strony ulicy apartamentowiec stworzy pierzeję, którą wieńczyć będzie zielona pergola na szczytowej kondygnacji.

Zarówno sam budynek, jak i pomieszczenia wspólne powstające w Rezydencji Łazienki Park, wyróżniać się będą wysokim standardem i dbałością o detal. Największe penthouse’y będą oferować tarasy sięgające nawet 150 mkw, oraz ponadstandardową wysokość sięgającą 3 metrów.
Budynek Rezydencji Łazienki Park będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie również certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. W apartamentowcu będzie wdrożonych wiele proekologicznych rozwiązań, a mieszkańcy otrzymają pakiet systemu smart home firmy Fibaro, ułatwiający zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo, na życzenie klientów, miejsca parkingowe w podziemnym garażu będą wyposażane w indywidualnie rozliczane ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Zakończenie budowy Rezydencji Łazienki Park zaplanowano na koniec przyszłego roku.

fot. mat. prasowe

Rezydencja Łazienki Park - siłownia

Mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji prywatną strefę fitness


„Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ofercie Rezydencji Łazienki Park znajduje się jeszcze około 50 apartamentów i penthouse`y. Do każdego z nich będzie przylegał taras, loggia, albo prywatny ogródek. Mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji prywatną strefę fitness i relaksu z sauną i miejscem do wypoczynku, a także 84 miejsca parkingowe, 8 aneksów rowerowych i 24 komórki lokatorskie. Wyjątkowy charakter i najwyższa jakość tej inwestycji wymagają współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym partnerem, dlatego na generalnego wykonawcę wybraliśmy PB Unimax” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

„Będzie to już szósta inwestycja realizowana wspólnie z Yareal, z którym budujemy obecnie osiedla Vice Versa na Woli i Eden Włodarzewska na Szczęśliwicach. Doceniamy zaufanie, jakim darzy nas inwestor i cieszymy się na kolejną współpracę przy tym bardzo eleganckim i wymagającym projekcie” – powiedział Artur Ciołek, prezes PB Unimax.

fot. mat. prasowe

Rezydencja Łazienki Park - penthouse

Największe penthouse’y będą oferować tarasy sięgające nawet 150 mkw.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: